reklama

Havlíček: Do energetického problému se dostane 85 procent domácností, nová vláda to neřeší

Do energetických problémů se dostane 85 procent domácností. Programové prohlášení vlády to neřeší. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prohlásil bývalý ministr průmyslu a obchodu za ANO Karel Havlíček.

reklama

Co se týká dlouhodobých cílů v energetice, jsou podle Havlíčka v zásadě pořádku. „Pokračuje se v jádru a transformaci teplárenství. Krátkodobé cíle jsou nedostatečné. Část rodin vezme čepici do ruky a půjde na úřad práce, tam vyplní desetistránkový protokol, aby dostala nebo nedostala nějakou podporu. Dotkne se to relativně malého vzorku obyvatel a do energetických problémů se dostane 85 procent domácností,“ má jasno Havlíček.

„Cesta, kterou jsme navrhovali my, je cesta účinná – odpuštění plateb za obnovitelné zdroje a snížení DPH. Dotklo by se to prakticky všech. Je to jednoduché, rychlé a bezproblémové,“ doplnil Havlíček.

Co s Green Dealem?

Věra Kovářová ze STAN ale nesouhlasila. „Je potřeba hledat řešení. Zákon pomáhá ne plošně, ale těm, co byli nejvíce postiženi. To, co vy navrhujete, je styl, kdy plošně snížíme DPH na všechno, a je to styl, kterým jste vládli celá ta léta. Uvrhli jste tento stát do obrovského schodku,“ pustila se do Havlíčka Kovářová.

Hosté pořadu se také věnovali otázce Green Dealu. Podle vládního prohlášení je Zelená dohoda příležitostí. Havlíček uvedl, že se ale také jedná o velkou hrozbu. „Nesouhlasím s diktátem Evropské unie. Co mají z Green Dealu obyčejní lidé?“ ptal se Tomio Okamura. Právě jeho strana SPD patří k velkým a dlouhodobým kritikům Zelené dohody.

Tagy:

Hlavní zprávy

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik
360°

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra financí Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Už třetí žena tvrdí, že ji obtěžoval Trávníček: Bylo mi 15, jeho pohádky nesnesu

Již třetí žena se médiím svěřila s údajným sexuálním obtěžováním ze strany herce Pavla Trávníčka. Ten ji měl podle Seznam Zpráv jako nezletilou nalákat do své šatny. Ženě ale pomohla náhoda. Svojí zpovědí chce pomoci dalším obětem s podobnou zkušeností. Trávníček se již dříve proti podobným nařčením prostřednictvím svého právníka ostře ohradil. Pohrozil, že se bude proti těmto „nehorázným útokům“ bránit.

reklama

Domácí zpravodajství

Kubek se ostře pustil do Voráčka: Šíříte nesmysly. A vy zas deptáte lidi, hájil se lékař

V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Kubka rozčílilo, když známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, během vysílání doporučoval ústní vodu jako prevenci proti covidu.

Stanjura v pasti. Výrazně ušetřit se dá jen na důchodcích či učitelích, ukazuje studie

Úspory ve státním rozpočtu na rok 2022 se mají týkat zejména škrtání dotací firmám a nižších výdajů na provozu státu. Recept na konsolidaci veřejných financí, který opakovaně zazněl z vlády Petra Fialy (ODS), však nejspíše nestojí na reálných základech. Podle ekonomů z think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR je možné desítky miliard korun ušetřit v položkách, do kterých ale stát za žádnou cenu sahat nechce.

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

reklama