reklama

Přistupovat ke covidu jako ke chřipce je cesta do pekel, varuje šéf ČSSD

Pokud bychom začali ke covidu přistupovat jako k normální chřipce, byla by to cesta do pekel. Ve velké politické debatě vysílání CNN Prima NEWS to uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Předseda lidovců Marian Jurečka naopak prohlásil, že se musíme s covidem naučit žít.

reklama

„Chtěl bych velmi varovat před tímto postupem. Chřipka také umí zabíjet, ale není to nemoc, která nutí omezovat zdravotní péči. Covid je daleko nebezpečnější, před tímto postupem bych tak varoval, je to cesta do pekel,“ řekl Hamáček k možnosti začít brát covid jako chřipku.

Podobně hovořil také premiér Andrej Babiš (ANO). „Nikdo na světě neví, kdy se situace zlepší natolik, že ke covidu budeme moci přistupovat jako k chřipce,“ sdělil s tím, že lidé by se měli očkovat.

Obavy z takového postupu by měl také předseda Pirátů Ivan Bartoš. „Covid chřipka není. Problém je, že vás zdravotní systém není schopný obsloužit. Zdravá životní výživa by se měla řešit na školách. Nemohlo se běhat, to taky ničí imunitu, nebo stres, to lidi také ničilo. Vyspělé státy se tímto zabývaly více,“ myslí si Bartoš.

Naopak úplně jinak by ke covidu přistupoval lidovecký předseda. „Jsem přesvědčen, že se s covidem musíme naučit žít. Ne lockdown, nadechnout se a zase lockdown. Pojďme se bavit o tom, jak posilovat imunitu, to ministerstvo zdravotnictví vůbec neřeší. Nejsem jen politik, jsem rodič i syn. Řešíme očkování, které možná nebude fungovat na mutace. Covid jen tak nezmizí,“ uvedl.

Tagy:

Hlavní zprávy

Čeká nás špagetový „hladomor“. Neúroda obilí zdraží těstoviny a pečivo, chleba bude za 40
Finance

Čeká nás špagetový „hladomor“. Neúroda obilí zdraží těstoviny a pečivo, chleba bude za 40

Jako by nestačilo, že rostou ceny průmyslových surovin, energetických komodit nebo stavebního materiálu. Na spotřebitele se žene další vlna zdražování, za kterou tentokrát může horší úroda obilí a zejména tvrdé (semolinové) pšenice. Je tak jisté, že nahoru půjdou ceny pečiva a kvalitnějších, ale i těch obyčejných těstovin. Zdražení již dříve oznámily také pivovary.

Silné otřesy a mrak dýmu. Na Kanárech se probudila sopka a chrlí lávu, lidé prchají

Na Kanárských ostrovech začala erupce sopky Cumbre Vieja. Podle televize RTVE ze sopky na ostrově La Palma stoupá sloup bílého a černého dýmu. Sopka chrlí také popel a lávu. Úřady nařídily evakuaci několik stovek lidí, již žijí v blízkosti vulkánu či mají problémy s pohybem. Podle odborníku není možné určit, jak dlouho bude erupce pokračovat. Na Kanarské ostrovy v neděli přijede španělský premiér Pedro Sánchez, který odložil cestu na Valné shromáždění OSN v New Yorku.

Zakopali válečnou sekeru? Petříček pomáhá Maláčové s kampaní ČSSD v Praze

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) během letákové kampaně v Praze využila pomoc bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Pro leckoho jde o velké překvapení. Petříček totiž v červnu opustil pražskou kandidátku strany, když zjistil, že její lídryní bude právě Maláčová. Ve vedení resortu zahraničí skončil poté, co jeho odvolání navrhl šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

reklama

Domácí zpravodajství

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama