reklama

Geniální čtrnáctiletá dívka: Přijali ji už na osm univerzit

Zázračné dítě. Tak lze nazvat čtrnáctiletou dívku z americké Kalifornie. Kromě pěveckého nadání vyniká i závratným IQ. Už ji proto přijali na osm univerzit. Geniální je i její bratr.

reklama

„Střední školu jsem ukončila loni, když mi bylo 13 let. Teď se musím rozhodnout, na jakou univerzitu mám jít,“ uvedla teprve čtrnáctiletá Tiara Abrahamová pro CNN. Může vybírat už z osmi věhlasných univerzit v Kalifornii, kam ji přijali. Dívka přitom ještě nemá ani řidičský průkaz.

Rodiče Taji a Bijou výjimečnost své dcery poznali záhy. „Myslím, že jsme to zjistili, když jí bylo kolem čtyř let. Udělali jsme jí test IQ. Tehdy jsme pochopili, že je jako její bratr Tanishq,“ upřesnila matka s tím, že Tanishq získal už ve 14 letech bakalářský titul z biomedicínského inženýrství.

Tiara by chtěla zpívat v Metropolitní opeře

Tiara jde v bratrových šlépějích. Ve čtyřech letech ji přijali do sdružení pro nadprůměrně inteligentní. V jedenácti udělala s přehledem test předpokladů pro vysokoškolské studium. Dnes už má pět prospěchových stipendií a rozhoduje se, na jaké univerzitě zahájí bakalářské studium.

Její vášní je zpěv. „Mým největším cílem je zpívat v opeře a na velkých scénách, jako je Metropolitní opera. Už jsem zpívala v Carnegie Hall,“ popsala Tiara. Přes všechny úspěchy ve zpěvu i testech je ale stále normálním dítětem. „Když nestuduji, ráda brouzdám po internetu. Na Youtube, Twitteru nebo Instagramu či TikToku. Jsem normální 14letá dívka, ráda se bavím,“ uzavřela.

Tagy:

Hlavní zprávy

V Rusku se alkoholem otrávilo 18 lidí. Pili levné náhražky stáčené na trhu, tvrdí média
Rusko

V Rusku se alkoholem otrávilo 18 lidí. Pili levné náhražky stáčené na trhu, tvrdí média

V ruském Jekatěrinburgu zemřelo v posledních několika dnech 18 lidí v důsledku otravy alkoholem, který obsahoval metanol. S odvoláním na vyšetřovací výbor o tom v sobotu informovala agentura TASS. Ta původně informovala s odkazem na jiný zdroj o 16 mrtvých. Podle něj se lidé otrávili nelegálně stáčeným alkoholem na místním trhu. Policie případ vyšetřuje a zadržela dva podezřelé, uvedl vyšetřovací výbor.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Babiš vysvětlil své záhadné chování v ÚVN: Sledovala mě CNN, tak jsem si dal dort

Sledovala mě americká televize CNN, tak jsem si dal kafe a dort s ochrankou, měl jsem čas, vysvětlil v pátek večer premiér Andrej Babiš (ANO) na Frekvenci 1 své neobvyklé chování v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), kde ve čtvrtek dostal třetí dávku vakcíny proti koronaviru. Místo toho, aby po tiskové konferenci odjel, tam ale zůstal a popíjel kávu. Spekulovalo se, že chtěl navštívit prezidenta Miloše Zemana nebo se sejít s jeho ošetřujícím lékařem a ředitelem nemocnice Miroslavem Zavoralem.

Nečekaný následek Hry na oliheň: Dramaticky roste zájem naučit se korejsky

Nejsledovanější seriál streamovací služby Netflix má nejen pozitivní dopad na kasu svých tvůrců, ale dostává do povědomí diváků vše, co souvisí se zemí, kde se děj série odehrává. Výjimkou není ani jazyk, kterým protagonisté hovoří. Hra na oliheň je totiž k dispozici v původním korejském znění s titulky. A diváci v USA a Velké Británii to náležitě oceňují.

Nemocný prezident Masaryk se nedokázal podepsat, při přísaze zapomněl slib

Už je to holt taková domácí tradice, skutečný zdravotní stav československých i českých prezidentů se většinou před veřejností tajil a stále tají. „Prezidenta Masaryka už při volbě z 24. května 1934 notně opouštěly síly. Ale málokdo věděl, že ho měsíc před prezidentskou volbou postihla mozková příhoda,“ připomíná Marie Ryantová z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

reklama

Domácí zpravodajství

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

reklama