ceny

Výpis příspěvků ke štítku „ceny“

Vláda s inflací nedělá nic. Snížení daní na naftu bylo směšné, rýpl si Zeman do Fialy

3. července 2022 11:18

S negativními dopady zdražování na obyvatelstvo je třeba pomáhat soustavně, nikoli jednorázově. Vláda Petra Fialy se chytila do ideologické pasti. Úsporný energetický tarif je sympatický, ale zatím je to málo. Myslí si to prezident České republiky Miloš Zeman. „Inflace je pro běžné obyvatelstvo nejtěžší v cenách energií a v cenách potravin,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Elektřina podraží o 86 procent, říká vládní analýza. Podle ekonomů může být i hůř

24. června 2022 05:42

Ceny elektřiny v Česku stoupnou meziročně do konce roku až o 86 procent. Podle webu E15.cz to vyplývá z neveřejné vládní analýzy o vývoji cen energií, kterou si nechal vypracovat ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) ve spolupráci s Energetickým regulačním úřadem. Ekonomové oslovení redakcí CNN Prima NEWS se obávají, že by zdražování elektřiny a plynu mohlo být ještě drastičtější. Vláda vyhradí na pomoc s energiemi dalších 66 miliard korun.

Dividendy ČEZ dáme na pomoc lidem. Nesmíme dopustit turecké hospodářství, říká Fiala

19. června 2022 14:18

Doba je nesmírně složitá, lidem se snažíme pomoci. Řešíme dilemata, která nejsou snadno vyřešitelná. Vláda musí bojovat s inflací tak, aby nedělala stejné chyby jako kabinet předchozí. Přesvědčen je o tom český premiér Petr Fiala (ODS). „Na rozdíl od předchozí vlády řešíme i dopady, které to může mít. Neroztáčíme inflaci, vyžaduje to čas na přípravu,“ řekl Fiala v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.