CNN Prima News státní rozpočet

státní rozpočet

Výpis příspěvků ke štítku „státní rozpočet“

Rozpočtový schodek ke konci června klesl. Státu v prvním pololetí chybělo 183 miliard

1. července 2022 14:07

Červen je již druhým měsícem v letošním roce, kdy stát hospodařil s přebytkem, a to ve výši 6,3 miliardy korun. Celková bilance za leden až červen se tak mírně zlepšila, a státu v rozpočtu ke konci června scházelo „jen“ 183 miliard korun. Meziročně se tak schodek státní kasy zmenšil o 82,1 miliardy, vyplývá z aktuálních údajů ministerstva financí.

Státní zaměstnanci si polepší, slíbil ministr Stanjura. Inflaci jim ale vláda nedorovná

26. června 2022 14:36

Vláda počítá pro příští rok se zvýšením platů ve veřejném sektoru. Přidání ale bude nižší než o inflaci. V České televizi to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). O kolik by případně mohly výdělky pracovníkům státních a veřejných služeb růst, nepřiblížil. Odbory žádají navýšení o inflaci už pro letošek, a to od července. Devět odborových svazů veřejné sféry je ve stávkové pohotovosti, další čtyři je podporují. Jednání předáků s lídry vládních stran by se mělo uskutečnit v úterý.

Namyšlená a arogantní, neudržel se Skopeček. Jaký výrok hádku se Schillerovou rozpoutal?

22. června 2022 17:01

Exministryně financí Alena Schillerová (ANO) a místopředseda Sněmovny a ekonomický expert ODS Jan Skopeček dlouhodobě nešetří vzájemnou kritikou. Potvrdili to i ve vysílání CNN Prima NEWS, kdy se pohádali kvůli připravovanému vládnímu energetickému tarifu, stavu veřejných financí a kauzám v české politice. Skopeček dokonce Schillerovou označil za namyšlenou a arogantní.

Vláda kopíruje Babiše, kritizuje ekonom. Opakovaná lež, zlobí se Fialův poradce

18. června 2022 09:31

Vláda zatím pomáhá jen plošně, adresnou podporu nevidíme, zkritizoval kabinet Petra Fialy v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda. Doufá, že připravovaný energetický tarif už bude cílit na ty, které současné zdražování postihlo nejvíce. Ekonom a poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček oponoval, že výroky o plošné pomoci jsou jen opakovanou lží.

KOMENTÁŘ: Kam se podělo slibované vládní šetření? Rozpočet upadá do chronických trablů

7. června 2022 13:55

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) navrhne státní rozpočet na rok 2023 se schodkem ve výši 295 miliard korun. Také v letech 2024 a 2025 se má díra ve státní kase zvětšit téměř o 300 miliard každý rok. Pokud pětikoaliční vláda vydrží u moci do řádných parlamentních voleb, podepíše se pod nárůst veřejného dluhu nejméně o 1,2 bilionu korun.

Zdechovský: Schillerová neuměla řídit kasu. S Havlíčkem se na tom mimo studio shodneme

2. června 2022 23:23

Bývalá ministryně financí a dnes šéfka poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová neuměla řídit státní kasu. S touto kritikou vystoupil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Zároveň prohlásil, že pokud by se se svým oponentem, bývalým ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (ANO), sešel mimo studio, tak se na tom s ním shodne. To ovšem Havlíček popřel s tím, že mu Zdechovský nevidí do hlavy.

KOMENTÁŘ: Ani koruna, ani euro. Před inflací nás ochrání jen rozumná hospodářská politika

23. května 2022 07:01

Ve veřejném prostoru se stále častěji objevuje argument, že kdyby Česká republika už dávno vyměnila korunu za euro, nemusela by nyní trpět pod jhem třicetileté inflace. A zastánci této myšlenky odkazují na údaje Eurostatu, podle nichž je míra růstu cen v eurozóně asi poloviční než u nás. Problém je v tom, že propagátoři eura v lepším případě podléhají přílišnému zjednodušení, v horším dokonce záměrně manipulují fakty.

Kovanda: Vláda pomáhá živnostníkům, jak slibovala. Zaměstnanci další úlevy nepotřebují

11. května 2022 10:06

Podnikatelům se zlepší v těžkých časech podmínky, řekl o plánu ministerstva financí na zvýšení limitu pro možnost přihlásit se k paušální dani hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. V Novém dni na CNN Prima NEWS zároveň podotkl, že zaměstnanců by se další úlevy týkat neměly, protože si polepšili zrušením superhrubé mzdy.