CNN Prima News Pavel Fischer

Pavel Fischer

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Fischer“

Talisman, který pomohl Pavlovi na Hrad. Slon se k němu dostal od malé dívenky, příběh dojímá

29. ledna 2023 13:52

Příběh malé Sofinky a plyšového slona sklízí tisíce reakcí na sociálních sítích. Pomohl plyšák generálovi v cestě na Hrad? Přestože se Petr Pavel nechlubil žádným talismanem, kabelka jeho manželky Evy prozradila, že plyšový sloník dvojici doprovázel. Nově zvolenému prezidentovi jej věnovala jedna z jeho nejmladších podporovatelek.

Pavel vystoupil na Staroměstském náměstí. Dorazily tisíce lidí včetně Nerudové i Fischera

25. ledna 2023 19:08

Tisíce lidí dorazily ve středu vpodvečer na závěrečnou akci prezidentského kandidáta Petra Pavla na Staroměstském náměstí v Praze. Po jeho projevu provolávali „Pavel na Hrad“. Na podporu armádního generála ve výslužbě vystoupili na náměstí i jeho neúspěšní protikandidáti z prvního kola prezidentské volby – Danuše Nerudová, Pavel Fischer a Marek Hilšer. Všichni vyzvali lidi, ať dorazí k volbám, které se uskuteční již v pátek a v sobotu.

Babiš si naklonil seniory, Pavel voliče s titulem. Exkluzivní průzkum ukazuje rozdělení Česka

22. ledna 2023 14:34

Zatímco někdejší náčelník generálního štábu Petr Pavel je v rámci prezidentských voleb preferovaný vysokoškoláky a nejmladšími voliči, bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) má šanci především u lidí bez maturitního vzdělání a těch v důchodovém věku. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti STEM pro CNN Prima NEWS. Data rovněž ukázala, koho z dvojice podpoří voliči neúspěšných kandidátů.

Den s kandidáty na Hrad: Na Babiše a Pavla čekaly davy. Fanoušci skandovali i trpěli v mrazu

20. ledna 2023 20:02

Přesně za týden začne druhé kolo prezidentské volby a kandidáti se vydávají do míst, která by jim měla pomoct upevnit pozice nebo přinést nové hlasy. Petr Pavel z Ostravy zamířil do Brna, Andrej Babiš zase přesvědčoval voliče v Liberci či Jablonci. Nečekaně se rozhodl navštívit i lidi v Děčíne. Jaká panovala na setkáních den před víkendem atmosféra?

Fischer: Jako úředník se na Hrad vracet nechci. Pro fajnového prezidenta už jsem pracoval

19. ledna 2023 07:08

Pavel Fischer po neúspěšné prezidentské kandidatuře přemítá, co bude dál. Už nyní ale s jistotou ví, že na Pražský hrad by určitě jako úředník nechtěl. I když mu tuto možnost zatím nikdo nenabídl, v případě úspěchu Petra Pavla by se jistá spolupráce nabízela. Senátor však ve vysílání CNN Prima NEWS předem konstatoval, že roky s „fajnovým“ prezidentem Václavem Havlem mu jako zkušenost stačily.

Spolupráce Pavla s Nerudovou má šanci uspět. Politolog řekl, kde má generál slabé stránky

17. ledna 2023 18:02

Spolupráce Petra Pavla s Danuší Nerudovou má šanci na úspěch. Profesorka bývalému generálovi může pomoct v jeho slabších tématech, jakými jsou například ekonomika nebo sociální témata, myslí si politolog Jan Kubáček. Zároveň ale úzké spojení finalistů prezidentské volby není tak neobvyklé, jak oba kandidáti tvrdí.

Výjezdy, návštěva kostela a boj se lží. Pavel i Babiš nastínili plány pro předvolební finále

16. ledna 2023 18:14

Výjezdy, návštěvy kostela, nové billboardy i boj proti překrouceným faktům. Finalisté prezidentských voleb se připravují na závěrečnou část svých předvolebních kampaní. Generál Petr Pavel plánuje výjezdy do velkých měst a domlouvá spolupráci s bývalými protikandidáty. Expremiér Andrej Babiš (ANO) chce zase rozdávat letáky a měnit billboardy. Oba dva očekávají tvrdé střety, mimo jiné potvrdili i svou účast v poslední superdebatě na CNN Prima NEWS.

Pavel si místo oslav užil jízdu ve sporťáku. Babiš s týmem řešil strategii pro závěr kampaně

15. ledna 2023 21:47

Vítězství v prvním kole prezidentských voleb Petr Pavel nijak neslavil. Krátce po oznámení konečných výsledků do jeho volebního štábu zamířili tři poražení kandidáti a jednali s ním o podpoře pro druhé kolo. Před cestou domů ho ale ještě čekalo překvapení v podobě zážitkové jízdy. Zato Andrej Babiš se po sobotním ostrém útoku na svého oponenta stáhl. Ještě večer se radil se svým týmem, jak dál. V neděli na dotazy novinářů již neodpovídal.

PŘEHLEDNĚ: Účet za kampaň. Pavel dal za každý získaný hlas 19 korun, Zima pětinásobek

15. ledna 2023 20:08

Kolik stál hlas jednoho získaného voliče? Vítěze prvního kola prezidentských voleb Petra Pavla vyšel relativně levně, částka se pohybovala okolo 19 korun. V případě jeho oponenta Andreje Babiše (ANO) zase záleží, co všechno se mu započítá do celkových nákladů za kampaň. Ekonomka Danuše Nerudová, která skončila ve volbách třetí, dala za každý hlas 35 až 45 korun. Nejvíce tratili Karel Diviš a Tomáš Zima, kteří atakují stokorunovou hranici za jednoho voliče. Jak dopadli ostatní prezidentští kandidáti?