CNN Prima News Havlíčkobrodsko

Havlíčkobrodsko

Výpis příspěvků ke štítku „Havlíčkobrodsko“

Průlom v případu vraždy matky kojence v Chotěboři: Zadržený se přiznal, uvedli kriminalisté

Policie na Vysočině obvinila pětadvacetiletého muže z vraždy třicetileté ženy z Olomouckého kraje. Její tělo našli lidé v pátek ráno v Chotěboři na Havlíčkobrodsku. Zůstal po ní kojenec, o kterého se stará babička. Muži hrozí trest od 10 do 18 let vězení. K činu se přiznal a je ve vazbě. Novinářům to řekl vedoucí odboru obecné kriminality krajské policie na Vysočině Pavel Kubiš.

Hasiči více než den bojují s požárem lakovny na Havlíčkobrodsku. Škoda činí 80 milionů

Aktualizováno

Požár, který v nábytkářské firmě v Krucemburku na Havlíčkobrodsku likvidují hasiči od čtvrtečního dopoledne, způsobil podle majitele firmy škodu 80 milionů korun. První odhady škody při požáru budovy, kde začalo hořet nejdřív, byly jen 1,5 milionu korun. Oheň se v noci na pátek znovu rozhořel a rozšířil se na více objektů. Podle hasičů bude likvidace požáru pokračovat celý den, lokalizovali ho po 14:00. Příčinu požáru hasiči dál zjišťují.

Do úterního večera přibylo 3151 nakažených. Nejvíce jich je na Havlíčkobrodsku

Hygienici do úterního večera potvrdili zatím 3151 případů covidu. Je to zhruba o 500 víc než za stejnou dobu minulé úterý, na které ale připadal státní svátek 17. listopadu. Za dobu trvání epidemie se v Česku nakazilo už téměř půl milionu lidí, laboratoře odhalily od začátku března 499 831 případů nákazy. Přes 80 procent pozitivně testovaných se už vyléčilo, aktuálně nakažených je v zemi přes 85 600 lidí, většina z nich má mírný průběh nemoci. Vyplývá to z aktuálních údajů na webu ministerstva zdravotnictví.