Hádka kvůli uprchlíkům: Najednou jste lídři v pomoci Ukrajincům, opřel se Skopeček do SPD

V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se do sebe ostře pustili místopředseda poslaneckého klubu Radek Rozvoral (SPD) a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS). Hádka se týkala podpory ukrajinských uprchlíků. Podle Skopečka si totiž SPD najednou hraje na jejich hlavní podporovatele.

Debata se týkala situace kolem uprchlíků v Harrachově. Ti byli doteď ubytovaní v chatě, kterou využívají k rekreaci poslanci. Momentálně se ale řeší, že budou z objektu vystěhováni. Nebylo to ovšem kvůli tomu, aby se tam mohli poslanci rekreovat, jak zdůraznila v debatě na CNN Prima NEWS místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN). „Byla to nešťastná komunikace,“ řekla.

Místopředseda poslaneckého klubu Radek Rozvoral (SPD) to však vidí jinak. „Beru to jako velkou ostudu Poslanecké sněmovny. Uprchlíci tam mohli být i s rekreanty,“ míní. Na tento výrok ostře zareagoval místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS). „Posloucháme, že jsme ukrajinská vláda, a jakmile je terčem paní předsedkyně Poslanecké sněmovny (Markéta Pekarová Adamová), tak se SPD dostává k uprchlíkům jako první,“ řekl Skopoček.

Rozvoral se hájil tím, že lidé z válečných zón se mají podporovat a že jeho strana ukrajinské uprchlíky podporuje od začátku. „Ano, vy jste teď takoví lídři v podpoře Ukrajinců,“ neodpustil si rýpnutí Skopeček. Doporučil, aby o podpoře uprchlíků místopředseda poslaneckého klubu řekl i svým stranickým kolegům.

V debatě došlo také na hlasování o nedůvěře vládě, které chce vyvolat SPD. Chystá se k tomu ovšem údajně kvůli vysokým cenám energií, nikoli kvůli situaci s uprchlíky, vysvětloval Rozvoral.

Celou diskuzi si můžete pustit ve videu v článku.

Tagy:
debata Alena Schillerová Jan Skopeček ODS uprchlíci 360⁰ Pavlíny Wolfové Starostové a nezávislí Harrachov Věra Kovářová uprchlík Radek Rozvoral Svoboda a přímá demokracie ukrajinští uprchlíci Poslanecká sněmovna ČR Poslanecký klub