CNN Prima News Ivo Kaderka

Ivo Kaderka

Výpis příspěvků ke štítku „Ivo Kaderka“

Šéf tenisového svazu Kaderka míří do vazby, rozhodl soud. Funkcionář trvá na své nevině

Obvodní soud pro Prahu 7 poslal v kauze údajných dotačních podvodů do vazby prezidenta Českého tenisového svazu (ČTS) Iva Kaderku. Potvrdil to státní zástupce Ondřej Trčka. Kaderka podle něj vinu popřel a proti vazbě podal stížnost. Neveřejné vazební zasedání trvalo dvě a půl hodiny. Soud rozhodl o vazbě kvůli možnému ovlivňování svědků. Policie šéfa svazu viní z dotačního podvodu a ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, za což mu hrozí až desetileté vězení.

Kauza tenisových dotací: Soud poslal Flégla do vazby, jedná se o Kaderkovi

Aktualizováno

Soud ve čtvrtek poslal do vazby tenisového funkcionáře Vojtěcha Flégla. Novinářům to po neveřejném jednání u Obvodního soudu pro Prahu 7 řekl Fléglův advokát Miroslav Synek. Společně s ním čelí návrhu na vzetí do vazby i stíhaný prezident Českého tenisového svazu (ČTS) Ivo Kaderka. Zbylé zadržené už policie propustila na svobodu.

Policie zasahuje v sídle tenisového svazu. Obvinění se měli dopustit dotačních podvodů

Specialisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahují v sídle Českého tenisového svazu. Policie obvinila pět lidí a stejný počet právnických osob z dotačního podvodu a zjednání výhody v souvislosti se státními dotacemi. Jedním z obviněných má být podle Deníku N i prezident svazu Ivo Kaderka. Policisté kromě centrály zasahují i v dalších městech, kde sídlí tenisové kluby, a podle informací Seznam Zpráv i v Národní sportovní agentuře.

Kaderka o národním pokladu ženský tenis: Odraz ojedinělého systému. Proč muži zaostávají?

Minulý týden „schytávala“ poklonu za poklonou čerstvě 18letá Linda Nosková. Další šperk z pokladnice českého ženského tenisu. Na turnaji v australském Adelaide vyřadila teenagerka hráčky z první desítky žebříčku a fanoušky přesvědčila, že o budoucnost by mělo být postaráno. Celkově si tuzemské mladice s raketou získávají pozornost celého světa a šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka si mohl i v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS libovat.

U brány světového tenisu je česká zácpa. Kdo bude zářit po odchodu Kvitové či Plíškové?

Šafářová, Strýcová, Kvitová, Plíšková, Vondroušová, Krejčíková… České tenisové dámy dělají tuzemským fanouškům radost takřka nonstop. Ať už jde o Fed Cup – dnešní Pohár Billie Jean Kingové – grandslamy nebo olympiádu. I když kariéry některých zmíněných hráček skončily nebo se blíží ke konci, prázdno po nich nezůstane. Pohled na juniorský žebříček vzbuzuje obrovské množství optimismu.

Za fandění dva miliony. Rosol daviscupovými požadavky naštval Kaderku, hrozí soud

Střídání stráží. Tak by se dalo nazvat vystoupení českého daviscupového týmu na finále Davis Cupu. Ačkoliv se od něj nic nečekalo, pořádně potrápil o poznání silnější Francouze i Brity a jmenovitě se o to zasloužili mladíci Tomáš Macháč a Jiří Lehečka. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila nestál na výkonech zkušeného Jiřího Veselého, a už vůbec ne na Lukáši Rosolovi. Ten byl původně v nominaci, ovšem kvůli údajným požadavkům na odměnu se nakonec v Innsbrucku nepředstavil.

Tenisové mistryně jdou do neznáma. Jak Krejčíková a spol. zkrotí nezbedné míčky?

Hvězdná tenisová společnost se pro následující dny sletěla do mexické Guadalajary. Turnaj mistryň pro osm nejlepších hráček sezony nemine ani Barboru Krejčíkovou, která v roce 2021 raketově vyletěla vzhůru. Poprat se bude muset stejně jako ostatní hráčky – včetně další Češky Karolíny Plíškové – se specifickými beztlakými míčky. Dějiště akce totiž leží v nadmořské výšce, která není pro zápasy úplně běžná.

Na Billie Jean King Cupu jsme pořadatelsky čarovali, říká Kaderka. Pachuť ale zůstává

Plno stresu, který byl posléze vystřídán pocitem dobře odvedené práce. Ale zároveň přetrvávající dojem, že ženský tenis se vydal špatným směrem. Prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že atmosféra většiny zápasů uplynulého Billie Jean King Cupu byla zrcadlem toho, jak se transformace původního formátu zvláště v tuzemsku populární soutěže nepovedla.

Tažení za další tenisovou trofejí doma v Praze. Vláda vyšla Kvitové a spol. vstříc

První ročník nového formátu tenisového turnaje dlouhé roky známého jako Fed Cup měla hostit Budapešť. Kvůli koronavirové pandemii se ale nakonec pořadatelství akce zřekla a řešilo se, zda novým dějištěm nebude Praha. Teď to skutečně vypadá, že v listopadu by se měla akce – která byla loni přejmenovaná na Billie Jean King Cup – chopit česká metropole. A domácí hráčky by tak měly mít příznivější podmínky pro získání další trofeje.

Krpálková: Dětem srážím sebevědomí, aby nebyly namyšlené. Syna jsem na judo dávat nechtěla

„Mám strach o naše děti, aby zůstaly skromné,“ přiznala v rozhovoru pro CNN Prima NEWS manželka zlatého olympionika Eva Krpálková. Vysvětlila, že když jejich děti slyší, že jejich otec Lukáš Krpálek je nejlepší, automaticky si vsugerují, že jsou něco výjimečného. Proto jim jako máma trošku musí srážet sebevědomí. Syna navíc na judo dávat nechtěla.

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.