CNN Prima News Hasiči Praha

Hasiči Praha

Výpis příspěvků ke štítku „Hasiči Praha“

Dvě smrtelné nehody u Prahy. Řidiči osobního automobilu a kamionu zemřeli na místě

24. listopadu 2020 16:25
Aktualizováno

Při nehodě na dálnici D8 u Zdib u Prahy zemřel v úterý odpoledne řidič osobního auta. Dálnice je ve směru na Prahu uzavřená. Jedná se už o druhou smrtelnou nehodu v jeden den, ráno střet dvou nákladních vozidel uzavřel Pražský okruh u Horních Počernic směr Brno. Jedenačtyřicetiletý řidič jednoho z nich zůstal v autě zaklíněn a zraněním podlehl. Krátce na to se stala nehoda i ve druhém směru, tam ale mrtví hlášení nebyli. Po odstranění následků dopravních nehod je Pražský okruh v obou směrech průjezdný.

Záběry ukazují zkázu ve vyhořelém kostele sv. Michala. Požár může souviset s bezdomovci

29. října 2020 17:04

Za požárem kostela svatého Michala v zahradě Kinských v Praze byla nejspíš lidská chyba. Podle dosavadních poznatků vyšetřovatelů, kteří ve čtvrtek na místě příčinu zjišťovali, by středeční požár mohl souviset s pohybem lidí bez domova. Technickou závadu vyloučili, řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči také zveřejnili záběry z vyhořelého kostela, které ukazují, jakou zkázu plameny napáchaly.

Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště

26. října 2020 11:59

Pražští hasiči vybudovali v polní nemocnici v Letňanech stanoviště dekontaminace, které bude sloužit k dezinfekci zdravotníků, pomocného personálu i vybraného materiálu. V případě, že tato záložní nemocnice pro lidi s nemocí COVID-19 kvůli přeplnění klasických zdravotnických zařízení začne fungovat, budou dekontaminační linku nepřetržitě obsluhovat minimálně čtyři hasiči, pro které je připraveno i nezbytné zázemí.

Český záchranář z Bejrútu: Zatím jsme nikoho nenašli. Šance na přežití je otázkou dní

6. srpna 2020 23:05

Po několikahodinových průtazích způsobených libanonskou armádou začal v Bejrútu ve čtvrtek odpoledne pracovat český záchranný tým USAR, zatím však nenašel v troskách kolem místního přístavu jedinou živou osobu či mrtvé tělo. V současnosti zachraňování komplikují vysoké teploty, vyčerpání psů a také dodržování postupů, které mají tým chránit před rizikem zranění. Informace exkluzivně pro CNN Prima NEWS potvrdil člen záchranářského týmu Ivan Melichar.

Koronavirus mezi pražskými hasiči? Museli na testy kvůli kontaktu s nakaženým radním

18. června 2020 18:07

Šestnáct pražských hasičů, kteří přišli minulý týden do styku s náměstkem primátora Petrem Hlubučkem, je negativních na koronavirus. Dnes to oznámilo vedení Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy. Vedení pražských hasičů a příslušníci dobrovolných jednotek se v průběhu minulého týdne setkali s náměstkem primátora Petrem Hlubučkem, který v úterý 16. června večer oznámil svůj pozitivní test na COVID-19.