Krvavá roztržka na Plzeňsku: Hádka skončila pobodáním dvou mužů, agresorovi hrozí 18 let

Agresora, který podle policie v pátek večer pobodal na Plzeňsku dva muže, soudce poslal do vazby. Tam si počká na začátek soudního líčení. Za vraždu ve stadiu pokusu mu hrozí až 18 let vězení.

Jiří P. měl v pátek v podvečer podle policie pobodal muže. V budově okresního soudu v Plzni se v pondělí rozhodovalo o jeho dalším osudu. „Obviněný byl vzat do vazby z důvodu vazby útěkové, neboť mu hrozí vysoký trest odnětí svobody,“ uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí plzeňského okresního soudu Petra Sochůrková. Na otázka, zde svého činu lituje, reportérovi odpověděl: „Samozřejmě, že toho lituji.“

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Brutální útok na Žižkově: Dva muži před klubem pobodali třetího, policie hledá svědky

Ve vazební věznici bude muž čekat na soudního líčení. Za vraždu ve stadiu pokusu mu hrozí 10 až 18 let vězeni. Před soudcem skončil kvůli tomu, že minulý týden podle vyšetřovatelů nožem napadl dva muže. Incident se odehrál v pátek v podvečer v Blovicích na jihu Plzeňska. Krvavé roztržce měla předcházet výměna názorů mezi několika muži, která skončila pobodáním jednoho z nich. Zraněného záchranáři převezli do nemocnice.

Další z aktérů hádky skončil po jeho řádění s lehkým zraněním. Kriminalisté po agresorovi začali okamžitě pátrat. Dopadli ho v sobotu v ranních hodinách a okamžitě ho i obvinili. „Ze páchání trestného činu vraždy, spáchané ve stadiu pokusu, a trestného činu ublížení na zdraví,“ řekla policejní mluvčí Michaela Raindlová. Podle informaci CNN Prima NEWS má jít navíc o problémového muže, obyvatelé Blovic si tak na nějaký čas můžou oddechnout.

Tagy: