CNN Prima News George Soros

George Soros

Výpis příspěvků ke štítku „George Soros“

Netancujme, jak pískají. Maďarský Fidesz nechal rozvěsit billboardy s fotkou von der Leyenové

Strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána nechala po Maďarsku nainstalovat billboardy namířené proti předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové. Agentura Reuters v pondělí napsala, že Fidesz takto zahájil kampaň před volbami do Evropského parlamentu naplánovanými na červen příštího roku. Mluvčí Evropské komise v Bruselu neodpověděl na dotazy novinářů, zda považují kampaň za problematickou. Uvedl nicméně, že fotografie ukázal šéfce EK a tu to „nijak neznepokojilo a bylo jí to jedno“.

Čaputová čelí výhrůžkám smrtí, chodí kvůli nim na policii. Z šíření nenávisti viní Fica

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová oznámila, že společně s rodinou čelí výhrůžkám smrtí. Informovala o tom na sociálních sítích. Kvůli nim má chodit na policii a chce je řešit i právně. Z šíření nenávistí vůči sobě i svým blízkým viní expremiéra a předsedu strany Směr-SD Roberta Fica. Ten během středy prohlásil, že se Čaputové nemíní omlouvat a doslova řekl, že se „nebude zaobírat psychickým stavem“ hlavy státu.

Musíme porazit Putina, řekl kontroverzní miliardář Soros. Promluvil i o třetí světové válce

Ruská invaze na Ukrajinu může znamenat začátek třetí světové války. Na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu to v úterý řekl americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros. Nejlepším způsobem, jak zachovat svobodnou civilizaci, je podle něj porazit ruského prezidenta Vladimira Putina. Informovala o tom agentura Reuters.