CNN Prima News Hospodářská komora

Hospodářská komora

Výpis příspěvků ke štítku „Hospodářská komora“

Kritický termín a nervozita, hodnotí Zajíček stavební zákon. Nejisté lhůty označil za smrtící

Česká republika si nemůže dovolit, aby spuštění nového stavebního zákona skončilo průšvihem. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček. Ten na Summitu stavebního rozvoje přípravu spuštění digitalizace stavebního řízení velmi kritizoval. Podle něj má stát málo času a podnikatelé jsou velmi nejistí.

Women in Tech není ženský kruh, tvořme s muži velké věci, vyzývá Gabriela Löbel

Být úspěšnou podnikatelkou je snem mnohých českých žen. Dosáhnout ho ovšem vůbec není snadné. Potřeba je nejen nápad, který zaujme, zásadní roli při startu byznysu hrají také podpora okolí, kontakty s jinými profesionály a pochopitelně dostatek financí. Jedinečnou pomoc na startu kariéry podnikatelkám nabízí projekt Women in Tech. Ten se letos koná už potřetí, první dva ročníky aktivně podpořily patnáct nadějí českého byznysu. „Nejedná se ale o žádný ženský kruh,“ říká manažerka Gabriela Löbel. „Chceme tvořit s muži a být jejich rovnocenní partneři.“

Gabriela Löbel: Úspěch je o životním nastavení. Women in Tech je pro všechny ženy

Ještě před pár lety platilo, že potkat v technologických oblastech ženu je podobné jako spatřit pravého jednorožce. Dnes už je to naštěstí jinak. Technologicky zdatných žen přibývá, nicméně ne právě rychlým tempem. V celé Evropské unii se jejich počet pohybuje na 22 %, v Česku dokonce na pouhých 10 %. Na nutnost změny upozorňuje například projekt společnosti Huawei a Hospodářské komory ČR, Women in Tech. Jeho tvůrci se letos už potřetí chystají vybrat skupinu nadějných podnikatelek, které mají nejen šanci na úspěšný byznys ale také mohou na trh přinést nové vize a nápady. „V programu jim dodáváme sebedůvěru a pomáháme jim posunout se vpřed,“ říká manažerka pro společenskou odpovědnost společnosti Huawei, Gabriela Löbel.

Kovanda: Eurozóna je neudržitelná, může se sesypat. Minčič zmínil podmínku pro vstup

Existuje obava, že se dostaneme do bodu, který vede k neudržitelnosti celé konstrukce eurozóny. Uvedl to v pořadu Svět financí s Trinity Bank její hlavní ekonom Lukáš Kovanda. Důvodem je podle něj nedodržování kritérií ze strany členských států. Ladislav Minčič z Hospodářské komory ve vysílání CNN Prima NEWS zmínil jako zásadní podmínku pro vstup do eurozóny propojenost s evropskými trhy. Proti přijetí společné evropské měny jsou podle něj i podnikatelé, přestože by z jejího zavedení v Česku těžili.

Holky jsou humanitně zaměřeny a kluci technicky? Boříme mýty, říká Gabriela Löbel z Huawei

Devět nadějných startupistek dokončilo na začátku prosince několikaměsíční cestu ke zdokonalení vlastního byznysu. Druhý ročník unikátního vzdělávacího programu Women in Tech, který vznikl ve spolupráci Hospodářské komory České republiky prostřednictvím Výzkumného ústavu pro podnikání a inovace a společnosti Huawei, nabídl účastnicím vzdělávání pod taktovkou expertů v oboru, atraktivní sérii workshopů i individuální mentoring. Slavnostní ocenění celoroční práce absolventek a také jednotlivých projektů, které během programu dosáhly největších úspěchů, proběhlo ve středu 6. prosince v sídle Hospodářské komory.

Společnosti platí miliony za ochranu svých děl na internetu. Soudní cesta není efektivní

Hospodářská komora ČR (HK) vedla v období od 7. 8. do 25. 9. 2023 šetření s názvem „Porušování autorských práv na internetu“ mezi členy sekce kulturního a kreativního průmyslu. Cílem toho bylo zjistit, kolik společností vykonávajících práva dle autorského zákona monitoruje nelegální sdílení děl, jaké platformy sledují a jak se firmy s porušováním autorských práv vypořádávají. Šetření také vedlo ke zjištění, zda vedou v současné době soudní spory a jakých nároků se domáhají. Celkem na anketu odpovědělo 23 respondentů, mezi kterými jsou správci jednotek, stovek, ale i milionů dle autorského zákona chráněných děl.

Boj nad inflací vyhrajeme. Reálné mzdy příští rok porostou svižně, říká ekonom Křeček

V příštím roce očekáváme návrat k ekonomickému růstu, čekají nás pozitivní vyhlídky. Uvedl to ekonom Štěpán Křeček v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle něj se v novém roce vrátíme k svižnému růstu reálných mezd. Shodl se na tom s prezidentem Hospodářské komory Zdeňkem Zajíčkem. Podle něj to navíc bude mít bezprostřední vliv na hospodářský růst.

Ženy mají na trhu své místo. Šanci jim dává druhý ročník programu Women in Tech

Jsou podnikavé, odhodlané vystoupit mimo svoji komfortní zónu a rozhodnuté dokázat, že i ženy mají své místo na trhu podnikání, který je dnes přeplněný technologickými vychytávkami. Na začátku roku vstoupila devítka talentovaných startupistek do druhého ročníku unikátního projektu Women in Tech a teď, po měsících usilovné práce a mimořádné podpory jiných, zkušenějších podnikatelek, mohou sledovat úspěchy, kterých dosáhly. Čtěte o ženách, které míří za svými sny, a také o jedinečném programu společnosti Huawei a Hospodářské komory ČR, které jim na jejich cestě pomáhají. Třeba příště budete jednou z nich.

Zaříznutí dohodářů se odkládá. Po varování expertů chce vláda narovnat paskvil i u benefitů

Vládní konsolidační balíček míří k prezidentově podpisu i s několika procesními chybami. Na ty už od poloviny roku upozorňují daňoví poradci, podle kterých je největší potíž ve změnách u dohod o pracovní činnosti a u benefitů. Poslanci ani senátoři pro změny většinově nehlasovali, horní komora však přijala usnesení, v nichž vyzývá k nápravě chyb.