reklama
CNN Prima News Francouz

Francouz

Výpis příspěvků ke štítku „Francouz“

Chladnokrevný „Had“: Turistům nabídl nocleh, zdrogoval je a 24 z nich zabil. Teď je milionář

21. června 2021 21:11

Byl to jeden z nejkrutějších sériových vrahů v historii. Francouz Charles Sobhraj stojí za smrtí 24 turistů, které zavraždil v 70. letech. Svůj příběh prodal údajně za 15 milionů a nedávno byl o něm v dílně Netflixu natočený seriál pod názvem Had. Je to jedna z přezdívek, kterou dostal díky své schopnosti neuvěřitelně dlouho klamat lidi a utíkat z vězení.

Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie

11. dubna 2021 05:47

Se smrtí nejbohatšího Čecha a investora Petra Kellnera se na internetu začala šířit řada konspiračních teorií. Někteří tvrdí, že Kellner svou smrt nafingoval, aby se mohl stáhnout do ústraní. Příznivci konspiračních teorií QAnon však přišli i s bizarnějším tvrzením. Podle nich nebyla smrt investora náhodná, navíc měl patřit do sekty uctívačů satana. Důkazy ale konspirátoři nemají žádné. S informací přišel web populárního časopisu Newsweek.

Spisovatel, který předpověděl pandemii: Je to noční můra. Má fikce se uskutečňuje

25. března 2021 22:35

O francouzském autorovi detektivních románů Francku Thilliezi se tvrdí, že současnou pandemii předpověděl již před lety. „Neznámý virus, který se nepředvídatelně šíří a útočí na všechny. Přežijí jen ti nejodolnější, slabí zemřou,“ napsal Thilliez ve své knize Pandemie, která vyšla v roce 2015. „Rozhodně jsem si nepředstavoval, že se pandemie rozšíří do celého světa stejně jako v mé knize. Má fikce se stává skutečností,“ uvedl francouzský spisovatel v pořadu Interview.

Zemřel Michael Lonsdale, představitel záporáka z Jamese Bonda

22. září 2020 11:51

Ve věku 89 let zemřel v pondělí francouzský divadelní a filmový herec a malíř Michael Lonsdale. Během své více než šedesátileté kariéry ztvárnil kolem dvou stovek rolí. Tou zřejmě nejznámější byl záporák Hugo Drax v bondovce Moonraker z roku 1979. O úmrtí herce informovala agentura AP.

reklama