reklama

Pomůže mi porazit Trumpa. Harrisová je správná volba, tvrdí Biden

Joe Biden, demokratický kandidát na prezidenta USA, ve čtvrtek oficiálně představil svou kandidátku na viceprezidentku Kamalu Harrisovou. Kalifornskou senátorku označil za správnou volbu, která mu pomůže v listopadových volbách porazit současného prezidenta USA Donalda Trumpa.

reklama

„Jako prezident děláte spoustu důležitých rozhodnutí. První z nich ale je volba vašeho viceprezidenta. Rozhodl jsem se, že Kamala Harrisová je tím nejlepším, kdo mi pomůže porazit Donalda Trumpa a Mikea Pence, a od ledna 2021 poté vést tuto zemi,“ vzkázal Biden svým stoupencům.

Biden uvedl, že vedle sebe potřebuje někoho chytrého, přísného a připraveného vést národ. „A tím člověkem je Kamala,“ zdůraznil. Zmínil se také o koronavirové krizi ve Spojených státech, která se podle webu Worldometers stále drží mezi zeměmi nejvíce zasaženými nemocí COVID-19, s více než pěti miliony nakažených. „Potřebuji někoho, kdo rozumí tomu, že bojujeme o duši této země. A že pokud se chceme z těchto krizí dostat, musíme se spojit, abychom Ameriku udělali lepší. Kamala tomu rozumí,“ řekl Biden.

Popularita Harrisové roste

Po oznámení, že Harrisová bude kandidovat na viceprezidentku, se prý Bidenovi podařilo na kampaň vybrat přes 26 milionů dolarů. „Dokazuje to, že demokraté mají silnou podporu. Kamala je ve Spojených státech uznávanou političkou. Stala se významnou političkou v Kalifornii, jednom z největších států USA. Její popularita v posledních letech rostla,“ uvedl reportér CNN Dan Merica.

K tématu

Důvody jsou podle něj mimo jiné i ty, že Harrisová v uplynulých letech tlačila americký Senát, aby důsledně kladl otázky Trumpově vládě. Biden si Harrisovou vybral hned z několika důvodů. „Má s ní blízký vztah, pracovali spolu častěji než s kýmkoli jiným, Bidenův syn se s Kamalou navíc velmi dobře zná z kampaně z roku 2015,“ vysvětlil Merica.

Barva pleti hraje roli

Do karet Harrisové podle jeho slov může hrát také fakt, že je Afroameričankou. „V současné době se ve Spojených státech často mluví o rasových otázkách, proto si myslím, že si Joe Biden vybral právě ji,“ dodal reportér CNN.

K tématu

Pokud se Bidenovi v listopadu podaří porazit Trumpa, stane se Harrisová první viceprezidentkou tmavé pleti v historii USA. „Ve Spojených státech je to velký okamžik,“ tvrdí Merica. Od květnové brutální smrti Afroameričana George Floyda v USA stále dochází k občanským nepokojům. „Několikrát zaznělo, že je potřeba vzít v potaz, kolik je v demokratické straně žen a jakou mají moc. Ženy jsou pro demokraty nejspolehlivějšími voliči,“ dodal.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama