reklama
CNN Prima News ústava

ústava

Výpis příspěvků ke štítku „ústava“

Koalice Spolu chce jen obejít hranici pro vstup do Sněmovny, tvrdí právník

„Koalice, které vznikly před volbami, nejsou rozhodně dlouhodobé, což je signál pro voliče i prezidenta Miloše Zemana,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS právník Zdeněk Koudelka. Jako příklad uvedl koalici Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09), která avizuje, že se po říjnových volbách rozpadne. Podle dalšího hosta pořadu právníka Jana Kudrny není tento způsob ideální, ale ústavně platný a každý volič ví, do čeho jde.

Náš národ je v nebezpečí. Biden není duševně v pořádku, varují američtí generálové

Aktualizováno

Více než 120 penzionovaných amerických generálů a admirálů podepsalo otevřený dopis, v němž zpochybňují duševní zdraví prezidenta Joea Bidena a regulérnost výsledků prezidentských voleb. Podle bývalých vojenských velitelů demokratická administrativa zahájila diktátorský útok na ústavní práva občanů. Otevřené hranice jsou podle nich hrozbou národní bezpečnosti a nejvíce si stěžují na cenzuru. Část vysloužilých vysoce postavených příslušníků amerických ozbrojených sil se naopak staví za Bidena a dopis považuje za „antidemokratický“.

Rozpuštění Sněmovny? Podle Koláře směšná představa, Zlámalová to nevylučuje

Nereálné až směšné. Těmito slovy ohodnotil komentátor Petr Kolář pokus sehnat 120 poslaneckých hlasů k rozpuštění Sněmovny. V pondělním pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS se tak dostal do názorového sporu s komentátorkou Lenkou Zlámalovou, která zastává opačný názor. Podle ní prý není vyloučené, že se poslanci hnutí ANO obrátí proti premiérovi Andreji Babišovi.

Fischer: Musíme mít obavy o Zemanovo duševní zdraví. Budu kandidovat na prezidenta

Musíme mít obavy o prezidentovo duševní zdraví, prohlásil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS nezařazený senátor Pavel Fischer. Reagoval tak na vyjádření současné hlavy státu Miloše Zemana, který kvůli negativnímu postoji k ruské vakcíně proti covidu Sputnik V požaduje odstoupení ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) a šéfa diplomacie Tomáše Petříčka (ČSSD). Fischer také ujistil, že je připravený v roce 2023 opět kandidovat na prezidenta.

Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením

V Praze se v neděli konaly hned dvě demonstrace. První na Václavském náměstí organizoval poslanec Lubomír Volný, který byl policií v neděli krátce zadržen. Druhý protest, který měla pod hlavičkou iniciativa Chcípl PES, měl začít ve 14:00. Obě demonstrace však policie poměrně rychle ukončila kvůli porušování vládních opatření. Přesto došlo na potyčky mezi demonstranty a policisty, dohromady bylo zadrženo asi 60 osob.

Komunisté se přidávají k SPD. Nouzový stav vyhlášený v neděli je neústavní, usnesli se

Nedělní vyhlášení nouzového stavu vládou po dohodě s kraji pokládají komunisté za neústavní. Dohodlo se na tom v úterý širší vedení KSČM. Podle poslankyně Miloslavy Vostré se komunisté přidají k iniciativě zařadit rozpravu o na toto téma na schůzi Sněmovny v tomto týdnu. Pokus o vyvolání mimořádné schůze ke zrušení nouzového stavu ohlásila opoziční SPD. Potřebuje 40 poslaneckých podpisů, klub hnutí čítá 19 členů. Podle Vostré by ani s 15 hlasy komunistů nedala SPD potřebný počet dohromady.

reklama