reklama

Tenistky Halepová a Bouchardová v Praze: Nikoho jsme nepřemlouvali, libuje si Kaderka

Příští týden by se měl konat druhý tenisový turnaj ženského okruhu WTA po koronavirové pauze. Štafetu od Palerma přebírá Praha, která oproti městu na Sicílii nabídne atraktivnější startovní pole včetně dvojnásobné grandslamové vítězky Simony Halepové. „Je to obrovská prestiž nejen pro tenis, ale i Českou republiku, veliká reklama pro Prahu,“ řekl v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS Ivo Kaderka, prezident Českého tenisového svazu.

reklama

Kromě světové dvojky Halepové se na pražské antuce představí i Belinda Bencicová, osmá tenistka žebříčku. Jednou z dalších rezonujících účastnic je Kanaďanka Eugenie Bouchardová.

Podle Iva Kaderky nebylo vábení známých hráček komplikované. „Vyjednávání složité nebylo, protože vůbec neprobíhalo. Hráčky, které se tu představí, měly obrovskou chuť hrát. Samozřejmě za předpokladu, že budou dodrženy všechny hygienické podmínky,“ řekl šéf českého tenisu. „Třeba Simona Halepová chtěla hned strašně moc přijet. Ale samozřejmě se zajímala o to, jakým způsobem budeme garantovat bezpečnost,“ doplnil Kaderka.

K tématu

Co všechno tedy musí pořadatelé pohlídat? „K dispozici bude 1 500 ručníků, po každém utkání se budou stěhovat ledničky na dezinfekci. Všechny hráčky budou neustále v hotelu, každý den měření teplot a testování,“ přiblížil Kaderka.

Česká republika byla jednou z mála destinací ve světě, kde se po určitém uvolnění opatření rozjely exhibiční akce. Premiérovým turnajem byl turnaj O Pohár prezidenta ČTS. Následovala série Tipsport Elite Trophy, která dostala podobu týmové soutěže. V Praze se tak kromě tuzemské špičky představily i zahraniční hvězdy, například i zmíněná Švýcarka Bencicová.

„Zatímco ostatní se teprve probouzeli, my už jsme jeli na plný výkon,“ prohlásil hrdě Kaderka.

O třetinu vyšší náklady

Už se zdálo, že Česká republika zůstane letos bez velké události elitního tenisového okruhu. Prague Open se v areálu u pražské Stromovky tradičně koná na přelomu dubna a května. Vinou koronaviru byl původní turnaj zrušen. O čtvrt roku později ale světový tenis přece jen do hlavního města dorazí.

„Je to obrovská prestiž nejen tenisu, ale i České republiky, veliká reklama pro Prahu,“ poznamenal Kaderka.

Prague Open přináší kromě velké reklamy také vysoké finanční požadavky. Turnaj má tři investory – Český tenisový svaz, asociaci WTA a klub TK Sparta Praha, v jehož areálu se akce koná. „Není to málo peněz. Vinou všech covidových pravidel jsou náklady o třetinu vyšší, než kdybychom tu měli turnaj za běžných okolností,“ uvedl Kaderka.

Peněženka zůstane ušetřena o startovné pro tenistky, které se v současné chvíli nevyplácí.

Pandemie koronaviru každopádně tenisem napříč celým světem pořádně zamávala. „Máme to těžké, ale nepláčeme, protože každý rok má předseda každého sportu starosti o rozpočet na další období. Musíme ho poskládat tak, abychom nebyli v červených číslech. A myslím, že se nám to povede,“ poznamenal Kaderka.

O velkých ziscích se ovšem hovořit nedá. „Je to hlavně služba tenisu a české sportovní veřejnosti. Poté, co lidé dlouho sledovali retropořady, mají konečně něco pořádného,“ zakončil tenisový boss Ivo Kaderka.

Rozhovor Ondřeje Lípy s Ivo Kaderkou si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

Tagy: tenis Ivo Kaderka K věci WTA sport koronavirus Prague Open 2020 Simona Halepová Eugenie Bouchardová Belinda Bencicová

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama