reklama
CNN Prima News Frýdlantsko

Frýdlantsko

Výpis příspěvků ke štítku „Frýdlantsko“

Na Frýdlantsku sčítají škody napáchané víkendovými povodněmi. Půjdou do milionů

22. června 2020 15:39

Na Frýdlantsku začali lidé uklízet po víkendové velké vodě. Čerpají vodu ze sklepů a zahrad a vyklízejí zničené věci. Poškozené jsou někde i krajnice silnic a mostky. Škody půjdou do milionů. Zdaleka ale nebudou takové jako před deseti lety při bleskových povodních, po kterých zůstaly v Libereckém kraji škody za více než osm miliard korun.

Pršet bude i nadále. Silné nebezpečí záplav hrozí v Krkonoších i na Chrudimsku

20. června 2020 13:13

Na severozápadním návětří Jizerských hor a Krkonoš spadnou v nadcházejících hodinách extrémní srážky. Do nedělního poledne tam naprší, zejména v oblasti Frýdlantského výběžku, ojediněle kolem 80 milimetrů vody. V souvislosti s tím stouplo riziko rozvodnění tamních řek. Extrémní nebezpečí záplav nově hrozí i na Chrudimsku, meteorologové tam zvýšili stupeň nebezpečí. Obdobně vysoké riziko je i v Libereckém kraji.

Povodně na Frýdlantsku vyřadily úpravnu. Teče kaše, ne voda, říká starosta

20. června 2020 11:23

Kvůli záplavám museli v pátek večer na Frýdlantsku odstavit nedávno zrekonstruovanou úpravnu pitné vody v Bílém Potoce. Vedení města proto obyvatele vyzvalo, aby vodou šetřili. Zdrojem vody pro úpravnu je rozvodněná řeka Smědá, která ráno překročila hranici třetího povodňového stupně. Voda je neupravitelná, protože neteče voda, ale kaše, uvedl pro ČTK starosta Frýdlantu Dan Ramzer (ODS), který je zároveň předsedou představenstva Frýdlantské vodárenské společnosti (FVS).

reklama