reklama

EU

Výpis příspěvků ke štítku „EU“

Vakcína Pfizer je pro děti účinná, potvrdily studie. Bezpečná je i pro pětileté

Vakcínu proti covidu firem Pfizer a BioNTech dobře snáší i děti mezi pěti a jedenácti lety a vyvolává u nich silnou imunitní odezvu. Společnosti to v pondělí napsaly v prohlášení s odkazem na vlastní klinické studie. Uvedly rovněž, že plánují co nejrychleji požádat regulační úřady v USA, EU a dalších zemích o povolení k nasazení očkovací látky i v této věkové skupině.

Tudy do Evropy nepůjdete. Řecko dostavělo na hranicích obří plot kvůli Afgháncům

Obří plot vztyčilo Řecko na své hranici s Tureckem. Plot měří 40 kilometrů. Atény se obávají, že kvůli situaci v Afghánistánu, kde převzalo moc radikální hnutí Tálibán, se zopakuje situace z roku 2015. Do Řecka tehdy přišly statisíce uprchlíků, převážně z válkou sužované Sýrie. Kontroly hranice s Íránem z obav před migrační vlnou z Afghánistánu posiluje i Turecko.

Do Česka bychom měli přijmout afghánské rodiny, které pomáhaly EU, apeluje Petříček

V Afghánistánu zůstaly stovky rodin, které pomáhaly NATO nebo evropským institucím. Česká republika by měla podle exministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) takovým lidem pomoci. Někdejší šéf české diplomacie to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Česko zatím evakuovalo 170 Afghánců, kteří spolupracovali s naší armádou nebo ambasádou, a to včetně jejich rodin. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) tím pomoc skončila.

USA obnoví sankce proti běloruským firmám. Navrhují také propustit politické vězně

USA obnoví příští týden sankce proti devíti firmám, které vlastní běloruský stát. Po konzultaci s Evropskou unií a dalšími partnery také zváží zavedení dalších sankcí proti představitelům běloruské vlády, uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psakiová. USA Bělorusko vyzvaly, aby umožnilo nezávislé prošetření nuceného přistání letounu společnosti Ryanair, při kterém byli zadrženi opoziční novinář Raman Pratasevič a jeho přítelkyně, uvedla dnes agentura Reuters.

Přišli jsme o vakcíny kvůli Babišově aroganci. S Českem už se v EU nepočítá, tvrdí Prouza

Česká republika přišla o 70 tisíc dávek vakcíny proti covidu kvůli aroganci premiéra Andreje Babiše (ANO), prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS někdejší státní tajemník pro evropské záležitosti a nynější prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza. Varoval, že kvůli přístupu premiéra už s Českou republikou nechce skoro nikdo jednat.

EU je s vakcínami solidární jen v deklaracích. Rozhodla o nás bez nás, rozčílil se Babiš

Aktualizováno

Rozdělení deseti milionů vakcín mezi státy EU není solidární a vybalancované. Solidarita v EU je jen za zavřenými dveřmi, prohlásil premiér Andrej Babiš (ANO). Řešení podle něj vzniklo pod vlivem velkých států a na sílu. Babiš tak reagoval na informaci, že Česká republika přišla kvůli Babišovi o desítky tisíc vakcín proti covidu. Web Politico to označil za ostudnou porážku Babiše.

reklama