Gandalf osaměl. Herec Ian McKellen opustil svého o více než 50 let mladšího přítele

Zvěsti o zásnubách vystřídala překvapivá zpráva. Britský herec Sir Ian McKellen se po roční známosti rozešel se svým mladým kolegou z branže Oscarem Conlonem-Morreyem. Pár se dal dohromady poté, co se spolu setkali na divadelních prknech v závěru roku 2022. Vztah mezi 84letým představitelem Gandalfa ze série Pán prstenů a 30letým hercem působil harmonicky, mladší z partnerů mimo jiné označil celosvětově známého umělce za „novou lásku svého života“. O rozchodu píše web Daily Mail.

Nejmenovaný herec a McKellenův blízký kolega z divadla sdělil webu Daily Mail, že měl o románku, který započal při spolupráci umělců na divadelní hře Mother Goose, značné pochybnosti. „Oscar vyprávěl svým přátelům a rodině o velkých plánech s Ianem. Dokonce si myslel, že dojde i na zásnuby,“ řekl zdroj z okolí světoznámého herce. Jenže ten údajně měl jiné plány.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Svět filmu pláče: Marcel Nemec urputný boj s rakovinou prohrál. Před smrtí měl dvě přání

„Ian neměl vážnou známost už 20 let. Není člověk, který by se hrnul do manželství. Nemá totiž zájem o to, aby s ním někdo bydlel v jeho domě, má rád někoho po boku jen tehdy, když je na divadelním turné,“ prozradil nejmenovaný spolupracovník.

Podle jeho slov se herec ve vztazích chová jako poblázněný. „Stejně rychle, jako když k někomu zahoří láskou, vše i skončí. Nebyla žádná možnost, že by se Ian vrátil s Oscarem zpět do Londýna,“ dodal zdroj.

Zpráva přišla krátce poté, co herec, jemuž byl propůjčen šlechtický titul za působení v kultuře, sdělil, že se svým rodičům se svou sexuální orientací nikdy nepřiznal. O matku přišel ve 12 letech, o otce ve 22.

„Byli jsme si tak blízcí, jak jen můžete být, když přijdete o rodiče v tak nízkém věku. Nikdy jsem jim neřekl, že jsem gay. Nemohli vidět mé nejlepší herecké výkony. I tak ale na ně vzpomínám opravdu rád,“ posteskl si.

McKellen vyrůstal v anglickém Boltonu v prostředí náboženské rodiny. Jeho veřejný coming out v roce 1988 mu prý zlepšil vztah s rodinou i přáteli, jelikož „se už nemusel skrývat“, připomíná web The Sun.

„Kdybych jako náctiletý veřejně prohlásil, že jsem homosexuál, mohli mě tehdy i trestně stíhat. To už je minulostí,“ pronesl herec se šlechtickým titulem a ocenil současné britské zákony. „Proto těm, kteří o svém coming outu přemýšlejí, radím, aby neměli obavy a připojili se k modernímu světu. Už se za svou orientaci nemůžete dostat do vězení,“ dodal McKellen.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: V Česku jsou skvělé party. Šlapeme na paty evropské špičce, pochvaluje si slavný DJ z Prahy

Tagy: