CNN Prima News Hospodářská komora

Hospodářská komora

Výpis příspěvků ke štítku „Hospodářská komora“

Hospodářskou komoru povede Zdeněk Zajíček. Na postu prezidenta po 12 letech střídá Dlouhého

31. května 2023 14:20
Aktualizováno

Podnikatelé ve středu na celostátním sněmu v Praze zvolili prezidentem Hospodářské komory ČR na další tři roky dosavadního viceprezidenta komory a místopředsedu ODS Zdeňka Zajíčka. Vystřídá Vladimíra Dlouhého, který ve funkci po devíti letech skončí. Zajíček zmínil, že rezignuje na post místopředsedy ODS a chce skončit s aktivní politikou.

Česko má nejméně žen v IT oboru z celé Evropské unie. Na vině jsou i předsudky

28. května 2023 08:28

Technologie jsou nedílnou součástí pokroku a moderního světa. Zatím mu dominují muži, ale čím dál častěji do tohoto neustále se rozvíjejícího oboru pronikají také ženy. A ten se tak pro ně stává skvělou studijní i pracovní příležitostí se slibnými vyhlídkami do budoucna. A právě prosazení žen ve světě technologií má podpořit projekt Women in Tech, za nímž stojí společnost Huawei.

Women in Tech: Každá třetí Češka uvažuje o podnikání, ale jen 8 % svému snu věří

17. května 2023 07:18

Mají nápad i vizi, jak ho zrealizovat a k tomu také odhodlání pustit se do podnikání, které přináší užitek a radost. A přitom mají jedno společné –⁠ všechno jsou to ženy. Právě na ně se zaměřuje projekt společnosti Huawei s příznačným názvem Women in Tech. Společnost tím chce už druhým rokem podpořit začlenění něžného pohlaví do oboru, jemuž zatím dominují muži, ale kterému i ženy mají co nabídnout.

KOMENTÁŘ: Hořká komedie o nedostatku míst na školách. Aktéři hází vinu jeden na druhého

15. května 2023 07:43

Vzdělávací systém v Česku zaspal a doplatily na to silné ročníky, ve kterých měli dokonce i premianti problém dostat se na střední školu kvůli nedostatečným kapacitám. Kdo za to ale může, když demografické údaje před touto situací dlouhodobě varovaly? Jednotliví politici, kteří s tím mohli v minulosti něco udělat, hází vinu jeden na druhého. Kdyby to nebylo celé ve výsledku smutné, mohlo by to působit jako absurdní drama z pera Václava Havla.

Zvyšování daní je v důsledku proinflační, říká Minčič. Uvedl, kdo na změnách prodělá

11. května 2023 21:43

Zvyšování daní má ve skutečnosti v konečném důsledku proinflační charakter. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl Ladislav Minčič z Hospodářské komory. Reagoval tak na úsporný balíček, který ve čtvrtek představila vláda. Ačkoliv se podle něj kabinet Petra Fialy (ODS) snažil opatření rozprostřít mezi všechny daňové poplatníky, najdou se segmenty, které na změnách spíše prodělají. Konkrétně uvedl například cestovní ruch.

Málo míst na školách? Hřib viní ODS i Hospodářskou komoru. Její mluvčí vrací úder

7. května 2023 05:41

Praha patří mezi nejhůře postižené kraje v případě nedostatečné kapacity středních škol. Přestože je jejich zřizovatelem město, může za nynější problém podle exprimátora Zdeňka Hřiba (Piráti) Hospodářská komora. Ta měla podle jeho slov lobovat za zaplnění učňovských oborů silnými ročníky, a tudíž se ignorovala gymnázia. Komora však toto nařčení odmítá a tvrdí, že sám Hřib jako primátor pro zlepšení situace nic neudělal.

Český export se z covidu ještě nevzpamatoval. Vládní podpora kulhá, stěžuje si Jakubský

9. března 2023 23:53

Je třeba posílit ekonomickou diplomacii a vyčlenit víc peněz na podporu exportu, upozorňuje viceprezident Hospodářské komory ČR Radek Jakubský. Podle něj české vývozce poznamenala pandemie covidu a současný stav se stále nepodařilo vrátit na původní úroveň. Pokud jde o ekonomickou diplomacii, Hospodářská komora očekává, že prezident Petr Pavel naváže na práci svých předchůdců. Jednou z cest podpory českých exportérů by měly být i zahraniční mise s představiteli vedení země, 12. března například zavítá ministr přůmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) s podnikateli do USA.

Zruší se první tři dny nemocenské? Naprostý nesmysl a nehoráznost, kritizuje návrh Středula

8. března 2023 05:43

Vládní koalice si pohrává s myšlenkou nevyplácet dávku nemocenského pojištění v prvních třech dnech pracovní neschopnosti. Ministerstva aktuálně pracují na analýze dosavadního zneužívání. Návrh připravila Národní ekonomická rada vlády (NERV). Předlohu by kvůli možným úsporám pravděpodobně podpořila většina firem, Odborový předák Josef Středula je však rezolutně proti a Fialu a spol. před podobnými nápady varuje.

Women in Tech: Podpora českých žen, které pronikají do oblastí technologií

26. prosince 2022 10:50

Postavení žen se v posledních několika dekádách výrazně mění. A to nejen ze společenského ale i z profesního hlediska. Z dřívějších domácích hospodyněk se stávají uznávané odbornice a podnikatelky. Pomalu ale jistě pronikají i do oborů, jimž stále dominují muži, například do těch technologických. Příkladem může být šestice žen, které v rámci programu Women in Tech ocenila společnost Huawei. Jak už překlad názvu programu napovídá, jedná se o uznání za technologický přínos.

Propouštění ve firmách pomůže změnit ekonomiku, tvrdí expert. Kde se o místo bát nemusíte?

23. listopadu 2022 18:32

Podle ankety Hospodářské komory se až 42 % firem obává, že po novém roce bude muset některé své zaměstnance propustit. Ekonom Pavel Peterka ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že pesimističtější nálada plyne zejména z konce fixací cen energií. Propouštění ale prý pomůže českou ekonomiku transformovat. Peterka společně s manažerem náboru a marketingu Jiřím Halbrštátem přiblížil, kteří pracovníci se o svá místa bát nemusí.