reklama

Tenistky Halepová a Bouchardová v Praze: Nikoho jsme nepřemlouvali, libuje si Kaderka

Příští týden by se měl konat druhý tenisový turnaj ženského okruhu WTA po koronavirové pauze. Štafetu od Palerma přebírá Praha, která oproti městu na Sicílii nabídne atraktivnější startovní pole včetně dvojnásobné grandslamové vítězky Simony Halepové. „Je to obrovská prestiž nejen pro tenis, ale i Českou republiku, veliká reklama pro Prahu,“ řekl v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS Ivo Kaderka, prezident Českého tenisového svazu.

reklama

Kromě světové dvojky Halepové se na pražské antuce představí i Belinda Bencicová, osmá tenistka žebříčku. Jednou z dalších rezonujících účastnic je Kanaďanka Eugenie Bouchardová.

Podle Iva Kaderky nebylo vábení známých hráček komplikované. „Vyjednávání složité nebylo, protože vůbec neprobíhalo. Hráčky, které se tu představí, měly obrovskou chuť hrát. Samozřejmě za předpokladu, že budou dodrženy všechny hygienické podmínky,“ řekl šéf českého tenisu. „Třeba Simona Halepová chtěla hned strašně moc přijet. Ale samozřejmě se zajímala o to, jakým způsobem budeme garantovat bezpečnost,“ doplnil Kaderka.

K tématu

Co všechno tedy musí pořadatelé pohlídat? „K dispozici bude 1 500 ručníků, po každém utkání se budou stěhovat ledničky na dezinfekci. Všechny hráčky budou neustále v hotelu, každý den měření teplot a testování,“ přiblížil Kaderka.

Česká republika byla jednou z mála destinací ve světě, kde se po určitém uvolnění opatření rozjely exhibiční akce. Premiérovým turnajem byl turnaj O Pohár prezidenta ČTS. Následovala série Tipsport Elite Trophy, která dostala podobu týmové soutěže. V Praze se tak kromě tuzemské špičky představily i zahraniční hvězdy, například i zmíněná Švýcarka Bencicová.

„Zatímco ostatní se teprve probouzeli, my už jsme jeli na plný výkon,“ prohlásil hrdě Kaderka.

O třetinu vyšší náklady

Už se zdálo, že Česká republika zůstane letos bez velké události elitního tenisového okruhu. Prague Open se v areálu u pražské Stromovky tradičně koná na přelomu dubna a května. Vinou koronaviru byl původní turnaj zrušen. O čtvrt roku později ale světový tenis přece jen do hlavního města dorazí.

„Je to obrovská prestiž nejen tenisu, ale i České republiky, veliká reklama pro Prahu,“ poznamenal Kaderka.

Prague Open přináší kromě velké reklamy také vysoké finanční požadavky. Turnaj má tři investory – Český tenisový svaz, asociaci WTA a klub TK Sparta Praha, v jehož areálu se akce koná. „Není to málo peněz. Vinou všech covidových pravidel jsou náklady o třetinu vyšší, než kdybychom tu měli turnaj za běžných okolností,“ uvedl Kaderka.

Peněženka zůstane ušetřena o startovné pro tenistky, které se v současné chvíli nevyplácí.

Pandemie koronaviru každopádně tenisem napříč celým světem pořádně zamávala. „Máme to těžké, ale nepláčeme, protože každý rok má předseda každého sportu starosti o rozpočet na další období. Musíme ho poskládat tak, abychom nebyli v červených číslech. A myslím, že se nám to povede,“ poznamenal Kaderka.

O velkých ziscích se ovšem hovořit nedá. „Je to hlavně služba tenisu a české sportovní veřejnosti. Poté, co lidé dlouho sledovali retropořady, mají konečně něco pořádného,“ zakončil tenisový boss Ivo Kaderka.

Rozhovor Ondřeje Lípy s Ivo Kaderkou si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

Tagy: tenis Ivo Kaderka K věci WTA sport koronavirus Prague Open 2020 Simona Halepová Eugenie Bouchardová Belinda Bencicová

Další hlavní zprávy

reklama
Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů
Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“
Nezničitelného Ibrahimovice COVID-19 nepřibrzdil a stále řádí. Milán má Boha, řekl Švéd
Vlci ztrácejí přirozenou plachost, útoků přibývá. Chovatel přišel za noc o 20 ovcí
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Prahu 6 zdobí moderní Marie Terezie za 3,6 milionu. Můžete s ní i virtuálně otáčet
Pod vlivem pervitinu dceru ubodala nůžkami a schovala do pračky. Žena si odpyká vysoký trest
Další články
reklama
reklama