reklama

Havlíček by si mohl přibrat ministerstvo propagandy. Lže, pustila se do něj Pekarová

Ministr Karel Havlíček (za ANO) by si podle šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové mohl přibrat další resort, tím je ministerstvo propagandy. V číslech o kompenzacích pro podnikatele totiž podle ní Havlíček lže. Uvedla to v nedělní Partii Terezie Tománkové.

reklama

„Do ekonomiky jsme pustili za rok 2020 řádově 190 miliard pro podnikatele a dalších 40 je na cestě. Je to 250 miliard přímé i nepřímé podpory. Určitě jsou lidé, kteří vždy propadnou a budou nespokojení,“ uvedl k podpoře pro podnikatele Havlíček.

K tématu

Vaše čísla mi nevychází

Podle Pekarové to ale není pravda a Havlíček si čísla vymýšlí, jde prý pouze o sliby „Hospodářská komora vypočetla, že za minulý rok byla podpora podnikatelům 110 miliard a zaměstnancům 27,6 miliard. To nevychází k vašim číslům.“

„U úvěrů jste slibovali 951,5 miliardy, ale realita je 64,2,“ oponovala mu Pekarová s daty právě od Hospodářské komory. A kritiku vyostřila ještě více. Karlu Havlíčkovi, který je už nyní vicepremiérem vlády, ministrem průmyslu a obchodu a ministrem dopravy, řekla, že by si klidně mohl přibrat ještě resort propagandy.

„Mohl byste si přibrat ministerstvo propagandy, lžete. Ať sčítám, jak sčítám, tak mi vaše čísla nevychází,“ pustila se do Havlíčka.

Podpůrné programy

Resort Havlíčka i financí jeho kolegyně Aleny Schillerové od jara připravil různé formy podpory pro podnikatele jako COVID nájemné, ošetřovné pro OSVČ, kompenzační bonus pro živnostníky, program COVID gastro, COVID bus, COVID kultura nebo COVID podpora cestovního ruchu.

Každý z nich je určen pro odlišnou cílovou skupinu. Řada podnikatelů ale i tak tvrdí, že jim chybí ta nejdůležitější forma podpory, a to je kompenzace ušlých zisků. Tedy, že by nejlepší bylo vzít zisky z roku před koronavirem a obrat a na základě toho podporu počítat. Nepožadují plnou částku, ale zároveň kritizují pouhých 500 korun na den.

K tématu

Tagy: Karel Havlíček Hospodářská komora Markéta Pekarová Adamová Partie Terezie Tománkové ministerstvo propagandy

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Dětské oblečení ani obuv od pondělí nenakoupíte. Které obchody zůstanou otevřené
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Hilšer: Výměna ministra nikomu neprospěje. Celá vláda je na ručník, tvrdí Šimetka
Rebelie v ANO. Příspěvek pro lidi v karanténě neprošel i kvůli poslancům hnutí
Velká Babišova rošáda? Blatný a Petříček na cestě z vlády, zdravotnictví by měla ČSSD
reklama
reklama
První pokuty za nenošení respirátorů už padly. Strážníci objevili stovky hříšníků

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Česko podalo žalobu na Polsko. Požaduje zastavení těžby ve hnědouhelném dole Turów
Další články
reklama
reklama