reklama
CNN Prima News Pavel Fischer

Pavel Fischer

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Fischer“

Zeman není schopen zastávat úřad, míní senátní výbor. Je to pokus o převrat, říká Ovčáček

Miloš Zeman není podle senátního bezpečnostního výboru schopen vykonávat úřad prezidenta republiky. O návrhu zbavit Zemana funkce hlavy státu bude příští týden rozhodovat Senát. Jeho případný verdikt o nezpůsobilosti Zemana zastávat prezidentský úřad by musela podle Ústavy potvrdit Sněmovna. Novinářům to ve středu řekl předseda výboru Pavel Fischer (nezávislý). „Je to organizovaný pokus o státní převrat ve stadiu zrodu. Orgány činné v trestním řízení by měly neprodleně samy od sebe konat,“ reagoval na Twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček a dodal: „Tuhle opoziční špínu musíme v říjnových volbách zastavit.“

Fischer: Ať čeští sportovci na olympiádu do Číny jedou, ale bez politiků

Ať čeští sportovci na olympiádu jedou, ale bez politiků, vysvětlil Pavel Fischer v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS návrh senátorů. Ti hodlají apelovat na politiky i sportovní činovníky, aby na olympijské hry do Číny v roce 2022 Česko nevysílalo národní výpravu. Právě proto, aby čeští politici nebyli svázáni s čínskou propagandou. Podle bývalého atleta Imricha Bugára by sportovcům nevadilo, kdyby se her nikdo z politiků nezúčastnil.

Luzar: BIS o ruských agentech věděla, přesto tři roky neinformovala vládu

Bezpečnostní informační služba České republiky (BIS) zveřejnila podrobnosti k výbuchu ve Vrběticích po třech letech a až v době, kdy se rozhodovalo o zakázce na dostavbu Dukovan. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS to řekl komunistický poslanec Leo Luzar. Senátor Pavel Fischer oponoval, že tajné služby na činnost ruské rozvědky dlouhodobě upozorňovaly.

Výbuch ve Vrběticích je teroristický čin, ať se nám Putin omluví, burcuje opozice

Aktualizováno

Rusko nese odpovědnost za smrt našich občanů ve Vrběticích, musíme požadovat okamžitou omluvu prezidenta Vladimira Putina. Tak reagují politici na sobotní prohlášení premiéra Andreje Babiše (ANO) a dočasného ministra zahraničí a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD), že do výbuchu skladů ve Vrběticích v roce 2014, při kterém zemřeli dva lidé, byli zapojeni důstojníci ruské tajné služby GRU. Někteří to považují za teroristický útok na Českou republiku.

reklama