ceny

Výpis příspěvků ke štítku „ceny“

Ceny v Karlových Varech? Drahá bída i dobré jídlo za rozumný peníz. Podívejte se, jak neprohloupit

Karlovy Vary jsou takové, jaké si je uděláte. Můžete se cítit jako filmová hvězda a užívat si gastronomického luxusu, můžete se ale stravovat i mimo centrum a v tu chvíli jdou náklady na rozumnou úroveň. V Karlových Varech také platí, že někde můžete dostat vysokou kvalitu za velmi dobré ceny a jinde narazíte na předražený podprůměr. Když se chcete během filmového festivalu najíst za přijatelný peníz, je dobré poslouchat doporučení místních.

Chorvatsko už tolik netáhne, drahota žene Čechy jinam. Kde našli nový dovolenkový ráj?

Letní stálice českých výletníků už netáhne jako dříve. Výrazný nárůst cen v chorvatských letoviscích odehnal Čechy směrem ke staronovým destinacím. Last minute nabídky do jiných koutů Evropy zkrátka vyjdou levněji, letošními dovolenkovými ráji jsou například Bulharsko či Rakousko. Podle dat Slevomatu se zájem o tyto země zvýšil o desítky procent. Králem last minute nabídek se ovšem stala Itálie – ve srovnání s předpandemickou érou se prodávají dokonce dvacetkrát lépe.

Obědy již nejsou nejdražší v Praze. Hlavní město překonal Ústecký i Středočeský kraj

Ceny obědů v Praze už nejsou zdaleka nejvyšší v Česku. Ukázalo to prvních pět měsíců letošního roku. Hlavní město předstihl už i například Ústecký kraj. Poslední tři měsíce drží prvenství Středočeši. Hned za nimi je kraj Jihočeský. Vyplývá to z dat největšího poskytovatele benefitů v České republice. Řada lidí si kvůli vyšším cenám za oběd vozí do práce jídlo z domova.

Drůbežář o vyšších cenách kuřecího: Do Polska se ženou investoři. Očekávám další zdražování

Kuřata na českém trhu nejsou, směřují ke zpracování hlavně do Polska, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS agrární ekonom Tomáš Maier s tím, že k severním sousedům se i z toho důvodu hrnou investoři. Za dlouhodobým zdražováním vidí hlavně vyšší náklady nebo přísnější veterinární předpisy. Podle generálního ředitele Drůbežářského závodu Klatovy Davida Bednáře proto musí jít ceny logicky nahoru.

Výborný se státním srovnávačem cen potravin narazil. Řetězce mu odmítly poskytovat data

Snaha ministra zemědělství o vznik státního srovnávače cen potravin ztroskotala. Marek Výborný (KDU-ČSL) narazil u obchodů, které mu odmítly dodávat potřebná data. Podle některých ekonomů český spotřebitel o nic nepřišel, podle jiných je však škoda, že podobný srovnávač neexistuje. Aplikace mohla vyvíjet na supermarkety soustavný tlak, který by jim bránil ve zdražování.