reklama
CNN Prima News Pavel Fischer

Pavel Fischer

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Fischer“

PŘEHLEDNĚ: Kdo se stane příštím prezidentem? Podívejte se, jaká jména jsou ve hře

6. ledna 2022 08:36

Do příštích prezidentských voleb zbývá zhruba rok. Zatím stále není úplně jasné, kdo se boje o Hrad zúčastní. Ve veřejném prostoru se už ale některá jména skloňují čím dál častěji. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala na základě volebních preferencí osm možných kandidátů, kteří zájem o post hlavy státu nevylučují.

Kdo bude příštím prezidentem? Babiš udělal první krok, šance ale rostou Petru Pavlovi

30. října 2021 07:02

Vstřícný, nekonfliktní a věcný. Tak politologové hodnotí čtvrteční projev premiéra Andreje Babiše (ANO) k národu. Řada z nich v něm navíc viděla i náznaky prezidentské řeči, což je podle nich signál, že se končící předseda vlády chystá na prezidentskou kampaň. Průzkumy a sázkové kanceláře ale mezitím začínají čím dál víc favorizovat třeba generála Petra Pavla.

Babiš, Němcová, Paroubek. Kdo další by se mohl ucházet o Hrad, kdyby Zeman abdikoval?

22. října 2021 06:17

Současná komplikovaná situace kolem zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana vyvolává řadu otázek. Pokud by byla hlava státu nucena kvůli svému zdravotnímu stavu abdikovat, musely by do 90 dnů proběhnout nové prezidentské volby. To by však znamenalo, že by z volebního klání byly v podstatě vyloučeni nepolitičtí kandidáti, kteří by neměli dostatek času pro sběr podpisů občanů.

Zeman není schopen zastávat úřad, míní senátní výbor. Je to pokus o převrat, říká Ovčáček

2. června 2021 17:38

Miloš Zeman není podle senátního bezpečnostního výboru schopen vykonávat úřad prezidenta republiky. O návrhu zbavit Zemana funkce hlavy státu bude příští týden rozhodovat Senát. Jeho případný verdikt o nezpůsobilosti Zemana zastávat prezidentský úřad by musela podle Ústavy potvrdit Sněmovna. Novinářům to ve středu řekl předseda výboru Pavel Fischer (nezávislý). „Je to organizovaný pokus o státní převrat ve stadiu zrodu. Orgány činné v trestním řízení by měly neprodleně samy od sebe konat,“ reagoval na Twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček a dodal: „Tuhle opoziční špínu musíme v říjnových volbách zastavit.“

Fischer: Ať čeští sportovci na olympiádu do Číny jedou, ale bez politiků

20. května 2021 21:48

Ať čeští sportovci na olympiádu jedou, ale bez politiků, vysvětlil Pavel Fischer v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS návrh senátorů. Ti hodlají apelovat na politiky i sportovní činovníky, aby na olympijské hry do Číny v roce 2022 Česko nevysílalo národní výpravu. Právě proto, aby čeští politici nebyli svázáni s čínskou propagandou. Podle bývalého atleta Imricha Bugára by sportovcům nevadilo, kdyby se her nikdo z politiků nezúčastnil.

Velvyslanec Pivoňka jede na vojenskou přehlídku v Moskvě. Špatný vtip, reaguje opozice

8. května 2021 21:25

Český velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka se chystá 9. května zúčastnit přehlídky ruské armády na Rudém náměstí v Moskvě. Informaci serveru Aktuálně.cz potvrdilo české ministerstvo zahraničí. Zástupci opozice to vzhledem k odhalení účasti ruské rozvědky GRU na výbuchu skladu ve Vrběticích považují za nevhodný krok a špatný vtip.

reklama