reklama
CNN Prima News generál

generál

Výpis příspěvků ke štítku „generál“

Tálibán už vystrkuje růžky a hrozí Američanům. Experti se bojí nového Islámského státu

Vojáci NATO opouštějí po 20 letech Afghánistán. Poslední by měli ze země odjet symbolicky do 11. září. Spekuluje se ale, že zhruba tisícovka Američanů doplněná o speciální jednotku Britů by měla v Kábulu i nadále zůstat. To se vůbec nelíbí radikálnímu hnutí Tálibán, které hrozí, že s vojáky bude nakládat jako s okupačními silami. Podle mnohých expertů nečeká Afghánistán nic dobrého a panují i obavy ze vzniku nového Islámského státu.

„Satanští vojáci“ míří na misi do země kanibalů. Mají zklidnit indonéské separatisty

Elitní indonéské komando vyrazilo sjednat klid do provincie Papua na ostrově Nová Guinea, kde se mísí indonéští separatisté s tradičními domorodci, z nichž někteří údajně dodnes praktikují kanibalismus. Separatisté v oblasti minulý týden zabili v přestřelce vlivného indonéského generála jménem I Gusti Putu Danny Karya Nugraha, který byl zároveň šéfem zpravodajských služeb.

Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu

Otevřený dopis z řad vysloužilých generálů je pro současnou Francii stále silným tématem. S názorem bývalých armádních špiček, že je třeba zatočit s islamismem, souzní většina Francouzů a zvedá se tak vlna proti prezidentu Macronovi. Tu se aktuálně daří ve svůj prospěch využít jeho soupeřka z minulých prezidentských voleb Marine Le Penová. Její popularita nyní strmě roste.

Koudelka generálem? Vláda to v pondělí Zemanovi navrhne už pošesté

Vláda v pondělí opět navrhne, aby prezident Miloš Zeman povýšil ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku do generálské hodnosti, řekl novinářům při středečním uvedení do funkce ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) premiér Andrej Babiš (ANO). Prezident to kvůli svým výhradám proti kontrarozvědce a Koudelkově práci již pětkrát odmítl.

reklama