reklama

Herci pomáhají školám. Dětem zpívají árie a vyprávějí příběhy z divadelního zákulisí

Zpestřit distanční výuku žákům základních škol se rozhodli herci zlínského divadla. Dětem zpívají známé árie a kromě historických faktů jim také vyprávějí příběhy z divadelního zákulisí. Žáci a učitelé jsou nadšení. Podle nich je dobré udělat po tak dlouhé době on-line výuky výjimku a trochu se odchýlit od stereotypu.

reklama

„S manželem jsme si oživili árii Věrné milování z představení Prodaná nevěsta a árii Jeníka a Mařenky, snad to žákům pomohlo,“ věří herečka a zpěvačka Petra Králová. O nápadu zapojit se do výukového procesu přemýšleli s manželem už delší dobu. „Doma máme dvě děti, které se také učí distančně. Podle mě je fantastické, že se můžeme zapojit do výuky v době, kdy jsou divadla zavřená,“ řekl její manžel Radovan Král.

K tématu

Herce těší, že si mohli po dlouhé době opět zazpívat. „Také jsme rádi, že jsme měli po delší době milé publikum,“ doplnila Králová. Učitelé pak ocenili, že žáci jsou v kontaktu i s někým jiným než jsou jen pedagogové. „My se sice snažíme, i děcka pracují, ale po tak dlouhé době on-line výuky je dobré udělat změnu a vytrhnout se ze stereotypu,“ popsala učitelka Světlana Divílková.

„Hercům chybí diváci, nám učitelům chybí žáci, teď jsme si udělali kontakt díky videohovoru,“ dodala. Divílková ocenila také podání, které herci pro výuku zvolili. „Nešlo jen o představení a zpěv, mluvili také o divadle a popsali, jak to v něm chodí. Řekli dětem spoustu užitečných věcí,“ uvedla.

Byla to těžká improvizace

Pomáhat při vyučování se rozhodla také herečka zlínského divadla Marie Vančurová, uznává ale, že to nebylo vůbec snadné. „Na dálku je to složité, vůbec jsem nevěděla, co mě čeká, ale děti byly zlaté,“ řekla Vančurová a dodala, že se příště musí lépe připravit. „Byla to těžká improvizace,“ podotkla.

Divadlo Zlín se do výuky zapojilo už koncem prosince na základě iniciativy Základní školy Luhačovice. „V prosinci mě oslovila jedna učitelka a mně se jejich nápad moc líbil. Měli přání, aby to bylo ve stylu našeho představení Pan Kaplan má třídu rád. Zpětná vazba byla tak příjemná a smysluplná, že jsme se rozhodli v novém roce pokračovat a hlavně tomu dát projektový tvar,“ svěřil se ředitel zlínského divadla Petr Machálek.

Podotkl, že o spolupráci je větší zájem, než původně očekávali. Zlínské herce to chytlo a slíbili, že při distanční výuce budou pomáhat do doby, než se divadla opět otevřou.

K tématu

Tagy: divadlo studenti zpěv Zlín žáci Zlínský kraj základní škola online výuka distanční výuka herci Luhačovice Divadlo Zlín

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci tunelu sice existuje, ale český tunel k němu vede oklikami s nejrůznějšími překážkami a strojvedoucí je šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Darina, lékařka z nemocnice ve větším městě, která si přála zůstat v anonymitě. Svou vinu za současnou situaci podle ní nesou také hygienické stanice. Popsala zářijové školení, na kterém hygienici nabádali praktické lékaře, aby neposílali lidi na testy. Uvedla také, jak zkomplikovalo očkování otevření systému pro praktické lékaře.

Koronavirus

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Pětina zaměstnanců má zkušenosti s tím, že jejich zaměstnavatel či nadřízený porušil opatření proti covidu. Každý sedmý uvedl, že jeho zaměstnavatel či nadřízený vyzýval k porušování pravidel v testování a trasování kontaktů nakaženého. Dvě pětiny zaměstnanců naopak poukázaly na zodpovědný přístup firem. Více než 20 procent společností dokonce testovalo své zaměstnance ještě před zavedením této povinnosti.

360°

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN) znovu varovala před zahlcením zdravotnického systému vlivem pandemie koronaviru. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se zastala pracovní povinnosti části studentů v nemocnicích. Zároveň uvedla, že jí přijde absurdní, když si někdo v době přeplněných nemocnic nechá dělat umělá prsa u plastických chirurgů.

Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama