ceny

Výpis příspěvků ke štítku „ceny“

Alarmující čísla: Stoupá počet neplatičů nájemného, je jich o třetinu víc než loni

6. června 2023 20:48

Počet neplatičů za nájemní bydlení narostl oproti loňskému roku přibližně o třetinu. Vyplývá to z průzkumu mezi členy Asociace nájemního bydlení (ANB). Problém včas zaplatit činži mají senioři, matky samoživitelky, mladé rodiny nebo ti, co v nájmu žijí sami. Podle majitelů pronajímaných nemovitostí jsou mezery v zákoně. Upozorňují, že vystěhovat toho, kdo neplatí, může trvat i déle než rok.

Trendy letní dovolené PŘEHLEDNĚ: Nejen Chorvatsko. Co nabízí „štiky“ a skokani roku?

20. května 2023 12:05

Turecko, Bulharsko či Tunisko. Právě tyto tři destinace budou podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří ČR patřit mezi „štiky“ letošního léta. Zájem je jako každoročně i o Chorvatsko či Španělsko. Češi ale nespoléhají pouze na tradiční destinace a objevují i ty nové a exotičtější. Mezi skokany roku se tak řadí například Omán, Jordánsko, Albánie, Černá Hora i Madeira, kam se nebojí odcestovat ani rodiny s dětmi. Co mohou země turistům nabídnout? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled toho nejdůležitějšího.

Zaplatí i dvojnásobek původní ceny. Havířov naštval nájemníky městských bytů

19. května 2023 07:15

Město Havířov zažívá revoluci v bydlení. Radní schválili nové ceny nájemného ve všech městských bytech. Poplatky tak v Havířově v řadě případů vzrostou i na dvojnásobek. Lidé si připlatí od července letošního roku. O kolik, to se pak bude odvíjet od atraktivity místa a typu smlouvy, kterou nájemníci mají. Těm se to nelíbí.

PŘEHLEDNĚ: Kolik dáte v dějišti MS za pivo, jídlo a lístky? Riga se mění v hlavní město hokeje

12. května 2023 07:43

Čeští hokejisté odehrají v Rize minimálně všechny zápasy ve skupině mistrovství světa a možná zde přidají ještě jeden ve čtvrtfinále. Jestliže ten zvládnou a postoupí do závěrečných bojů, budou se stěhovat k vyvrcholení turnaje do finského Tampere. Pokud se chystáte vyrazit fandit, měli byste o lotyšském hlavním městě něco vědět. Třeba kolik dáte za pivo, lístek na MHD nebo co můžete navštívit. A v neposlední řadě, jestli jsou ještě lístky a za jakou cenu.

Zprávy o cenách plynu nejsou reálné, zlobí se Fiala. Energetický debakl, zní z opozice

26. dubna 2023 15:22

Statistiky, podle kterých ceny plynu v Česku ve druhém pololetí loňského roku vzrostly nejvíce z celé Evropské unie, označil premiér Petr Fiala (ODS) za „matení veřejnosti“. V následujících týdnech si hodlá pozvat zástupce organizací, které čísla tvoří. Premiér to řekl na středeční tiskové konferenci po jednání vlády.

Energie i paliva zlevňují, pečivo nikoliv. Pekaři ceny omlouvají vysokými nájmy a inflací

24. dubna 2023 06:56

Ceny energií jsou hluboko pod vládním stropem, ceny pohonných hmot klesají, podle zemědělců jsou sýpky plné obilí. Co z toho vychází? Že by rohlíky, housky a chleba měly být levnější. Jenže nejsou. Kroutí nad tím hlavou ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) i obchodníci. Pekaři a mlynáři ale říkají, že pro zlevňování nemají prostor. Energie jsou podle nich pořád příliš drahé, a navíc je drtí i vysoká inflace.