gesto

Výpis příspěvků ke štítku „gesto“

Emoce po derby: Kotel Slavie zaujal gestem. Pak fanoušci potkali Kuchtu a spustila se bouře

16. dubna 2023 11:25

Překvapení, která přineslo sobotní derby mezi Spartou a Slavií, zdaleka neskončila s posledním hvizdem rozhodčího. Fanoušci z Edenu udělali na sociálních sítích dojem pozápasovým úklidem svého sektoru. Zřejmě ještě nečekanější událostí však bylo střetnutí odcházejícího slávistického kotle s jejich bývalým hráčem Janem Kuchtou, který nyní kope v barvách letenských rivalů. Podle svědectví některých fanoušků hráč vycházel ze stadionu ve stejnou chvíli jako oni, což strhlo bouři a vlnu nadávek. Policie v pozápasové vřavě zajistila několik osob.

Pavla přeškrtl a napsal své jméno. Janečkovo gesto připomíná Okamuru, glosoval politolog

13. ledna 2023 17:19

Matematik a podnikatel Karel Janeček, kterého ministerstvo vnitra nezaregistrovalo jako prezidentského kandidáta, napsal na volební lístek Petra Pavla své jméno. Vyplývá to z fotografie, kterou zveřejnil na Twitteru. Pokud takový lístek vhodil do urny, byl by platným hlasem pro Pavla. Politolog Lukáš Jelínek ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že mu gesto Janečka připomíná Tomia Okamuru (SPD) z loňských voleb.

Poklekávání odzvonilo, v Anglii se objeví už jen výjimečně. Podle hráčů ztrácelo význam

3. srpna 2022 20:40

Řada zápasů ve fotbalové Premier League v posledních letech nenabídla žádné góly. Co ale při žádném utkání nechybělo, bylo pokleknutí týmů a rozhodčích na důkaz souznění s inciativou Black Lives Matter. Postupně ale sílil názorový proud, podle něhož jde o prázdné gesto, které život menšin nijak nezlepší. A i hvězdy anglické soutěže nyní tvrdí: Pokládat koleno na trávník před startem duelu je zbytečné.

Ronaldo udělal dojemné gesto. Při utkání s Arsenalem vzdal hold zesnulému synovi

24. dubna 2022 00:27

Cristiano Ronaldo při sobotním utkání Manchesteru United s Arsenalem učinil dojemné gesto. Krátce poté, co vstřelil svůj stý gól, ukázal prstem na oblohu a vzdal tak hold svému zesnulému synovi. Při dojemném okamžiku ho zachytili fotografové a Ronaldo později snímek sdílel také na svém Instagramu. Pod fotografii nenapsal jediné slovo, pouze přidal emotikon srdce.

Princ Charles touží poznat Lilibet, přišel s gestem smíru. Harry ho ale zřejmě odmítne

19. ledna 2022 00:12

Princ Charles, otec Harryho a Williama, miluje roli dědečka. Podle zdrojů z Buckinghamského paláce ho proto velmi trápí, že od června neměl možnost vidět svou vnučku Lilibet. Svého mladšího syna tak pozval i s manželkou Meghan a oběma dětmi k sobě domů do Británie. Podle britských médií je to velmi velkorysé gesto. Jeho mladší syn je ale na pochybách a kvůli problémům s ochrankou na území Británie zřejmě odmítne.

Vyšetřování „zkřížených rukou“ zastaveno. Extravagantní koulařce zemřela po závodě matka

4. srpna 2021 15:49

Jen pár dnů po zisku stříbrné olympijské medaile zemřela americké koulařce Raven Saundersové matka. S ohledem na tuto tragickou zprávu zastavil Mezinárodní olympijský výbor (MOV) vyšetřování jejího protestního gesta na stupních vítězů. Saundersová rovněž pozastavila aktivitu na svých sociální sítích. Stejně jako před pěti lety se obává problémů s duševním zdravím.

Mistrovský tah prince Charlese. Jediným gestem přinutil Williama a Harryho si promluvit

19. dubna 2021 22:24

Britský princ Charles podle médií usiluje o usmíření svých synů, princů Williama a Harryho. Dokládat to má i gesto, kterým Charles na pohřbu svého otce poslal pryč limuzíny. Ty přitom byly připravené odvézt královskou rodinu zpět na hrad Windsor. Nezbývala tak jiná možnost než jít pěšky, což zapříčinilo, že Harry a William kráčeli společně a mohli si promluvit.