Manželství finské premiérky je v troskách. Jejího muže vyfotili, jak flirtuje s jinou ženou

Finská premiérka Sanna Marinová zažívá náročné a bouřlivé období. Se svým manželem Markusem Räikkönenem po 19 letech společného života oznámili rozvod. Krátce poté na sociálních sítích začaly kolovat snímky, na kterých má být její muž zachycen, jak flirtuje s jinou ženou.

Marinová rozvod oznámila na Instagramu. „Podali jsme společně žádost o rozvod. Jsme vděční za 19 společných let a naši milovanou dceru,“ napsala finská premiérka v příběhu na Instagramu, který již není dostupný.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nové portréty britského krále. Karel III. pózuje s nástupníky, pážaty i dvorními dámami

Její slova cituje například i web americké stanice CNN. Finská politička uvedla, že s otcem její dcery zůstávají nadále nejlepší přátelé. „I nadále budeme trávit čas jako rodina a jeden s druhým,” svěřila se.

Marinová a Räikkönen, podnikatel a bývalý profesionální fotbalista, se podle finské veřejnoprávní televize YLE vzali v roce 2020. Pracovali spolu i v jedné investiční společnosti. „Doufáme, že respektujete naše soukromí. Více se k věci nebudeme vyjadřovat,“ dodala Marinová.

Zpráva však přesto rozpoutala vášně. Zatímco někteří fanoušci začali Marinovou na sociálních sítích obhajovat, o bývalém fotbalistovi začaly vyplouvat na povrch rozporuplné informace. Jen několik týdnů předtím, než s manželkou oznámili rozvod, byl vyfotografován v nočním klubu, jak se objímá s neznámou ženou, informoval web Daily Mail.

Sedmatřicetiletý podnikatel s ženou údajně tančil a flirtoval. V opilosti se ji mě dokonce pokusit políbit, ona prý jeho návrhy odmítla. Snímek měl být pořízen v časných ranních hodinách, kdy stáli u baru nočního klubu Post v Helsinkách.

Zprávy o bouřlivém období přichází poté, co politička v dubnu prohrála finské parlamentní volby v těsném souboji s opoziční pravicovou Stranou národní koalice (NCP). Ve funkci premiérky zůstává, dokud se nepodaří sestavit novou koaliční vládu, píše CNN. Minulý měsíc premiérka oznámila, že letos skončí i v čele své strany a zůstane řadovou poslankyní.

Tagy: