Pád malého letadla na dům v Německu: V podkroví našli tři mrtvé a zraněné dítě

Tři mrtvé si vyžádala sobotní nehoda malého letadla ve městě Wesel na západě Německa nedaleko nizozemských hranic. Ultralight narazil do střechy rodinného domu, který začal hořet. Záchranné složky hlásí dvě zraněné osoby, mezi nimi malé dítě.

Podle mluvčího místních hasičů dvě ze tří obětí cestovaly dvojmístným letadlem. Třetí obětí je podle policie žena, která v domě bydlela. Deník Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ) s odvoláním na starostku Weselu napsal, že se jednalo o matku samoživitelku, jejíž dvouletá dcera byla z bytu zachráněna s lehkými poraněními.

„Viděli jsme explozi a bylo to jako ohnivá koule. Následně začal dům hořet a lidé tam stáli v kouři. Některým jsme pomohli ven,“ cituje nejčtenější německý deník Bild na svých internetových stránkách očitého svědka události. Hasiči oheň rychle uhasili.

„Ve 14:42 hodin jsme zaznamenali telefonát na pohotovostní službu. V podkroví domu jsme nalezli tři mrtvé dospělé osoby. Dítě bylo lehce zraněné a v šoku. Ultralehké letadlo vzlétlo z letiště Marl se dvěma cestujícími a mělo mezipřistání ve Weselu,“ popisuje policejní šéf Peter Reuters.

Záchranáři našli poblíž místa tragédie padák. Policisté předpokládají, že jde o tzv. nouzový padák letadla.

Generální ředitel letiště Loemühle v Marlu v okresu Recklinghausen Raimund Utsch neuvádí žádné informace o havarovaném stroji ani o cestujících, protože identifikace ultralehkého letadla není k dispozici. „Dnes jsme z letiště vypustili několik malých strojů a několik z nich je stále v pohybu,“ popisuje Utsch.

Tagy: