reklama

Geniální čtrnáctiletá dívka: Přijali ji už na osm univerzit

Zázračné dítě. Tak lze nazvat čtrnáctiletou dívku z americké Kalifornie. Kromě pěveckého nadání vyniká i závratným IQ. Už ji proto přijali na osm univerzit. Geniální je i její bratr.

reklama

„Střední školu jsem ukončila loni, když mi bylo 13 let. Teď se musím rozhodnout, na jakou univerzitu mám jít,“ uvedla teprve čtrnáctiletá Tiara Abrahamová pro CNN. Může vybírat už z osmi věhlasných univerzit v Kalifornii, kam ji přijali. Dívka přitom ještě nemá ani řidičský průkaz.

Rodiče Taji a Bijou výjimečnost své dcery poznali záhy. „Myslím, že jsme to zjistili, když jí bylo kolem čtyř let. Udělali jsme jí test IQ. Tehdy jsme pochopili, že je jako její bratr Tanishq,“ upřesnila matka s tím, že Tanishq získal už ve 14 letech bakalářský titul z biomedicínského inženýrství.

Tiara by chtěla zpívat v Metropolitní opeře

Tiara jde v bratrových šlépějích. Ve čtyřech letech ji přijali do sdružení pro nadprůměrně inteligentní. V jedenácti udělala s přehledem test předpokladů pro vysokoškolské studium. Dnes už má pět prospěchových stipendií a rozhoduje se, na jaké univerzitě zahájí bakalářské studium.

Její vášní je zpěv. „Mým největším cílem je zpívat v opeře a na velkých scénách, jako je Metropolitní opera. Už jsem zpívala v Carnegie Hall,“ popsala Tiara. Přes všechny úspěchy ve zpěvu i testech je ale stále normálním dítětem. „Když nestuduji, ráda brouzdám po internetu. Na Youtube, Twitteru nebo Instagramu či TikToku. Jsem normální 14letá dívka, ráda se bavím,“ uzavřela.

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama