CNN Prima News Helsinky

Helsinky

Výpis příspěvků ke štítku „Helsinky“

Real pokračuje ve sbírání trofejí. Po výhře nad Frankfurtem má rekordní pátý Superpohár UEFA

10. srpna 2022 23:14

Fotbalisté Realu Madrid získali pátý Superpohár UEFA, čímž vyrovnali rekordní bilanci Barcelony a AC Milán. Úřadující vítěz Ligy mistrů porazil na Olympijském stadionu v Helsinkách posledního šampiona Evropské ligy Eintracht Frankfurt 2:0. Za „Bílý balet“ se v prvním poločase trefil David Alaba a po změně stran Karim Benzema.

Extrémní vedra v Evropě: Hrozí až 48 °C, ministr varoval před úmrtími. Vlna zasáhne i ČR

11. července 2022 12:35

Sousední Německo by mohlo koncem tohoto týdne či začátkem příštího zažít rekordní teploty. Meteorologické modely předpovídají pro severozápadní část země až 45 stupňů. Vlnu veder vyvolá horký vzduch, který přichází ze saharské pouště v Africe. „Putuje“ přes Španělsko, Francii až do Německa, částečně i Česka.

První vítězství nad šampiony. Dánští hokejisté na mistrovství porazili Kanadu 3:2

23. května 2022 22:01

Dánští hokejisté porazili na mistrovství světa v Helsinkách Kanadu 3:2 a v osmém vzájemném zápase si připsali historicky první vítězství nad úřadujícími šampiony. Dánové vyhráli na turnaji čtvrtý zápas a bodově se dotáhli na svého pondělního soupeře v tabulce skupiny A. Oba týmy mají před úterními posledními duely shodně 12 bodů.

Evakuace na hokejovém mistrovství světa. Uvnitř helsinské haly vypukl požár

19. května 2022 15:16

Nečekané komplikace do probíhajícího mistrovství světa v hokeji vnesl požár, který vypukl v helsinské hale, jak informoval mimo jiné web Hokej.cz. Zrovna se blížil start zápasu mezi Německem a Dánskem, takže musela proběhnout velká evakuační akce. Venku před arénou tak nečekaly jen stovky až tisíce fanoušků, byli tam také hráči v zápasové výstroji.

Švédsko a Finsko podaly žádost o vstup do NATO. Jejich přijetí může vetovat Turecko

18. května 2022 08:57
Aktualizováno

Švédsko a Finsko ve středu učinily klíčový krok na cestě do Severoatlantické aliance. Zástupci obou zemí předali v Bruselu generálnímu tajemníkovi aliance Jensi Stoltenbergovi žádosti o přijetí do NATO. Šéf aliance jejich rozhodnutí přivítal a prohlásil, že skandinávské země posílí společnou bezpečnost spojenců. Dlouhodobě neutrální Stockholm a Helsinky změnily svůj pohled na členství v alianci pod vlivem ruské invaze na Ukrajinu.

Finsko požádá kvůli válce o členství v NATO, vzkázali lídři země. Rozhodne parlament

15. května 2022 12:22

Finský prezident Sauli Niinistö a premiérka Sanna Marinová v neděli oznámili, že Finsko požádá o členství v Severoatlantické alianci. V příštích dnech by měl rozhodnutí ještě schválit finský parlament, ale tento krok je považován za formalitu, napsala agentura AP. Podle ní by žádost o členství měla být formálně předána bruselské centrále aliance s největší pravděpodobností příští týden.

Janecký: Nechtěl jsem cizince, Jalonen ale může být vysvobozením. Češi už připomínají Finy

14. května 2022 06:41

Žádný Čech neodehrál ve finské hokejové lize více zápasu než Otakar Janecký. Pardubický odchovanec si zemi tisíce jezer v 90. letech zamiloval a tamní fanoušci mu lásku opětovali. Proto se bývalý útočník nesmírně těšil na mistrovství světa, které začalo v pátek. Hostí ho finská města Tampere a Helsinky a českou reprezentaci má k už dekádu nezískané medaili dovést finský trenér Kari Jalonen.

Казни русских пленных? Вам неведомо, каково это, когда насилуют ваших детей, сказал Кулеба

9. dubna 2022 21:51

Министр иностранных дел Украины Дмитрий Кулеба отчасти оправдывает расстрелы раненых российских солдат. В ответ на просьбу журналистки прокомментировать видео, на котором украинские солдаты казнят российских пленных, глава украинской дипломатии заявил, что народ может понять украинских солдат, потому что русские насилуют их детей. Кроме того, Кулеба призвал исключить Россию из Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе после Совета ООН по правам человека.

Popravy ruských zajatců? Nevíte, jaké to je, když vám znásilňují děti, říká Kuleba

8. dubna 2022 22:29

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba částečně hájí popravy zraněných ruských vojáků. Reagoval tak při dotazu novinářky, která po něm chtěla vyjádření k videu, na němž ukrajinští vojáci popravují ruské zajatce. Ukrajinský šéf diplomacie řekl, že lidé nemůžou ukrajinské vojáky pochopit, protože Rusové jim znásilňují jejich děti. Kuleba kromě toho v pátek vyzval, aby Rusko bylo po Radě pro lidská práva OSN vyloučeno i z Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.