reklama
CNN Prima News státní rozpočet

státní rozpočet

Výpis příspěvků ke štítku „státní rozpočet“

Z pěti grilovaných kuřat jsou po inflaci dvě. Nastupuje vláda sebevrahů, varuje ekonom

21. října 2021 11:05

Za 10 eur jste v roce 1967 koupili v Rakousku pět grilovaných kuřat, dneska necelá dvě, upozornil na rostoucí inflaci názorně ekonom Jiří Schwarz v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS. Podle něj může být nastupující vláda Petra Fialy vládou sebevrahů, protože bude tlačena ke snížení výdajů, k rozpočtové odpovědnosti a bude mít malý manévrovací prostor k tomu, aby v jejím funkčním období bobtnaly výdaje. Bude zkrátka nepopulární.

Rozpočet přepracujeme a pomůžeme lidem v nouzi, slibuje Vondra. Nereálné, říká Havlíček

17. října 2021 13:11

Návrh státního rozpočtu na rok 2022, který už schválila dosluhující vláda Andreje Babiše (ANO), zřejmě dozná změn. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to avizoval místopředseda ODS Alexandr Vondra. Zároveň ale chce pomoci domácnostem, které jsou vystaveny na milost a nemilost aktuálnímu dění na energetickém trhu. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) ale považuje za nereálné skloubit úspory v rozpočtu s tím, že stát bude chtít lidem ceny energií kompenzovat.

Skopeček: Babišova vláda přifukovala inflaci, můžeme být až dva měsíce v provizoriu

13. října 2021 22:25

Poslanec Jan Skopeček (ODS) má za to, že vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) svými kroky přifukovala inflaci. Řekl to v pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Vyčítá jí extrémní schodky a také rozdavačnou politiku před volbami. Kabinet naopak hájil poslanec Martin Kolovratník (ANO), který uvedl, že rostoucí inflace je celosvětový problém.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Spolu podle Kovandy vyhrála díky strachu ze státního dluhu

11. října 2021 18:31

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Státní kasa je nejzadluženější v historii České republiky. Vítězná koalice Spolu v programu slíbila, že veřejné finance ozdraví. A to je jeden z důvodů, proč podle ekonoma Lukáše Kovandy vyhrála volby. Lidé podle něj totiž mají strach z dopadu státního dluhu na děti a vnoučata. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Dostupné bydlení, nízké daně nebo konec zdražování. Co strany slibují vaší peněžence?

8. října 2021 06:13

Od hlasování ve volbách do Poslanecké sněmovny nás dělí už jen hodiny. Témata, která se týkají peněženek nás všech, letos rezonují více než kdy jindy. Češi totiž musí čelit nejrychlejšímu růstu cen za posledních 13 let a také neutuchajícímu zdražování rezidenčních nemovitostí. Rekordní jsou také rozpočtové schodky a zvyšování zadlužení České republiky. Co politici v ekonomické oblasti slibují?

Jsem zvyklá stát proti všem, říká Alena Schillerová ke sporu s Českou národní bankou

6. října 2021 20:19

Inflace není vinou vlády, je dovezená ze zahraničí. A navíc je dočasná. Tak ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) hájila rozpočtovou politiku vlády a odmítla, že by právě Babišův kabinet měl podíl na současném rychlém tempu zdražování. Na zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou prý vydělají jen banky. „Inflaci to stejně nevyřeší,“ řekla v pořadu Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM Hlas lidu: Co s rostoucími cenami? Diskutují Maláčová, Hrnčíř, Řežábek i Vondráček

4. října 2021 23:31

Sněmovní volby se uskuteční už 8. a 9. října. Jednou z posledních velkých předvolebních debat bude středeční Speciál 360°: Hlas lidu, ve kterém se střetne osm zástupců nejsilnějších politických subjektů. Hlavním tématem bude ekonomická situace v Česku. Pořad můžete sledovat od 20 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Důchody jsou jako kočkopes. Stát se v krizi vůbec neosvědčil, mají jasno ekonomové

29. září 2021 19:44

Stát se v krizi vůbec neosvědčil. Ukázalo se, že je nepružný a agendy se často dublují. Tři sta korun pro důchodce je pak nesystémový krok, který je volebním dárečkem. Vyrábí se tím ze systému důchodů kočkopes. Shodli se na tom v pořadu Interview na CNN Prima NEWS ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová a ekonom Miroslav Zámečník.

Vláda schválila návrh státního rozpočtu se schodkem 376,6 miliardy, rozhodne nová Sněmovna

27. září 2021 16:26

Vláda v pondělí schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 376,6 miliardy korun. Na Twitteru to sdělila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Rozpočet byl schválen i přes nesouhlas koaliční ČSSD. Důvodem je růst platů státních zaměstnanců. 1 400 korun, s kterým rozpočet počítá, nepokryje podle ČSSD ani inflaci. Politici rovněž rozhodli o zvýšení důchodů.

Sledujte ŽIVĚ: Vláda schválila rozpočet, ČSSD byla proti. Shodla se na dalším rozvolnění?

27. září 2021 15:12

Vláda Andreje Babiše (ANO) projednává další rozvolnění koronavirových opatření. Týkat by se mělo zejména studentů. Tématem schůze bude i státní rozpočet, navýšení platů státním zaměstnancům i minimální mzdy. Předpokládaný start tiskové konference po jednání kabinetu je plánovaný na 15:30. Sledovat ji můžete přímo zde v článku.

reklama