reklama

Gang v Česku okrádal seniory a vozíčkáře. Jeho členům hrozí osm let za mřížemi

Kriminalisté dopadli čtyři muže a tři ženy, kteří po celém Česku okrádali seniory. Záměrně si vybírali hlavně ty, kteří měli problémy s pohybem. Skupina okradla přes čtyřicet lidí, proto byla obviněna ze spáchání trestných činů krádeže a opatření padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě odsouzení jí hrozí až osm let za mřížemi.

reklama

Policistům se po několika měsících podařilo zjistit dostatek informací, aby mohli dobře organizovaný gang zlodějů pozatýkat. Proto naráz udeřili hned na několika místech republiky. „V současnosti máme zadokumentováno 41 případů a škoda se vyšplhala přes půl milionu korun,“ uvedl jeden z kriminalistů.

Čtveřice mužů a tři ženy si vybírali ty nejslabší a nejzranitelnější, tedy převážně nemohoucí seniory nebo vozíčkáře. Zřejmě jim bylo jasné, že pokud krádež odhalí, nebudou jim klást odpor. „Z nákupních košíků odcizovali kabelky, batohy a potom se s odcizenými platebními kartami pokoušeli o výběr z bankomatů,“ popsal kriminalista.

K tématu

Mají na svědomí ještě více krádeží

Při jedné krádeži, kterou zachytila kamera, si například starší žena vybírá ovoce, zatímco zlodějka situace ihned využívá, z vozíku jí krade kabelku a odchází s ní.

Skupina měla krádeže dobře promyšlené, stačilo jí pár vteřin a byla úspěšná. A to v minimálně jedenačtyřiceti případech.

Policisté se však domnívají, že krádeží má organizovaná skupina na svědomí ještě mnohem více. „Celá tato skupina byla obviněna ze spáchání trestných činů krádeže a opatření padělání a pozměnění platebního prostředku,“ informovala mluvčí Policie České republiky hlavního města Prahy Violeta Siřišťová. V případě odsouzení zlodějům hrozí až osm let za mřížemi.

Další hlavní zprávy

reklama
Čeští odmítači koronaviru. Opatřením nevěří celebrity, lékaři ani tisíce občanů
Na knihovny se při vyhlašování opatření zapomnělo. Teď nesmí mít ani výdejní okénko
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
Slavia porazila oslabený Leverkusen a poprvé v EL vyhrála. Liberec i Sparta podlehly
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi
Za čtvrtek zatím přibylo téměř 7000 nakažených. Celkový počet případů přesáhl 300 tisíc
Světový den mrtvice. Ročně postihne až třicet tisíc Čechů, první pomoc je nutná do hodiny
Další články
reklama
reklama