CNN Prima News hendikepovaní

hendikepovaní

Výpis příspěvků ke štítku „hendikepovaní“

Bez nároku na odměnu, ale s úctyhodným cílem. Jak můžete pomoci osamělým seniorům?

Více než čtyři tisíce dobrovolníků humanitární organizace ADRA pomáhají osamělým seniorům, dlouhodobě nemocným, dětem v dětských domovech či zdravotně a mentálně postiženým osobám. Těmto lidem věnují část svého volného času: bez nároku na finanční odměnu a s jasným cílem zlepšit někomu den. Pomocnou ruku můžete nabídnout i vy – ať už tím, že se sami stanete dobrovolníky, nebo finančním darem. Učinit tak můžete například prostřednictvím sbírky na stránkách Znesnáze21.

Smutný konec mladé Gaby upoutané k vozíku. Boj o život po pádu na letišti prohrála, rodina zuří

K tragickému konci dospěl příběh hendikepované Gaby Assoulineové ze Spojených států, která po necelém roce boje podlehla těžkým zraněním, jež utrpěla na letišti Fort Lauderdale-Hollywood. Teprve 25letá dívka upoutaná na invalidní vozík si tehdy při pádu během nastupování do letadla fatálně poranila páteř. Její rodina nyní v žalobě tvrdí, že na vinně je i laxní přístup letecké společnosti Southwest Airlines a jejího dodavatele G2 Secure Staff, kteří poskytli letištnímu personálu nedostatečné proškolení v práci s hendikepovaným osobami. Dopravní podnik dle svého vyjádření celé situace lituje a přijal kroky potřebné k tomu, aby se již podobný případ neopakoval.

Sehnat práci může u handicapovaného zabránit tragédii, vypráví vozíčkář Jaromír

Zakladatel České abilympijské asociace, z. s. –⁠ Centrum Kosatec a předseda spolku, Jaromír Krpálek (62 let) byl až do svých osmnácti let zcela zdravý. Jeden skok do vody změnil jeho život navždy. Kvůli zlomenému krčnímu obratli skončil na invalidním vozíku. Společně s manželkou Alenou, která je také vozíčkářka, stojí v čele pacientské organizace, která pomáhá lidem se zdravotním hendikepem. Jak se Jaromír dokázal vyrovnat se svým zraněním?

Vláda ve strategii očkování zapomněla na handicapované, zlobí se rada

Vládní očkovací strategie nepamatuje na lidi s vážným postižením, o které se starají doma jejich blízcí, uvedla Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP). Kvůli zdravotnímu omezení se řada z nich nemůže k očkování sama dostavit. Rada v dopise ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému (za ANO) vyzývá k zařazení handicapovaných a jejich pečujících mezi přednostní skupiny očkovaných a k urychlené přípravě plánu pro podání vakcíny v domácnostech. Podle odhadu by se to mohlo týkat asi 100 tisíc lidí. Vyjádření ministerstva zjišťujeme.

Světový den úrazů: Tomáš skočil z hecu a ochrnul. Jen loni přibylo 131 úrazů páteře

Mícha poškozená po pádu z výšky (55 procent případů), auto/moto nehody a sportovní úrazy. To byly jen loni příčiny celkem 131 úrazů páteře, které patří k jedněm z nevážnějších následků nehod. Své o tom ví Tomáš, který po jednom neuváženém skoku do vody skončil na vozíku. Dnes si připomínáme Světový den úrazů, který od roku 1992 připadá na 17. října a Tomáš se s námi k tomuto dni podělil o svůj příběh. Doufá, že pomůže dalším lidem být opatrnější.