CNN Prima News Ivo Kaderka

Ivo Kaderka

Výpis příspěvků ke štítku „Ivo Kaderka“

U brány světového tenisu je česká zácpa. Kdo bude zářit po odchodu Kvitové či Plíškové?

10. března 2022 05:41

Šafářová, Strýcová, Kvitová, Plíšková, Vondroušová, Krejčíková… České tenisové dámy dělají tuzemským fanouškům radost takřka nonstop. Ať už jde o Fed Cup – dnešní Pohár Billie Jean Kingové – grandslamy nebo olympiádu. I když kariéry některých zmíněných hráček skončily nebo se blíží ke konci, prázdno po nich nezůstane. Pohled na juniorský žebříček vzbuzuje obrovské množství optimismu.

Za fandění dva miliony. Rosol daviscupovými požadavky naštval Kaderku, hrozí soud

1. prosince 2021 10:53

Střídání stráží. Tak by se dalo nazvat vystoupení českého daviscupového týmu na finále Davis Cupu. Ačkoliv se od něj nic nečekalo, pořádně potrápil o poznání silnější Francouze i Brity a jmenovitě se o to zasloužili mladíci Tomáš Macháč a Jiří Lehečka. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila nestál na výkonech zkušeného Jiřího Veselého, a už vůbec ne na Lukáši Rosolovi. Ten byl původně v nominaci, ovšem kvůli údajným požadavkům na odměnu se nakonec v Innsbrucku nepředstavil.

Tenisové mistryně jdou do neznáma. Jak Krejčíková a spol. zkrotí nezbedné míčky?

10. listopadu 2021 16:18

Hvězdná tenisová společnost se pro následující dny sletěla do mexické Guadalajary. Turnaj mistryň pro osm nejlepších hráček sezony nemine ani Barboru Krejčíkovou, která v roce 2021 raketově vyletěla vzhůru. Poprat se bude muset stejně jako ostatní hráčky – včetně další Češky Karolíny Plíškové – se specifickými beztlakými míčky. Dějiště akce totiž leží v nadmořské výšce, která není pro zápasy úplně běžná.

Na Billie Jean King Cupu jsme pořadatelsky čarovali, říká Kaderka. Pachuť ale zůstává

10. listopadu 2021 08:40

Plno stresu, který byl posléze vystřídán pocitem dobře odvedené práce. Ale zároveň přetrvávající dojem, že ženský tenis se vydal špatným směrem. Prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že atmosféra většiny zápasů uplynulého Billie Jean King Cupu byla zrcadlem toho, jak se transformace původního formátu zvláště v tuzemsku populární soutěže nepovedla.

Tažení za další tenisovou trofejí doma v Praze. Vláda vyšla Kvitové a spol. vstříc

23. srpna 2021 17:22

První ročník nového formátu tenisového turnaje dlouhé roky známého jako Fed Cup měla hostit Budapešť. Kvůli koronavirové pandemii se ale nakonec pořadatelství akce zřekla a řešilo se, zda novým dějištěm nebude Praha. Teď to skutečně vypadá, že v listopadu by se měla akce – která byla loni přejmenovaná na Billie Jean King Cup – chopit česká metropole. A domácí hráčky by tak měly mít příznivější podmínky pro získání další trofeje.

Krpálková: Dětem srážím sebevědomí, aby nebyly namyšlené. Syna jsem na judo dávat nechtěla

10. srpna 2021 15:08

„Mám strach o naše děti, aby zůstaly skromné,“ přiznala v rozhovoru pro CNN Prima NEWS manželka zlatého olympionika Eva Krpálková. Vysvětlila, že když jejich děti slyší, že jejich otec Lukáš Krpálek je nejlepší, automaticky si vsugerují, že jsou něco výjimečného. Proto jim jako máma trošku musí srážet sebevědomí. Syna navíc na judo dávat nechtěla.

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

2. srpna 2021 21:18

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

Krpálkův tchán Kaderka: Že se Lukáš pral s Bartošem? Tomu jsme se hodně zasmáli

2. srpna 2021 07:59

Z pozice nejvyšší s radostí i trochou nervů sledoval, jak na olympiádě v Tokiu válí české hráčky, které do domoviny vezou jednu zlatou a stříbrnou medaili. A z pozice tchána prezident českého tenisového svazu Ivo Kaderka pořádně trpěl a pak se ohromně radoval z toho, co předvedl na tatami v chrámu Budókan Lukáš Krpálek. „Přepsal dějiny světového juda,“ říká pro CNN Prima NEWS Kaderka.

Krejčíková: Akce se Šafránkovou mě napadla po výhře. Titul jsem oslavila před čtyřhrou

14. června 2021 19:59

„Triumfy z French Open mi stále nedocházejí,“ popsala s radostným úsměvem po svém návratu do Česka z veleúspěšného francouzského turnaje tenistka Barbora Krejčíková. Na pařížském stadionu Roland Garros šokovala svojí cestou do finále turnaje, kde nakonec zvítězila a získala svůj první grandslamový titul ve dvouhře. Krejčíková prozradila, jak ji napadlo do kamery během turnaje napsat jméno zesnulé herečky Libuše Šafránkové.

Loni titul u Mácháče, letos v Paříži. Šéf českého tenisu žasne nad cestou Krejčíkové

13. června 2021 07:01

Jaký rozdíl udělá jeden rok, podivuje se prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka, který má nesmírnou radost z toho, co na Roland Garros dokázala Barbora Krejčíková. Přímo v Paříži byl u toho, když 25letá Češka v grandslamovém finále přehrála Anastasiji Pavljučenkovovou a převzala z rukou legendy Martiny Navrátilové trofej Suzanne Lenglenové.

Davis Cup by se vrátil do Prahy, kdyby nebyla covid doba, tvrdí tenisový šéf Kaderka

22. ledna 2021 18:15

Utkání tenisového Davisova poháru při domácích zápasech české reprezentace vždy přinášela elektrizující atmosféru. Nezapomenutelné je především finále z roku 2012 proti Španělsku, kdy pražskou O2 arenu zaplnilo 18 tisíc diváků, kteří tým kolem Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka „dotlačili“ až k vítězství. Zájem vrátit Davis Cup v jeho vrcholné podobě do Prahy ale – zdá se – není, ačkoli příležitost se objevila.