reklama

Havlíček: Odcházíme se vztyčenou hlavou, budeme tvrdou opozicí. Pětikoalice nás uběhala

Hnutí ANO sice ve volbách neobhájilo vítězství, nemá se ale za výsledek proč stydět. V tomto smyslu se v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS vyjádřil vicepremiér Babišovy vlády Karel Havlíček (za ANO). „Je třeba se připravit na to být férovou, ale tvrdou opozicí,“ řekl ministr průmyslu, obchodu a dopravy.

reklama

„Odcházíme se vztyčenou hlavou. Nestačilo to na pětikoalici, která nás uběhala. Řekli jsme, že nic nebudeme cíleně prodlužovat, je třeba se připravit na to, být férovou, ale tvrdou opozicí. Karty jsou rozdané naprosto jasně,“ řekl Karel Havlíček v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Havlíček má v plánu být tváří hnutí ANO v oblasti průmyslu. „Tvoříme expertní tým několika klíčových lidí a budeme oponovat návrhy budoucí vlády,“ vysvětlil.

„Pan ministr věcně konstatoval, že číselně je situace jasná. Mohu dosvědčit, že v pátek jsme seděli asi tři hodiny a nemám pochybnosti, že se můžeme dohodnout,“ řekl Alexandr Vondra. Podle něho je Miloš Zeman realista a dospěje ke stejnému vyhodnocení jako Karel Havlíček. Vondra zmínil, že je primárně europoslancem a v Evropském parlamentu bojuje za jádro.

Vondra: Nemám ministerské ambice

„Nemám žádné ambice ani nemám zapotřebí hladit si své ego,“ odpověděl na otázku, zda bude ministrem zahraničí. Černínský palác se podle něho musí vrátit ke smysluplné práci. „Teď tam řadu let bačovali soudruzi z ČSSD. Chce to vrátit k nějaké normalitě,“ dodal místopředseda ODS. Ministerstvu zahraničí je prý nutné vrátit respekt a vliv.

S tím souhlasil také Radim Fiala (SPD). „Česká zahraniční politika nemá žádnou koncepci. Nedivím se, že se na ministerstvo zahraničí nechtěl vrátit Lubomír Zaorálek, který by tam fungoval spíše jako kastelán,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Chceme férový počet ministrů, říká Pirát Jiránek

Karel Havlíček však Alexandra Vondru upozornil, že vznikající vládní koalice může narazit právě v energetické oblasti. „My máme na jaderné energetice shodu, ale vy jdete do koalice s KDU-ČSL, která podporuje alternativní zdroje,“ oponoval Vondrovi Karel Havlíček. „Ne, na tom máme shodu,“ odmítl Vondra, že by budoucí vláda měla skřípat právě kvůli energetice. ODS prý rozhodně nebude ve vládě fungovat jako přidavač na stavbě Pirátů.

Martin Jiránek (Piráti) uvedl, že jeho strana chce mít férový počet ministrů. „Pokud by to bylo šest ministerstev (pro koalici PirSTAN, pozn. red.), není fér, abychom měli jedno. Naše preference jsme sdělili STANu a v rámci koalice je na tom poměrně velká shoda. Komunikace je konstruktivní na všech stranách,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Tagy:

Hlavní zprávy

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu
Koronavirus

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně
360°

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank

Terminátor, John Matrix či barbar Conan. Hollywoodský herec, kulturista a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger je známý především jako drsňák z akčních filmů. Hráče počítačových her ale překvapil i zmátl svou přítomností ve vánoční reklamě pro on-line titul World of Tanks. Spolupráci s vývojáři posléze vysvětlil na sociálních sítích – sám je prý velký fanda vojenské techniky. Připomněl, že doma má funkční tank, se kterým už v minulosti „pro radost“ přejížděl vraky aut či nábytek.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

reklama

Domácí zpravodajství

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama