reklama
CNN Prima News Ivo Kaderka

Ivo Kaderka

Výpis příspěvků ke štítku „Ivo Kaderka“

Krejčíková: Akce se Šafránkovou mě napadla po výhře. Titul jsem oslavila před čtyřhrou

„Triumfy z French Open mi stále nedocházejí,“ popsala s radostným úsměvem po svém návratu do Česka z veleúspěšného francouzského turnaje tenistka Barbora Krejčíková. Na pařížském stadionu Roland Garros šokovala svojí cestou do finále turnaje, kde nakonec zvítězila a získala svůj první grandslamový titul ve dvouhře. Krejčíková prozradila, jak ji napadlo do kamery během turnaje napsat jméno zesnulé herečky Libuše Šafránkové.

Davis Cup by se vrátil do Prahy, kdyby nebyla covid doba, tvrdí tenisový šéf Kaderka

Utkání tenisového Davisova poháru při domácích zápasech české reprezentace vždy přinášela elektrizující atmosféru. Nezapomenutelné je především finále z roku 2012 proti Španělsku, kdy pražskou O2 arenu zaplnilo 18 tisíc diváků, kteří tým kolem Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka „dotlačili“ až k vítězství. Zájem vrátit Davis Cup v jeho vrcholné podobě do Prahy ale – zdá se – není, ačkoli příležitost se objevila.

Šéf českého tenisu Kaderka povyšuje ve světě. Stal se prezidentem evropské federace

Doposud byl viceprezidentem evropské federace Tennis Europe, teď minimálně na tři roky míří do jejího čela. Ivo Kaderka, který je zároveň šéfem českého tenisu, v nové funkci nahradí Vladimira Dmitrijeva. Rozhodlo se o tom na sobotním zasedání na řeckém ostrově Kréta. „Kandidoval jsem s velkou pokorou, protože jsem věděl, že právě pokora bude rozhodujícím jazýčkem na vahách,“ uvedl po zvolení sám Kaderka.

Tenistky Halepová a Bouchardová v Praze: Nikoho jsme nepřemlouvali, libuje si Kaderka

Příští týden by se měl konat druhý tenisový turnaj ženského okruhu WTA po koronavirové pauze. Štafetu od Palerma přebírá Praha, která oproti městu na Sicílii nabídne atraktivnější startovní pole včetně dvojnásobné grandslamové vítězky Simony Halepové. „Je to obrovská prestiž nejen pro tenis, ale i Českou republiku, veliká reklama pro Prahu,“ řekl v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS Ivo Kaderka, prezident Českého tenisového svazu.

Soutěže v atletice, fotbalu a tenisu by měly začít na přelomu května a června

Podle harmonogramu uvolňování vládních opatření proti šíření koronaviru by měly být od 25. května povolené profesionální sportovní akce bez účasti diváků. Výbor Ligové fotbalové asociace schválil, že v ten den začne zbytek sezony první a druhé ligy. Prvního června by se na sto českých stadionech měla odstartovat i atletická sezona projektem Spolu na startu. Český tenisový svaz připravuje na červen sérii turnajů, první by se měl uskutečnit v Praze pro osm nejlepších českých žen a mužů.

reklama