reklama

Neznámý dárce dal charitám desítky tisíc. Jenže ty je nemohou přijmout

Dvě charity na Havlíčkobrodsku potěšil neznámý dárce, který jim v poštovních schránkách nechal obálky naplněné tučným finančním obnosem. Dokud se však dobrodinec nepřihlásí, peníze nemohou být charitám vydány. Zatím jsou uložené na úřadech daných měst.

reklama

Aneta Strachotová vede nízkoprahové centrum pro děti ve Světlé nad Sázavou. Když otevřela poštovní schránku, nevěřila svým očím. „Jako obvykle jsem šla ke schránce, kterou jsem vybírala a nalezla jsem obálku s finanční hotovostí,“ vzpomíná Strachotová. „Obálka nebyla nijak označená, nebyl v ní žádný vzkaz nebo bližší informace o účelu,“ dodala pracovnice Oblastní charity Havlíčkův Brod Lubica Pleskačová.

K tématu

Centrum vyhodnotilo obálku jako nález. „Peníze přešly na městský úřad, který je po dobu tří let bude spravovat. Po třech letech, pokud se k nim nikdo nepřihlásí, propadnou do majetku města,“ vysvětlila Strachotová.

Město se však snaží tajného dárce nalézt. „Prosíme občana, který vhodil do schránky nízkoprahového centra obálku s vyšším finančním obnosem, aby se přihlásil osobně na Městském úřadě ve Světlé nad Sázavou,“ poslouchají občané z rozhlasu několikrát denně.

Stejnou situaci řeší i v nedalekém Havlíčkově Brodě, kde taktéž neznámý dárce vhodil obálku s desítkami tisíc do schránky. Zaměstnanci charity se s něčím takovým dosud nesetkali. „Určitě bych mu v první řadě chtěla velice poděkovat, že i v době, jako je tato, myslí na druhé a má chuť pomáhat,“ uvedla Pleskačová.

Mezi obyvateli měst převládá názor, že se jedná o hezké gesto, ale nebylo by od věci vědět, kdo peníze potřebným věnoval. „Je to dobré, ale je potřeba vědět, kdo peníze dává,“ míní jeden z obyvatel.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Nejtragičtější měsíce v historii. V prvním čtvrtletí zemřelo přes 46 tisíc lidí

Nejtragičtější měsíce v historii. V prvním čtvrtletí zemřelo přes 46 tisíc lidí

V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46 437 lidí, stalo se tak nejtragičtějším od vzniku samostatné ČR. Meziročně bylo úmrtí o 54 procent více. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), jehož časová řada začíná rokem 1992. Počet obyvatel Česka klesl zpět pod hranici 10,7 milionu lidí, nad kterou se dostal loni v červnu. Na konci letošního března žilo v zemi 10 694 480 lidí.

Volby 2021

S Babišem ne, s ANO možná ano. Politici řekli, jak může vypadat povolební spolupráce

S Babišem ne, s ANO možná ano. Politici řekli, jak může vypadat povolební spolupráce

Jaké povolební vládní koalice se rýsují? Z výroku českých politiků lze odhadnout, s kým by si po podzimních volbách do Poslanecké sněmovny plácli a s kým nikoli. Někteří se ovšem vyjadřují neurčitě a dopředu nechtějí žádné potenciální vládní partnery diskvalifikovat. Velkým problémem je ale pro řadu z nich případná účast Andreje Babiše (ANO) na koaličním kabinetu.

Na světě je osm kontinentů: Zélandie je opředená tajemstvím a velká jako Austrálie
Česká senzace. Krejčíková stoupá na vrchol žebříčku, v deblu už je světovou jedničkou
Důsledky doby covidu: Přibývá nádorů rakoviny prsu a jejich nebezpečnějších forem
Nejméně nakažených za poslední rok. V neděli přibylo 42 případů covidu
Brzy se uzdrav, Chrisi. Eriksena podporují hráči i fanoušci při každém zápase na Euru
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
Pirátka Šípová: Zaráží mě, že má Kalousek čas na mé bláboly. Ať se mnou řeší exekuce
Další články
reklama
reklama