CNN Prima News státní rozpočet

státní rozpočet

Výpis příspěvků ke štítku „státní rozpočet“

Švihlíková ostře o Stanjurovi: Měl by se vrátit k drátům. Lepší než Schillerová, opáčil Křeček

5. června 2023 22:45

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) by se měl vrátit k elektrotechnickým drátům, než aby se věnoval rozpočtu. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekla ekonomka Ilona Švihlíková. Podle ní Stanjura vůbec nerozumí makroekonomice. Ekonom a poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček se však šéfa státní kasy zastal. Stanjuru označil za pracovitou osobu a výrazně lepšího ministra, než byla Alena Schillerová (ANO).

Schillerová: V rozpočtu jsou podvody, je vylhaný. Nepleťte se pod nohy, obořila se Kovářová

4. června 2023 13:47

Vládní rozpočet je vylhaný, obsahuje účetní triky, a dokonce podvody, řekla v pořadu Partie ve vysílání CNN Prima NEWS exministryně financí Alena Schillerová (ANO). Předsedkyně poslaneckého klubu si údajně chystá stěžovat u Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová (STAN) jí připomněla poslední roky a vyzvala ji, aby se vládě nepletla pod nohy.

KOMENTÁŘ: Jak Česko snižováním platů zaměstnancům vyhraje světovou válku

3. června 2023 07:07

Za minulého režimu koloval vtip: Ústřední výbor nám zvýšil ceny chleba, ale vynahradil nám to zlevněním lokomotiv. Dnes vládní opatření povedou k růstu cen kde čeho, budou se zvyšovat daně a snižovat platy značné části populace. Zato budeme mít báječné nové obrněnce a výhledově i nejlepší stíhačky světa. Kacířská úvaha v době, kdy „jsme ve válce“? Ne, pouhé konstatování faktu.

Samek: Hrneme před sebou politický dluh, nemůže za něj stát. Stíhají nás morové rány

2. června 2023 14:27

Celkový dluh, který před sebou hrneme, je politický. Nemůže za něj stát bumbrlíček, jak často slyšíme, nebo rozmařilý život státních zaměstnanců. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl místopředseda ČMKOS Vít Samek. Ministerstvo financí zjistilo, že škrty pro snížení státního deficitu budou nutné již letos, sdělil poradce premiéra a ekonom Daniel Münich.

Vláda chystá masivní škrty platů. Katastrofa, zuří Středula. Ministerstvo se kritice brání

1. června 2023 14:37

Ministerstvo financí kromě úsporného balíčku počítá i s dalšími škrty. Ty navíc míří na státní zaměstnance, kterým se plošně sníží platy. Resort Zbyňka Stanjury (ODS) přitom počítá se schodkem státního rozpočtu na příští rok ve výši 235 miliard korun. Proti se už tvrdě staví odbory v čele s Josefem Středulou. Úspory kritizuje i opoziční hnutí ANO. Ministerstvo pro CNN Prima NEWS uvedlo, že se zatím jedná o první pracovní verzi dokumentů.

Rozpočet je v rekordním schodku. Stanjura šlápne na brzdu, uspořit chce dalších 20 miliard

1. června 2023 14:14

Schodek státního rozpočtu se v květnu prohloubil na 271,4 miliardy korun z dubnových 200 miliard korun. Je to nejhlubší rozpočtový deficit za prvních pět měsíců roku od vzniku Česka. Loni byl ve stejném období schodek 189,3 miliardy korun. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) chce kvůli špatnému vývoji rozpočtu předložit příští týden vládě návrh opatření, která ve druhém pololetí zajistí úspory zhruba 20 miliard korun, uvedlo ve čtvrtek ministerstvo financí. Schválený rozpočet počítá za celý rok s deficitem 295 miliard korun.

Střet v 360°: Kvůli třískám neobětujeme balíček, řekl Křeček. Radíte nesmysly, opáčil Středula

1. června 2023 09:39

Ve státním rozpočtu máme obrovský problém, nerad bych, abychom pro jednotlivé třísky přehlíželi celý les. To v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl ekonom a poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček. Ačkoliv má drobné výhrady k představeným opatřením, úspory jsou dle něj nutné. Odborový předák Josef Středula ve vysílání řadu jeho argumentů kritizoval a jeho rady označil za nesmyslné.

Vláda je krutá vůči důchodcům, ale nadbíhá firmám se stamiliardovými zisky, řekl Špidla

31. května 2023 16:02

Vládní konsolidační balíček nelze nazývat reformou, je to jen snaha zalepit příjmy státního rozpočtu na úkor těch nejchudších, uvedl v pořadu K věci bývalý ministerský předseda Vladimír Špidla. Kabinet provádí naprosto nelítostnou likvidaci důchodového systému, zatímco velkým firmám nechává stamiliardové zisky, dodal ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lipavský se postavil Stanjurovi. Zkritizoval snížení platů, omezení agendy svého úřadu odmítl

30. května 2023 12:23

Plánované snížení peněz na platy ve státní sféře o dvě procenta nemůže být uplatněno obecně. V připomínkách ke konsolidačnímu balíčku to uvedlo ministerstvo zahraničí (MZV). Šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti) se tím jako první člen vlády vymezil vůči záměru svého kolegy, ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS), snížit objem prostředků pro jednotlivé resorty. MZV navíc avizovalo, že svou agendu – navzdory vládním plánům – nesníží. Stanjurův resort tento krok odmítl komentovat.

Pikora: Konsolidační balík je přeceňovaný. Přístup vlády k vínu? Asi je v politice moc Moraváků

22. května 2023 23:22

Přijde mi, že je v české politice moc Moraváků. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekl ekonom Vladimír Pikora. Reagoval tak na skutečnost, že se tichého vína ani po představení vládního konsolidačního balíčku nebude týkat spotřební daň. Kabinet kvůli tomu čelí kritice i podezření, že podlehl lobbistickým tlakům.