reklama

Pomůže mi porazit Trumpa. Harrisová je správná volba, tvrdí Biden

Joe Biden, demokratický kandidát na prezidenta USA, ve čtvrtek oficiálně představil svou kandidátku na viceprezidentku Kamalu Harrisovou. Kalifornskou senátorku označil za správnou volbu, která mu pomůže v listopadových volbách porazit současného prezidenta USA Donalda Trumpa.

reklama

„Jako prezident děláte spoustu důležitých rozhodnutí. První z nich ale je volba vašeho viceprezidenta. Rozhodl jsem se, že Kamala Harrisová je tím nejlepším, kdo mi pomůže porazit Donalda Trumpa a Mikea Pence, a od ledna 2021 poté vést tuto zemi,“ vzkázal Biden svým stoupencům.

Biden uvedl, že vedle sebe potřebuje někoho chytrého, přísného a připraveného vést národ. „A tím člověkem je Kamala,“ zdůraznil. Zmínil se také o koronavirové krizi ve Spojených státech, která se podle webu Worldometers stále drží mezi zeměmi nejvíce zasaženými nemocí COVID-19, s více než pěti miliony nakažených. „Potřebuji někoho, kdo rozumí tomu, že bojujeme o duši této země. A že pokud se chceme z těchto krizí dostat, musíme se spojit, abychom Ameriku udělali lepší. Kamala tomu rozumí,“ řekl Biden.

Popularita Harrisové roste

Po oznámení, že Harrisová bude kandidovat na viceprezidentku, se prý Bidenovi podařilo na kampaň vybrat přes 26 milionů dolarů. „Dokazuje to, že demokraté mají silnou podporu. Kamala je ve Spojených státech uznávanou političkou. Stala se významnou političkou v Kalifornii, jednom z největších států USA. Její popularita v posledních letech rostla,“ uvedl reportér CNN Dan Merica.

K tématu

Důvody jsou podle něj mimo jiné i ty, že Harrisová v uplynulých letech tlačila americký Senát, aby důsledně kladl otázky Trumpově vládě. Biden si Harrisovou vybral hned z několika důvodů. „Má s ní blízký vztah, pracovali spolu častěji než s kýmkoli jiným, Bidenův syn se s Kamalou navíc velmi dobře zná z kampaně z roku 2015,“ vysvětlil Merica.

Barva pleti hraje roli

Do karet Harrisové podle jeho slov může hrát také fakt, že je Afroameričankou. „V současné době se ve Spojených státech často mluví o rasových otázkách, proto si myslím, že si Joe Biden vybral právě ji,“ dodal reportér CNN.

K tématu

Pokud se Bidenovi v listopadu podaří porazit Trumpa, stane se Harrisová první viceprezidentkou tmavé pleti v historii USA. „Ve Spojených státech je to velký okamžik,“ tvrdí Merica. Od květnové brutální smrti Afroameričana George Floyda v USA stále dochází k občanským nepokojům. „Několikrát zaznělo, že je potřeba vzít v potaz, kolik je v demokratické straně žen a jakou mají moc. Ženy jsou pro demokraty nejspolehlivějšími voliči,“ dodal.

Další hlavní zprávy

Ztráta s Příbramí už byla příliš. Guľa končí v Plzni, nástupce oznámí Viktoria brzy
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě
Další odhalené informace o Hamáčkově cestě do Moskvy: S přípravami pomáhal i Hrad
Přestaňte do manžela kopat, už kvůli našim dětem, apeluje Křížková na veřejnost
Další články
reklama
reklama