reklama
CNN Prima News Helsinky

Helsinky

Výpis příspěvků ke štítku „Helsinky“

Program a výsledky mistrovství světa v hokeji 2022: S kým se Češi ve Finsku utkají?

14. ledna 2022 14:19

Zhruba tři měsíce po konci Zimních olympijských her v Pekingu se čeští fanoušci mohou těšit na další hokejovou podívanou. Výběr trenéra Filipa Pešána v květnu zamíří do Finska, kde bude národní tým usilovat o medaili z mistrovství světa. Od 13. května na české hokejisty čeká ve skupině B sedm protivníků. Koho musí nároďák při cestě za vytouženým vítězstvím porazit a kdy zápasy sledovat? Přinášíme kompletní rozlosování MS, v jeho průběhu budeme výsledky doplňovat.

Tabulky MS v hokeji: Češi mají papírově těžší skupinu, narazí i na svého kata z Rigy

12. ledna 2022 20:15

Hokejové mistrovství světa 2022 ve Finsku začíná přibližně v polovině května. Hlavním cílem všech favoritů je co nejhladší cestou postoupit ze základní skupiny. Česká hokejová reprezentace bude o čtvrtfinále bojovat proti papírově těžším soupeřům. Podívejte se na tabulky obou skupin včetně vysvětlení herního systému turnaje.

Každý s každým i play-off. Herní systém MS v hokeji má za sebou košatou historii

20. května 2021 10:17

Je spravedlivější, když se na mistrovství světa v hokeji střetnou ve vzájemných duelech všechny zúčastněné týmy, nebo je lepší rozdělení na základní skupiny a poté vyřazovací fáze? Argumenty pro jednu i druhou variantu se pravděpodobně budou lišit podle data narození jejich předkladatelů. Zatímco dnes už si bez play-off světový šampionát nedokážeme představit, ještě v roce 1991 se o titul hrálo úplně jinak. Podívejte se, jaký herní systém vedl k titulu světového šampiona v minulosti.

David Jiříček: Nejmladší český hokejový reprezentant nastoupil ve věku 16 let a 345 dnů

8. listopadu 2020 21:34

Hokejový obránce David Jiříček se stal díky debutu v nedělním duelu na turnaji Karjala v Helsinkách proti Rusku nejmladším hráčem v historii samostatné české reprezentace. Dočkal se ve věku 16 let a 345 dnů a překonal útočníka Rostislava Olesze, který na Baltika Cupu v Moskvě nastoupil 22. prosince 2002 také proti Rusku ve věku 17 let, 2 měsíce a 12 dní.

reklama