reklama

Fischer: Musíme mít obavy o Zemanovo duševní zdraví. Budu kandidovat na prezidenta

Hostem středečního pořadu 360° Pavlíny Wolfové byl senátor Pavel Fischer.
Zdroj: CNN Prima NEWS

Musíme mít obavy o prezidentovo duševní zdraví, prohlásil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS nezařazený senátor Pavel Fischer. Reagoval tak na vyjádření současné hlavy státu Miloše Zemana, který kvůli negativnímu postoji k ruské vakcíně proti covidu Sputnik V požaduje odstoupení ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) a šéfa diplomacie Tomáše Petříčka (ČSSD). Fischer také ujistil, že je připravený v roce 2023 opět kandidovat na prezidenta.

reklama

„23. února vydali prezident a další ústavní činitelé stanovisko, kde říkají, abychom očkovali jen vakcínami schválenými Evropskou unií. Prezident ale najednou otočil o 180 stupňů. Nemám pro to vysvětlení, musíme mít obavy o jeho duševní zdraví,“ prohlásil Fischer s tím, že Zeman je člověk, který má českým občanům co vysvětlovat.

K tématu

Zeman se nechová jako státník

Ruská vakcína Sputnik V ani čínský Sinopharm zatím certifikaci od Evropské lékové agentry (EMA) nemají. „Prezident se přihlásil k tomu, že je potřeba zvyšovat důvěru občanů v systém. Poté ho ale sám začne bořit. Takto se nechová státník,“ řekl senátor. Podle něj prezident tím, že se snaží rozhodovat, kdo bude členem vlády, překračuje své pravomoci.

„Chová se jako autokrat a měli bychom být na pozoru. Musíme si položit otázku, jestli je prezident schopen jasného úsudku. Vidíme ústavního činitele, který začíná jednat nezávisle,“ tvrdí Fischer. Jako příklad dalšího špatného chování Miloše Zemana uvedl jeho snahu zasahovat do rozhodnutí Ústavního soudu ohledně změny volebního systému v parlamentních volbách, které Česko čekají v říjnu.

Měli bychom řešit, že vakcíny leží ladem

Podle Fischera by se Česko mělo oprostit od Zemanových názorů, důvěřovat lékové agentuře a zabývat se věcmi, které může samo změnit. „Měli bychom řešit, že vakcíny leží ladem a vláda by měla začít jednat. Musíme začít rychleji očkovat se schválenými vakcínami,“ požaduje senátor.

Fischer také upozornil, že jednání s čínskou stranou už několikrát selhalo. „Když se podíváme do kalendáře pana prezidenta, zjistíme, že na začátku března přijal skupinu čínských podnikatelů, kteří už v minulosti slibovali miliardové investice, ale z těch investic nikdo nic neviděl. Prezident vtáhnul republiku do očekávání, které se nenaplnilo,“ prohlásil s tím, že Češi by se měli ponaučit z historie, protože „Zeman je pod vlivem aktérů, kteří mu doporučují různá stanoviska“. Reagoval tak na žádost prezidenta, aby se v Česku začalo očkovat také čínskou vakcínou Sinopharm.

Opětovná kandidatura na prezidenta

Fischer je neúspěšným uchazečem o post hlavy státu z voleb 2018. Ve středečním vysílání CNN Prima NEWS potvrdil, že svou kandidaturu bude v roce 2023 opakovat. „Chci být připraven, aby se mnou mohli lidé počítat. Budu kandidovat,“ zdůraznil senátor.

Hostem středečního pořadu 360 Pavlíny Wolfové  byl senátor Pavel Fischer.
Hostem středečního pořadu 360 Pavlíny Wolfové byl senátor Pavel Fischer.
Zdroj: CNN Prima NEWS

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Pokud bude situace dobrá, mohlo by se 26. dubna rozvolnit, prohlásil v neděli ve svém tradičním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj jsou prioritou děti a sport. Předseda vlády také oznámil, že koncem příštího týdne by se mohla začít očkovat i věková kategorie lidí nad 60 let. A koncem července by podle něj Češi měli žít normální život.

Rusko

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, musejí odjet do pondělní půlnoci

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, musejí odjet do pondělní půlnoci

  • Aktualizováno

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, ze země musejí odjet do pondělní půlnoci. Ruské ministerstvo zahraničí to oznámilo českému velvyslanci v Moskvě Vítězslavu Pivoňkovi. Toho si předvolalo v reakci na rozhodnutí České republiky vyhostit 18 ruských diplomatů kvůli podezření, že se příslušníci ruské tajné služby zapojili do výbuchu skladu munice ve Vrběticích z roku 2014.

Zdraví

Když se po porodu dostaví úzkost a obavy. Adéla nezvládala péči o děti kvůli depresím

Když se po porodu dostaví úzkost a obavy. Adéla nezvládala péči o děti kvůli depresím

Psychické problémy se u Adély Sedlákové (29 let) objevily krátce po porodu. Poporodní depresí prošla dvakrát po narození obou dětí. Není to bohužel nic neobvyklého, protože psychické potíže v mateřství se objevují u jedné z pěti žen. Z nejkrásnějšího období ženy se tak může stát doslova noční můrou. První příznaky mohou být velmi nenápadné, je ale potřeba tento problém řešit včas. Jinak může být v ohrožení nejen maminka, ale i miminko. Adéla prošla náročnou léčbou a dnes si užívá mateřství plnými doušky. Vzpomíná ale také na období plné obav a strachu.

Lidé si stále častěji myslí, že se na krizi přiživujeme, tvrdí zdravotníci
Olayinka: Že jsem v rasistickém týmu? Nesmysl. To bych za Slavii nehrál tři roky
Roztržka s Moskvou bude na dlouho, říká Zemanův muž pro vztahy s Ruskem
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček
Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně
Další články
reklama
reklama