CNN Prima News Hasiči Praha

Hasiči Praha

Výpis příspěvků ke štítku „Hasiči Praha“

Dvě smrtelné nehody u Prahy. Řidiči osobního automobilu a kamionu zemřeli na místě

Aktualizováno

Při nehodě na dálnici D8 u Zdib u Prahy zemřel v úterý odpoledne řidič osobního auta. Dálnice je ve směru na Prahu uzavřená. Jedná se už o druhou smrtelnou nehodu v jeden den, ráno střet dvou nákladních vozidel uzavřel Pražský okruh u Horních Počernic směr Brno. Jedenačtyřicetiletý řidič jednoho z nich zůstal v autě zaklíněn a zraněním podlehl. Krátce na to se stala nehoda i ve druhém směru, tam ale mrtví hlášení nebyli. Po odstranění následků dopravních nehod je Pražský okruh v obou směrech průjezdný.

Záběry ukazují zkázu ve vyhořelém kostele sv. Michala. Požár může souviset s bezdomovci

Za požárem kostela svatého Michala v zahradě Kinských v Praze byla nejspíš lidská chyba. Podle dosavadních poznatků vyšetřovatelů, kteří ve čtvrtek na místě příčinu zjišťovali, by středeční požár mohl souviset s pohybem lidí bez domova. Technickou závadu vyloučili, řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči také zveřejnili záběry z vyhořelého kostela, které ukazují, jakou zkázu plameny napáchaly.

Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště

Pražští hasiči vybudovali v polní nemocnici v Letňanech stanoviště dekontaminace, které bude sloužit k dezinfekci zdravotníků, pomocného personálu i vybraného materiálu. V případě, že tato záložní nemocnice pro lidi s nemocí COVID-19 kvůli přeplnění klasických zdravotnických zařízení začne fungovat, budou dekontaminační linku nepřetržitě obsluhovat minimálně čtyři hasiči, pro které je připraveno i nezbytné zázemí.

Český záchranář z Bejrútu: Zatím jsme nikoho nenašli. Šance na přežití je otázkou dní

Po několikahodinových průtazích způsobených libanonskou armádou začal v Bejrútu ve čtvrtek odpoledne pracovat český záchranný tým USAR, zatím však nenašel v troskách kolem místního přístavu jedinou živou osobu či mrtvé tělo. V současnosti zachraňování komplikují vysoké teploty, vyčerpání psů a také dodržování postupů, které mají tým chránit před rizikem zranění. Informace exkluzivně pro CNN Prima NEWS potvrdil člen záchranářského týmu Ivan Melichar.