reklama

Gottová poprvé od smrti manžela promluvila na veřejnosti. Co na premiéře filmu řekla?

V Plzni měl v sobotu předpremiéru dokument Olgy Malířové Špátové Karel, který autenticky zachycuje poslední měsíce života Karla Gotta. Té se zúčastnila i manželka zesnulého zpěváka Ivana.

reklama

První klapka k dokumentu Karel padla 22. října 2018. Cíl byl jasný – zachytit autenticky Karla Gotta jako fenoménálního zpěváka, malíře a zároveň milujícího manžela a otce svých dětí. Samotné natáčení probíhalo v posledním roce života několikanásobného vítěze Českého slavíka. „Jsem moc ráda, že tady večer mohu být,“ řekla před uvedením dokumentu Gottová.

Milí Karlovi příznivci, věřím, že se už stejně jako celý náš tvůrčí tým těšíte na premiéru dokumentárního filmu KAREL....

Posted by Karel Gott on Thursday, September 2, 2021

Vdova po zpěvákovi od jeho smrti před dvěma lety promluvila před publikem vůbec poprvé. Aktivní je ale na sociálních sítích, kde sdílí informace pro zpěvákovy fanoušky. Ačkoliv se sama veřejnosti spíše straní, ukázala se například na posledním rozloučení se zpěvačkou Evou Pilarovou.

Přípitek na život

„Přála bych si, aby vás film zahřál u srdce a věřím, že se vám bude líbit. Děkuji, že předpremiéra se koná právě tady, v manželově rodném městě. Věřím, že i on by měl velkou radost. Jak s oblibou říkal, když jsme si připíjeli: ‚Na život,‘ a věřím, že nás nahoře vidí,“ dodala u přípitku s ostatními Gottová.

Po ročním vynuceném odkladu kvůli koronaviru bude snímek slavnostně uveden do kin na začátku října. „Přála bych si, aby dal lidem sílu a naději a lidé se smáli, protože Karel toužil po tom, aby se lidé smáli. Když jsem Ivanku s Karlem pozorovala, tak se mi na jejich vztahu nejvíce líbilo, že se pořád smáli, i když to nebylo jednoduché,“ sdělila režisérka filmu Malířová Špátová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy
Miloš Zeman

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Sledujte ŽIVĚ brífink po jednání vlády kvůli covidu: Která opatření se zpřísní?
Vláda

Sledujte ŽIVĚ brífink po jednání vlády kvůli covidu: Která opatření se zpřísní?

Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) se ve středu odpoledne sešel na mimořádné schůzi, aby se zabýval zhoršující se epidemickou situací v Česku. Členové vlády už naznačili, že se zpřísní některá koronavirová opatření, a to například v oblasti školství i hromadných akcí. Tiskovou konferenci, která by měla začít v 15:30, můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Plyn o čtvrtinu zdraží i Pražská plynárenská. Nebude se to týkat všech zákazníků

Pražská plynárenská od 1. listopadu zdraží některým zákazníkům plyn v průměru o 24,6 procenta. Netýká se to klientů se zafixovanými cenami, naopak s ním musí počítat domácnosti a maloodběratelé, kteří nyní využívají základní ceník Standard. Firma zdražení odůvodnila nepříznivou situací na trhu. V tiskové zprávě to ve středu uvedl mluvčí firmy Miroslav Vránek.

reklama

Domácí zpravodajství

Okamura čelí exekuci. Novináře označil za mediální žumpu, k omluvě ho nedonutil ani soud

Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura čelí exekuci. Neomluvil se Ústavu nezávislé žurnalistiky za to, že označil web HlídacíPes.org za podvodný a novináře nazval „mediální žumpou“, ačkoli mu to na jaře pravomocně nařídil pražský vrchní soud. Pokud Okamura nesplní soudem uloženou povinnost, může mu exekutor dát až stotisícovou pokutu. Šéf SPD s rozsudkem nesouhlasí.

Do konce roku zemřou na covid dva tisíce lidí, varuje Hořejší. Hostomský by rozvolňoval

Šíření covidu v Česku neustále zrychluje. V úterý přibylo 3 246 případů, podle imunologa Václava Hořejšího a biochemika Zdeňka Hostomského je ale potřeba sledovat zejména počty hospitalizovaných a zemřelých. Hostomský ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že nakažlivější variantě delta se stejně neubráníme. Hořejší očekává, že do konce roku zemřou na covid ještě dva tisíce lidí.

reklama