CNN Prima News Frýdlantsko

Frýdlantsko

Výpis příspěvků ke štítku „Frýdlantsko“

RADAR: Meteorologové varují před silným větrem. Podívejte se, kde hrozí nebezpečí

Na severu Česka bude v pondělí a v noci na úterý silně foukat. Jižní až jihozápadní vítr může v nárazech dosahovat rychlosti kolem 65 kilometrů v hodině. Varování Českého hydrometeorologického ústavu s nízkým stupněm nebezpečí platí pro Moravskoslezský kraj, sever Olomouckého kraje a pro Frýdlantsko v Libereckém kraji. Velmi větrná byla v Česku už sobota. Silný vítr provázený sněžením odřízl od proudu tisíce domácností a působil problémy v dopravě.

Silný vichr zasáhne Česko. Může vyvracet stromy a poškodit budovy, varují meteorologové

Od sobotního večera do nedělního odpoledne hrozí na severu Moravy a ve Slezsku silný vítr. V nárazech může jeho rychlost přesahovat 65 kilometrů v hodině. V Čechách platí stejné varování pro Frýdlantsko. Vyplývá to z výstrahy, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Lidé by podle něj měli dbát zvýšené opatrnosti a neměli by se vydávat na horské túry.

Na Frýdlantsku se objevil africký mor prasat. Část lesů se pro veřejnost zavře, říká myslivec

Aktualizováno

Ve Frýdlantském výběžku se ve středu potvrdil africký mor prasat u jednoho uhynulého divočáka. Řekl to ředitel Státní veterinární správy (SVS) pro Ústecký kraj Daniel Macháček. Mrtvé sele našli turisté v příkopě u silnice v blízkosti hranic s Polskem, kde se nákaza dlouhodobě vyskytuje. V Česku jde o první výskyt afrického moru prasat téměř po pěti letech.

Na Česko opět udeří silný vítr. Platí výstrahy, nebezpečí hrozí v sedmi okresech

V části Česka hrozí od nedělního večera do pondělního rána opět silný vítr. V nárazech může mít rychlost kolem 70 kilometrů za hodinu. Varování s nízkým stupněm nebezpečí platí pro Frýdlantsko, Jesenicko, Krnovsko a čtveřici okresů na jihu Pardubického kraje. Vyplývá to z výstrahy, kterou v neděli dopoledne vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).