Geniální čtrnáctiletá dívka: Přijali ji už na osm univerzit

Zázračné dítě. Tak lze nazvat čtrnáctiletou dívku z americké Kalifornie. Kromě pěveckého nadání vyniká i závratným IQ. Už ji proto přijali na osm univerzit. Geniální je i její bratr.

„Střední školu jsem ukončila loni, když mi bylo 13 let. Teď se musím rozhodnout, na jakou univerzitu mám jít,“ uvedla teprve čtrnáctiletá Tiara Abrahamová pro CNN. Může vybírat už z osmi věhlasných univerzit v Kalifornii, kam ji přijali. Dívka přitom ještě nemá ani řidičský průkaz.

Rodiče Taji a Bijou výjimečnost své dcery poznali záhy. „Myslím, že jsme to zjistili, když jí bylo kolem čtyř let. Udělali jsme jí test IQ. Tehdy jsme pochopili, že je jako její bratr Tanishq,“ upřesnila matka s tím, že Tanishq získal už ve 14 letech bakalářský titul z biomedicínského inženýrství.

Tiara by chtěla zpívat v Metropolitní opeře

Tiara jde v bratrových šlépějích. Ve čtyřech letech ji přijali do sdružení pro nadprůměrně inteligentní. V jedenácti udělala s přehledem test předpokladů pro vysokoškolské studium. Dnes už má pět prospěchových stipendií a rozhoduje se, na jaké univerzitě zahájí bakalářské studium.

Její vášní je zpěv. „Mým největším cílem je zpívat v opeře a na velkých scénách, jako je Metropolitní opera. Už jsem zpívala v Carnegie Hall,“ popsala Tiara. Přes všechny úspěchy ve zpěvu i testech je ale stále normálním dítětem. „Když nestuduji, ráda brouzdám po internetu. Na Youtube, Twitteru nebo Instagramu či TikToku. Jsem normální 14letá dívka, ráda se bavím,“ uzavřela.

Tagy: