CNN Prima News Frýdlantsko

Frýdlantsko

Výpis příspěvků ke štítku „Frýdlantsko“

Na Frýdlantsku se objevil africký mor prasat. Část lesů se pro veřejnost zavře, říká myslivec

1. prosince 2022 18:11
Aktualizováno

Ve Frýdlantském výběžku se ve středu potvrdil africký mor prasat u jednoho uhynulého divočáka. Řekl to ředitel Státní veterinární správy (SVS) pro Ústecký kraj Daniel Macháček. Mrtvé sele našli turisté v příkopě u silnice v blízkosti hranic s Polskem, kde se nákaza dlouhodobě vyskytuje. V Česku jde o první výskyt afrického moru prasat téměř po pěti letech.

Na Česko opět udeří silný vítr. Platí výstrahy, nebezpečí hrozí v sedmi okresech

31. října 2021 15:53

V části Česka hrozí od nedělního večera do pondělního rána opět silný vítr. V nárazech může mít rychlost kolem 70 kilometrů za hodinu. Varování s nízkým stupněm nebezpečí platí pro Frýdlantsko, Jesenicko, Krnovsko a čtveřici okresů na jihu Pardubického kraje. Vyplývá to z výstrahy, kterou v neděli dopoledne vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Česko ohrožuje silný vítr s nárazy až 90 km/h. Varování nově platí i pro sobotu

29. října 2021 08:31
Aktualizováno

Českou republiku má opět zasáhnout silný vítr, nárazy mají dosahovat rychlosti 70 až 90 km/h. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu, která původně platila pouze pro pátek, nově ale byla prodloužena do půlnoci ze soboty na neděli. Podle meteorologů hrozí komplikace v dopravě i menší škody na budovách.

Na Frýdlantsku sčítají škody napáchané víkendovými povodněmi. Půjdou do milionů

22. června 2020 15:39

Na Frýdlantsku začali lidé uklízet po víkendové velké vodě. Čerpají vodu ze sklepů a zahrad a vyklízejí zničené věci. Poškozené jsou někde i krajnice silnic a mostky. Škody půjdou do milionů. Zdaleka ale nebudou takové jako před deseti lety při bleskových povodních, po kterých zůstaly v Libereckém kraji škody za více než osm miliard korun.

Hlavní zprávy v 18.55: Velká voda potrápila obyvatele Frýdlantska i v neděli

21. června 2020 17:48

I dnes obyvatele okolí řeky Smědé na Frýdlantsku potrápila velká voda. Přestože hladiny řek i potoků přes noc výrazně opadly, voda opět začala stoupat až k prahům jejich domů. Hasiči se nezastavili. Voda zasáhla i další kraje. Právě o tom poskytneme informace v Hlavních zprávách od 18.55 – dnes s Veronikou Kubíčkovou a Pavlem Štruncem.