reklama

Pomůže mi porazit Trumpa. Harrisová je správná volba, tvrdí Biden

Joe Biden, demokratický kandidát na prezidenta USA, ve čtvrtek oficiálně představil svou kandidátku na viceprezidentku Kamalu Harrisovou. Kalifornskou senátorku označil za správnou volbu, která mu pomůže v listopadových volbách porazit současného prezidenta USA Donalda Trumpa.

reklama

„Jako prezident děláte spoustu důležitých rozhodnutí. První z nich ale je volba vašeho viceprezidenta. Rozhodl jsem se, že Kamala Harrisová je tím nejlepším, kdo mi pomůže porazit Donalda Trumpa a Mikea Pence, a od ledna 2021 poté vést tuto zemi,“ vzkázal Biden svým stoupencům.

Biden uvedl, že vedle sebe potřebuje někoho chytrého, přísného a připraveného vést národ. „A tím člověkem je Kamala,“ zdůraznil. Zmínil se také o koronavirové krizi ve Spojených státech, která se podle webu Worldometers stále drží mezi zeměmi nejvíce zasaženými nemocí COVID-19, s více než pěti miliony nakažených. „Potřebuji někoho, kdo rozumí tomu, že bojujeme o duši této země. A že pokud se chceme z těchto krizí dostat, musíme se spojit, abychom Ameriku udělali lepší. Kamala tomu rozumí,“ řekl Biden.

Popularita Harrisové roste

Po oznámení, že Harrisová bude kandidovat na viceprezidentku, se prý Bidenovi podařilo na kampaň vybrat přes 26 milionů dolarů. „Dokazuje to, že demokraté mají silnou podporu. Kamala je ve Spojených státech uznávanou političkou. Stala se významnou političkou v Kalifornii, jednom z největších států USA. Její popularita v posledních letech rostla,“ uvedl reportér CNN Dan Merica.

K tématu

Důvody jsou podle něj mimo jiné i ty, že Harrisová v uplynulých letech tlačila americký Senát, aby důsledně kladl otázky Trumpově vládě. Biden si Harrisovou vybral hned z několika důvodů. „Má s ní blízký vztah, pracovali spolu častěji než s kýmkoli jiným, Bidenův syn se s Kamalou navíc velmi dobře zná z kampaně z roku 2015,“ vysvětlil Merica.

Barva pleti hraje roli

Do karet Harrisové podle jeho slov může hrát také fakt, že je Afroameričankou. „V současné době se ve Spojených státech často mluví o rasových otázkách, proto si myslím, že si Joe Biden vybral právě ji,“ dodal reportér CNN.

K tématu

Pokud se Bidenovi v listopadu podaří porazit Trumpa, stane se Harrisová první viceprezidentkou tmavé pleti v historii USA. „Ve Spojených státech je to velký okamžik,“ tvrdí Merica. Od květnové brutální smrti Afroameričana George Floyda v USA stále dochází k občanským nepokojům. „Několikrát zaznělo, že je potřeba vzít v potaz, kolik je v demokratické straně žen a jakou mají moc. Ženy jsou pro demokraty nejspolehlivějšími voliči,“ dodal.

Tagy: Joe Biden volba prezidenta USA Donald Trump Prezidentské volby v USA 2020 Kamala Harrisová

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem

Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem

Slovensko kvůli šíření koronaviru od soboty 24. října do 1. listopadu výrazně omezí volný pohyb lidí. V některých okresech se ven nedostanou lidé bez negativního testu na koronavirus. Platit budou i další výjimky. Kromě toho se také od pondělí až do 27. listopadu zavřou druhé stupně základních a střední školy. Otevřené zůstanou jesle, mateřské školy a první stupeň základek.

Prezidentské volby v USA 2020

Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž

Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž

V noci na pátek se spolu naposledy střetnou v předvolební debatě kandidáti na prezidenta USA – Donald Trump a Joe Biden. Řečnické klání startuje v pátek ve 3:00 středoevropského času. Televize CNN Prima NEWS bude vysílat dabovanou debatu a po jejím skončení chystá mimořádné vysílání s experty. Na našem webu vám pak bude po celou dobu k dispozici on-line reportáž.

reklama
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Nej sestřička 2020 Marcela Prayerová: Už loni jsme věděli, že něco přijde
Advokát podal trestní oznámení na Babiše a Vojtěcha: Ministerstvo šlo proti prognózám
ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?
Ať jdou lékaři v politice do nemocnic, vyzval komunista Filip Babiše. Hřib nastoupí
Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva
Opuštěný ropný tanker se začíná potápět. Křehký ekosystém Trinidadu je v ohrožení
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama