reklama

Neznámý dárce dal charitám desítky tisíc. Jenže ty je nemohou přijmout

Dvě charity na Havlíčkobrodsku potěšil neznámý dárce, který jim v poštovních schránkách nechal obálky naplněné tučným finančním obnosem. Dokud se však dobrodinec nepřihlásí, peníze nemohou být charitám vydány. Zatím jsou uložené na úřadech daných měst.

reklama

Aneta Strachotová vede nízkoprahové centrum pro děti ve Světlé nad Sázavou. Když otevřela poštovní schránku, nevěřila svým očím. „Jako obvykle jsem šla ke schránce, kterou jsem vybírala a nalezla jsem obálku s finanční hotovostí,“ vzpomíná Strachotová. „Obálka nebyla nijak označená, nebyl v ní žádný vzkaz nebo bližší informace o účelu,“ dodala pracovnice Oblastní charity Havlíčkův Brod Lubica Pleskačová.

Centrum vyhodnotilo obálku jako nález. „Peníze přešly na městský úřad, který je po dobu tří let bude spravovat. Po třech letech, pokud se k nim nikdo nepřihlásí, propadnou do majetku města,“ vysvětlila Strachotová.

Město se však snaží tajného dárce nalézt. „Prosíme občana, který vhodil do schránky nízkoprahového centra obálku s vyšším finančním obnosem, aby se přihlásil osobně na Městském úřadě ve Světlé nad Sázavou,“ poslouchají občané z rozhlasu několikrát denně.

Stejnou situaci řeší i v nedalekém Havlíčkově Brodě, kde taktéž neznámý dárce vhodil obálku s desítkami tisíc do schránky. Zaměstnanci charity se s něčím takovým dosud nesetkali. „Určitě bych mu v první řadě chtěla velice poděkovat, že i v době, jako je tato, myslí na druhé a má chuť pomáhat,“ uvedla Pleskačová.

Mezi obyvateli měst převládá názor, že se jedná o hezké gesto, ale nebylo by od věci vědět, kdo peníze potřebným věnoval. „Je to dobré, ale je potřeba vědět, kdo peníze dává,“ míní jeden z obyvatel.

Tagy:

Hlavní zprávy

Největší víkendový nárůst od konce března. Za sobotu přibylo 2751 případů covidu

V sobotu přibylo v Česku 2 751 případů nemoci COVID-19, nejvíce za víkendový den od 27. března. Aktuální nárůst počtu nakažených byl skoro o 1 600 případů vyšší než předchozí sobotu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Výrazně nyní přibývá také hospitalizovaných s covidem. Oproti předchozí sobotě stoupl jejich počet o dvě třetiny na 846, z toho 119 pacientů je ve vážném stavu. Za posledních sedm dní zemřelo 61 lidí s COVID-19, zatímco třeba za celé září bylo úmrtí 44.

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama