hala

Výpis příspěvků ke štítku „hala“

V Brně začali stavět multifunkční halu za miliardy. Černá díra na peníze, zlobí se opozice

V Brně začala stavba multifunkční haly. Jde o aktuálně největší strategický projekt v moravské metropoli, přijde na bezmála šest miliard korun a sloužit má primárně hokeji a kultuře. Podle opozice to bude „černá díra na peníze“, naproti tomu vedení Brna věří, že si zařízení na svůj provoz vydělá. Pokud ale vykáže ztrátu, bude se dotovat z městského rozpočtu.

Hasiči dohašují požár v Žebráku, hledají skrytá ohniska. Začalo rozebírání konstrukce haly

Hasiči snížili kolem 8:30 u hašení požáru haly v Žebráku na Berounsku stupeň poplachu na základní, tedy nejnižší stupeň. Hořet tam začalo v pondělí hodinu před polednem. Některé jednotky se nyní vracejí na základny, na místě jsou aktuálně čtyři. Další hodiny budou vyhledávat skrytá ohniska. Zdravotníci v pondělí ošetřili 15 hasičů, většina byla dehydratovaná, tři převezli k dalšímu vyšetření do nemocnice. Vyplývá to z informací, které poskytli mluvčí hasičů a záchranné služby.

Hasiči ve Ždánicích dohašují ohniska uvnitř haly, do přírody unikla kontaminovaná voda

Aktualizováno

Hasiči u požáru haly ve Ždánicích na Hodonínsku v sobotu ráno stáhli výškovou techniku, uvnitř haly nyní dohašují ohniska. Na místě jsou asi čtyři jednotky, v noci jich tam byly tři desítky. Několik z požárníků se lehce zranilo, podle předběžných informací čtyři. Ošetřeni byli na místě. Informoval o tom mluvčí hasičů Jan Dvořák. Dopoledne se bude zjišťovat příčina požáru, také výše škody, která podle Dvořáka nebude malá. Vyhlášený byl zvláštní, tedy nejvyšší, stupeň požárního poplachu.

Honička s útěkářem i squatující bezdomovci. Liberečtí policisté si posvítili na nádraží

Liberečtí policisté si posvítili na tamní vlakové nádraží. Hledali lidi, kteří jsou v jejich pátracích databázích, a vyháněli bezdomovce z míst, kde nemají co dělat. O dramatické momenty při tom vůbec nebyla nouze. Štáb CNN Prima NEWS zaznamenal honičku přímo v nádražní hale a měl možnost nahlédnout i do vlaku, který se proměnil v zapáchající bezdomovecký squat.

Plameny zachvátily halu v Zápech. Škody budou vysoké, vše se ale obešlo bez zranění

Aktualizováno

Hasiči strhávají halu, která začala hořet v pátek večer v Zápech u Prahy. Byly v ní uskladněny autodíly, oleje a plynové lahve. Škoda dosáhne podle majitele společnosti AD Partner asi 100 milionů korun, na místě vyšetřují hasiči s pomocí dronů a výškové techniky, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Na stanovení výše škody je podle ní zatím brzy. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Požár hal v Mladé Boleslavi: Hasiči zlikvidovali oheň po více než sedmnácti hodinách

Aktualizováno

Zhruba po 17 hodinách uhasili v neděli před 13:30 hasiči rozsáhlý požár výrobních a skladovacích hal poblíž nádraží v Mladé Boleslavi. Od sobotních 20:30 oheň likvidovalo přes 100 hasičů a kolem 40 hasičských aut, několik hodin platil nejvyšší stupeň požárního poplachu. Škoda podle předběžných odhadů policie přesáhne jednu miliardu, příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé. Zraněn nebyl nikdo.

Hasiči dohašují požár haly v Uhříněvsi. Lidé už mohou větrat, příčina se vyšetřuje

Hasiči v pondělí ráno dohašují ohniska požáru, který se v neděli odpoledne rozhořel v pražské Uhříněvsi. Hořela tam skladovací hala a částečně se zřítila. Lidé z okolí už mohou větrat, uvedli na Twitteru pražští hasiči. V neděli večer doporučili, aby obyvatelé z preventivních důvodů nevětrali. Příčinu požáru dál zjišťují vyšetřovatelé hasičů i policie.