reklama

Tenistky Halepová a Bouchardová v Praze: Nikoho jsme nepřemlouvali, libuje si Kaderka

Příští týden by se měl konat druhý tenisový turnaj ženského okruhu WTA po koronavirové pauze. Štafetu od Palerma přebírá Praha, která oproti městu na Sicílii nabídne atraktivnější startovní pole včetně dvojnásobné grandslamové vítězky Simony Halepové. „Je to obrovská prestiž nejen pro tenis, ale i Českou republiku, veliká reklama pro Prahu,“ řekl v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS Ivo Kaderka, prezident Českého tenisového svazu.

reklama

Kromě světové dvojky Halepové se na pražské antuce představí i Belinda Bencicová, osmá tenistka žebříčku. Jednou z dalších rezonujících účastnic je Kanaďanka Eugenie Bouchardová.

Podle Iva Kaderky nebylo vábení známých hráček komplikované. „Vyjednávání složité nebylo, protože vůbec neprobíhalo. Hráčky, které se tu představí, měly obrovskou chuť hrát. Samozřejmě za předpokladu, že budou dodrženy všechny hygienické podmínky,“ řekl šéf českého tenisu. „Třeba Simona Halepová chtěla hned strašně moc přijet. Ale samozřejmě se zajímala o to, jakým způsobem budeme garantovat bezpečnost,“ doplnil Kaderka.

Co všechno tedy musí pořadatelé pohlídat? „K dispozici bude 1 500 ručníků, po každém utkání se budou stěhovat ledničky na dezinfekci. Všechny hráčky budou neustále v hotelu, každý den měření teplot a testování,“ přiblížil Kaderka.

Česká republika byla jednou z mála destinací ve světě, kde se po určitém uvolnění opatření rozjely exhibiční akce. Premiérovým turnajem byl turnaj O Pohár prezidenta ČTS. Následovala série Tipsport Elite Trophy, která dostala podobu týmové soutěže. V Praze se tak kromě tuzemské špičky představily i zahraniční hvězdy, například i zmíněná Švýcarka Bencicová.

„Zatímco ostatní se teprve probouzeli, my už jsme jeli na plný výkon,“ prohlásil hrdě Kaderka.

O třetinu vyšší náklady

Už se zdálo, že Česká republika zůstane letos bez velké události elitního tenisového okruhu. Prague Open se v areálu u pražské Stromovky tradičně koná na přelomu dubna a května. Vinou koronaviru byl původní turnaj zrušen. O čtvrt roku později ale světový tenis přece jen do hlavního města dorazí.

„Je to obrovská prestiž nejen tenisu, ale i České republiky, veliká reklama pro Prahu,“ poznamenal Kaderka.

Prague Open přináší kromě velké reklamy také vysoké finanční požadavky. Turnaj má tři investory – Český tenisový svaz, asociaci WTA a klub TK Sparta Praha, v jehož areálu se akce koná. „Není to málo peněz. Vinou všech covidových pravidel jsou náklady o třetinu vyšší, než kdybychom tu měli turnaj za běžných okolností,“ uvedl Kaderka.

Peněženka zůstane ušetřena o startovné pro tenistky, které se v současné chvíli nevyplácí.

Pandemie koronaviru každopádně tenisem napříč celým světem pořádně zamávala. „Máme to těžké, ale nepláčeme, protože každý rok má předseda každého sportu starosti o rozpočet na další období. Musíme ho poskládat tak, abychom nebyli v červených číslech. A myslím, že se nám to povede,“ poznamenal Kaderka.

O velkých ziscích se ovšem hovořit nedá. „Je to hlavně služba tenisu a české sportovní veřejnosti. Poté, co lidé dlouho sledovali retropořady, mají konečně něco pořádného,“ zakončil tenisový boss Ivo Kaderka.

Rozhovor Ondřeje Lípy s Ivo Kaderkou si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

Tagy:
tenis Ivo Kaderka K věci WTA sport koronavirus Prague Open 2020 Simona Halepová Eugenie Bouchardová Belinda Bencicová

Hlavní zprávy

Hromadná nehoda u Brna. Srazil se kamion a dalších šest vozů, na místě jsou zranění

Nehoda kamionu, dodávky a pěti osobních aut ve čtvrtek krátce před 7:00 uzavřela dálnici D52 za Pohořelicemi na Brněnsku ve směru na Brno, vyplývá z informací hasičů. Policisté dopravu odklánějí přes sjezd 23 na Pohořelice a Židlochovice, řekl mluvčí policistů David Chaloupka. Na místě jsou podle prvních informací dva zranění, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

Německá zelená politika? Vládní speciály létají bez pasažérů. Šílenství, kritizuje poslanec

Německé ministerstvo obrany přiznalo, že vládní letka během třinácti měsíců mezi listopadem 2020 a koncem roku 2021 letěla 336krát mezi Bonnem a Berlínem bez cestujících. Jednalo se o cesty mezi bývalým hlavním městem a tím současným. Klíčové úřady sice už dávno přesídlily do Berlína, vládní speciály ale nadále sídlí nedaleko Bonnu. Německo se přitom snaží být lídrem v boji proti klimatické změně a v Evropě tvrdě prosazuje „zelenou“ politiku.

reklama

Domácí zpravodajství

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

reklama