CNN Prima News Pavel Fischer

Pavel Fischer

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Fischer“

Fremr přísahal na svou smrt a vymlouval se. Nepřesvědčil mě, tvrdí senátor Fischer

Otázek neubývá, spíše naopak. Od soudce Roberta Fremra jsme slyšeli selektivní vzpomínky a výmluvy, řekl v rozhovoru pro redakci CNN Prima NEWS nezařazený senátor Pavel Fischer. Nově jmenovaný předseda Ústavního soudu podle něj nepřesvědčil ani v senátních výborech, kde měl přísahat na svou smrt, že nebyl zmanipulován komunistickou tajnou policií. „Prezident Petr Pavel mohl vzít svou nominaci zpět, také pan Fremr mohl chtít nejdřív vyvrátit všechny pochybnosti. Nic z toho se, jak víme, nestalo,“ podotkl Fischer.

KOMENTÁŘ: Mohou Češi ještě pouštět svoje děti do Paříže, kde se znásilňuje pod Eiffelovkou?

Moje dcera, jíž budou čtyři roky, by určitě měla jednou vidět Paříž. Každý chce vidět Paříž. Audrey Hepburnová říkávala: „Paříž je vždy dobrý nápad.“ Jenže ve světle toho, co se v krásném městě neustále děje, že se tam aktuálně znásilňuje už i pod Eiffelovkou, zbývá spíš ivánkovské: „Je to dobrej nápad, špatnej nápad, nebo jakej je to nápad?“

Fischer se ostře pustil do Pavlova kandidáta: Byl v KSČ, jako soudce pochybil. Můj hlas nemá

Buďto šlo o pochybení v roli soudce, nebo jednání na objednávku. Těmito slovy se senátor Pavel Fischer (nezařazený) ostře pustil do kandidáta na ústavního soudce Roberta Fremra, kterého navrhl prezident Petr Pavel. Kolem nominanta je podle zákonodárce příliš mnoho otazníků a kontroverzí, včetně jeho krátkého působení v řadách KSČ. Při středečním hlasování v horní komoře ho proto nehodlá podpořit. „Tímto vás zvu, abyste odmítnutí zvážili také,“ vzkázal svým senátorským kolegům. Fremr se proti kritice ohradil, zastání se dočkal také u Pavla.

ANALÝZA: Spolu pro eurovolby? Experti pochybují. Dost možný je tandem TOP 09 s lidovci

Spojí se ODS, KDU-ČSL a TOP 09 do evropských voleb 2024 pod vlajkou Spolu, nebo se rozdělí? Palčivá otázka, u níž se zdá, že nemá ideální řešení, dává vládním politikům zabrat. Jak nakonec celá věc dopadne, si netroufají se stoprocentní jistotou odhadnout ani politologové oslovení redakcí CNN Prima NEWS. Zatímco podle Jana Kubáčka je dost pravděpodobné spojení TOP 09 s lidovci a odštěpení ODS, Lukáš Jelínek předpovídá, že se každá z vládních stran vydá vlastní cestou.

Spolu do eurovoleb? Nikdo nám ruce neláme, můžeme i sami, váhá ODS. TOP 09 tasí Antibabiše

Půjdou ODS, KDU-ČSL a TOP 09 do evropských voleb 2024 společně, či odděleně? Utvořit jednu silnou kandidátku, která by měla šanci porazit hnutí ANO, zní jistě lákavě. Jenže názory stran koalice Spolu na evropskou politiku bývají oproti domácí scéně velmi různorodé. Redakce CNN Prima NEWS oslovila hned několik politiků, kteří o podobě kandidátek jednají. Definitivně jasno by mělo být do konce září. Ve hře je nadále mnoho variant. Co všechno zatím připadá v úvahu?

Lidovci mají jasno. Jedničkou do eurovoleb bude Zdechovský, doplní ho i senátor Fischer

Volební jedničkou na kandidátce KDU-ČSL do Evropského parlamentu (EP) bude europoslanec Tomáš Zdechovský. Společně s ním lidovci pošlou do klání o evropská křesla také europoslankyni Michaelu Šojdrovou či senátora a bývalého prezidentského kandidáta Pavla Fischera. Podle předsedy strany a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky není zatím jisté, zda půjde KDU-ČSL do voleb sama, nebo v rámci koalice Spolu s ODS a TOP 09. Rozhodnutí má padnout nejpozději do konce září.

Plácnutí hygieničky po zadku? Ostuda. Vládní letadlo není hospoda, říká šokovaný Svoboda

Vládní letadlo není hospoda ani kavárna, jde o ostudu české delegace. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Reagoval tak na incident, který se přihodil na letišti v jihokorejském Soulu. Lékař s hodností podplukovníka – a zároveň člen české vládní delegace – v opilosti plácl přes zadek ženu, která cestujícím v rámci proticovidových opatření měřila teplotu. Případem se nyní zabývají tamní úřady i česká ministerstva zahraničí a obrany.

Talisman, který pomohl Pavlovi na Hrad. Slon se k němu dostal od malé dívenky, příběh dojímá

Příběh malé Sofinky a plyšového slona sklízí tisíce reakcí na sociálních sítích. Pomohl plyšák generálovi v cestě na Hrad? Přestože se Petr Pavel nechlubil žádným talismanem, kabelka jeho manželky Evy prozradila, že plyšový sloník dvojici doprovázel. Nově zvolenému prezidentovi jej věnovala jedna z jeho nejmladších podporovatelek.

Pavel vystoupil na Staroměstském náměstí. Dorazily tisíce lidí včetně Nerudové i Fischera

Tisíce lidí dorazily ve středu vpodvečer na závěrečnou akci prezidentského kandidáta Petra Pavla na Staroměstském náměstí v Praze. Po jeho projevu provolávali „Pavel na Hrad“. Na podporu armádního generála ve výslužbě vystoupili na náměstí i jeho neúspěšní protikandidáti z prvního kola prezidentské volby – Danuše Nerudová, Pavel Fischer a Marek Hilšer. Všichni vyzvali lidi, ať dorazí k volbám, které se uskuteční již v pátek a v sobotu.