CNN Prima News generál

generál

Výpis příspěvků ke štítku „generál“

Budoucí šéf vojenské kanceláře Hradu: Těším se. Díky Pavlovi jsem začal jezdit na motorce

3. února 2023 08:30

Brigádní generál a zástupce náčelníka generálního štábu Radek Hasala by se měl stát součástí úzkého týmu zvoleného prezidenta Petra Pavla. Ten chce Hasalu jmenovat náčelníkem hradní vojenské kanceláře. Hasala poskytl CNN Prima NEWS exkluzivní rozhovor. V něm mimo jiné hodnotil svůj postoj k budoucí hlavě státu. Rovněž prozradil, že i díky Petru Pavlovi začal jezdit na motorce.

Šéf BIS Koudelka se dočká povýšení, potvrdil Pavel. Nový prezident ho jmenuje generálem

30. ledna 2023 23:02

Zvolený prezident Petr Pavel chce jmenovat šéfa BIS Michala Koudelku při nejbližší příležitosti generálem. Potvrdil to v pondělí České televizi. Dosluhující prezident Miloš Zeman odmítal Koudelku opakovaně povýšit a o BIS se vyjadřoval jako „o čučkařích“. Pavel se v pondělí s Koudelkou sešel, aby probrali nastavení vztahů a další spolupráci. Pavel počítá s pravidelným setkáváním.

Voják prezidentem? Pavel není výjimkou, země vedli i generálové de Gaulle či Eisenhower

30. ledna 2023 22:15

Čerstvě zvolený český prezident Petr Pavel proslul svojí vojenskou kariérou. Končící hlava státu Miloš Zeman jej však kvůli tomu před časem zkritizovala. Podle Zemana totiž vojáci nejsou hlavou státu „v drtivé většině civilizovaných zemí“. Historie ovšem už ukázala opak. Významné prezidenty, kteří byli vysoce postavenými armádními veliteli, má za sebou Francie či Finsko a to ještě v nedávné minulosti. Celá řada amerických prezidentů pak nějakou formou prošla armádou a ani mezi nimi nechybějí generálové. V neposlední řadě mělo takového prezidenta už i Československo.

OBRAZEM: Jak šel čas s Petrem Pavlem. Od skromných vojenských začátků po volební triumf

29. ledna 2023 10:53

Od skromných vojenských začátků po velkolepý triumf v prezidentských volbách. Nová hlava státu Petr Pavel má za sebou bohatou kariéru, která se většinu jeho života točila okolo armády. Absolvoval výsadkové kurzy, vysloužil si medaili Za hrdinství, byl jmenován do čela ozbrojených sil ČR a v neposlední řadě se aktivně věnoval sportu a horským túrám. Během své prezidentské kampaně se zapsal do paměti společně se svou ženou Evou i díky fotkám s kočkou Mickou či flanelové košili. Podívejte se na vybrané archivní snímky ze života Petra Pavla.

Babiš nezná Ústavu ani závazky NATO, kritizoval Šedivý. Přiblížil, co jeho výroky způsobí

23. ledna 2023 23:29

Vyjádření Andreje Babiše (ANO) v předvolební debatě o nepodpoře Polska a Pobaltí při hypotetické válce bylo nešťastné a nemělo zaznít. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. Doplnil, že svým výrokem expremiér ukázal neznalost Ústavy a závazků k partnerům vyplývající z členství v NATO.

S hlavou státu si Češi vyberou i první dámu. Co mají Eva Pavlová a Monika Babišová společné?

18. ledna 2023 11:17

Výběr prezidentských kandidátů se po prvním kole voleb zúžil na dvě jména. V čele republiky bude buď generál Petr Pavel, nebo bývalý premiér Andrej Babiš. Kromě jména hlavy státu bude za pár dní také zřejmé, kdo se stane první dámou. Co víme o manželkách finalistů prezidentského klání, Evě Pavlové a Monice Babišové? Minimálně jednu věc mají obě ženy společnou, první manželství se jim rozpadlo.

Vždyť jsou skoro nazí. Ruský velitel ukázal zoufalé podmínky vojáků, americký generál nechápal

15. prosince 2022 17:14

Po sociálních sítích koluje další video, které má ukazovat zoufalé podmínky ruských vojáků. Výcvikový instruktor na něm kritizuje vybavení mobilizovaných mužů, kteří nemají léky, škrtidla ani odpovídající neprůstřelné vesty. Americký generálporučík v záloze Mark Hertling ve vysílání stanice CNN uvedl, že Rusko v tomto ohledu „hrozivě selhává“ a jeho vojáci nemají za těchto podmínek žádnou šanci uspět na Ukrajině v pozemním boji.