reklama

Francie uvolňuje hranici s Velkou Británií. Podmínkou je negativní test na COVID-19

Francie se po osmačtyřiceti hodinách jednání s britskou vládou dohodla na zmírnění protikoronavirových opatření na hranicích, informoval web Deutsche Welle. Francie byla jednou z několika zemí Evropské unie, které uzavřely Spojenému království své hranice poté, co se v zemi začala šířit mutace onemocnění COVID-19.

reklama

V prohlášení úřadu francouzského premiéra Jeana Castexe se uvádí, že cestující mohou vstoupit do Francie, pakliže mají negativní test na COVID-19 ne starší než 72 hodin. Musí se však jednat o testy schopné detekovat novou koronavirovou variantu, která se objevila ve Velké Británii.

Britský ministr dopravy Grant Shapps informoval, že řidiči nákladních vozidel, kteří uvízli na ostrovní straně Kanálu La Manche, začnou ve středu dostávat testy na covid, které jim v případě negativního výsledku umožní odjezd do Francie.

„Zajistíme, abychom ve středu poskytli testy,“ uvedl Shapps v úterý, přičemž varoval, že celý proces může nějakou dobu trvat. „Bude to trvat dva až tři dny, než budou věci ujasněny,“ doplnil.

Několik relevantních skupin pro vstup do Francie

Francouzská vláda stanovila několik skupin lidí, u nichž je považován důvod pro vstup do Francie jako legitimní. Jedná se třeba o řidiče nákladních vozidel, zdravotnický personál a občany třetích zemí, kteří trvale pobývají ve Francii nebo jiné zemi EU.

Nová francouzská nařízení mají být v platnosti do 6. ledna, pokud nebudou revidovány na základě bilaterální dohody s Velkou Británií nebo napříč EU.

Evropská komise nicméně vyzvala země EU, aby zrušily cestovní zákazy uvalené na Velkou Británii.

K tématu

Další hlavní zprávy

Jihomoravský kraj

Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího

Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího

Policisté pokračují v pátrání po nezvěstném patnáctiletém Tomášovi Pospíšilovi z Brna, který beze stopy zmizel minulý týden ve středu. Policie svou pozornost soustředí v posledních hodinách hlavně na řeku Svratku a její okolí, kde zřejmě zachytila poslední stopu školáka. Několikrát koryto prohledávali potápěči, ale marně. Ve středu dopoledne bude snížena vodní hladina o jeden metr, což by mělo usnadnit policii pátrací akci.

ON-LINE: Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Další trest pro pražského imáma: Za pomoc k teroristickému útoku dostal 14,5 roku
Hamáček si znovu předvolá ruského velvyslance. Oznámí mu další kroky Česka
Vážná nehoda zastavila provoz na Pražském okruhu. Silničáři ho obnovili po šesti hodinách
reklama
reklama
Babiš: Ruští agenti tu operaci zpackali. Nešlo o státní terorismus, ale útok na zboží

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Pokusíme se vyvolat předčasné volby, potvrdil Bartoš. Chce jednat i se Zemanem
Majitel domu promluvil o střelbě na zloděje. Odsouzený vrah před ním stál se sekyrou
Další články
reklama
reklama