reklama

Herci pomáhají školám. Dětem zpívají árie a vyprávějí příběhy z divadelního zákulisí

Zpestřit distanční výuku žákům základních škol se rozhodli herci zlínského divadla. Dětem zpívají známé árie a kromě historických faktů jim také vyprávějí příběhy z divadelního zákulisí. Žáci a učitelé jsou nadšení. Podle nich je dobré udělat po tak dlouhé době on-line výuky výjimku a trochu se odchýlit od stereotypu.

reklama

„S manželem jsme si oživili árii Věrné milování z představení Prodaná nevěsta a árii Jeníka a Mařenky, snad to žákům pomohlo,“ věří herečka a zpěvačka Petra Králová. O nápadu zapojit se do výukového procesu přemýšleli s manželem už delší dobu. „Doma máme dvě děti, které se také učí distančně. Podle mě je fantastické, že se můžeme zapojit do výuky v době, kdy jsou divadla zavřená,“ řekl její manžel Radovan Král.

K tématu

Herce těší, že si mohli po dlouhé době opět zazpívat. „Také jsme rádi, že jsme měli po delší době milé publikum,“ doplnila Králová. Učitelé pak ocenili, že žáci jsou v kontaktu i s někým jiným než jsou jen pedagogové. „My se sice snažíme, i děcka pracují, ale po tak dlouhé době on-line výuky je dobré udělat změnu a vytrhnout se ze stereotypu,“ popsala učitelka Světlana Divílková.

„Hercům chybí diváci, nám učitelům chybí žáci, teď jsme si udělali kontakt díky videohovoru,“ dodala. Divílková ocenila také podání, které herci pro výuku zvolili. „Nešlo jen o představení a zpěv, mluvili také o divadle a popsali, jak to v něm chodí. Řekli dětem spoustu užitečných věcí,“ uvedla.

Byla to těžká improvizace

Pomáhat při vyučování se rozhodla také herečka zlínského divadla Marie Vančurová, uznává ale, že to nebylo vůbec snadné. „Na dálku je to složité, vůbec jsem nevěděla, co mě čeká, ale děti byly zlaté,“ řekla Vančurová a dodala, že se příště musí lépe připravit. „Byla to těžká improvizace,“ podotkla.

Divadlo Zlín se do výuky zapojilo už koncem prosince na základě iniciativy Základní školy Luhačovice. „V prosinci mě oslovila jedna učitelka a mně se jejich nápad moc líbil. Měli přání, aby to bylo ve stylu našeho představení Pan Kaplan má třídu rád. Zpětná vazba byla tak příjemná a smysluplná, že jsme se rozhodli v novém roce pokračovat a hlavně tomu dát projektový tvar,“ svěřil se ředitel zlínského divadla Petr Machálek.

Podotkl, že o spolupráci je větší zájem, než původně očekávali. Zlínské herce to chytlo a slíbili, že při distanční výuce budou pomáhat do doby, než se divadla opět otevřou.

K tématu

Tagy: divadlo studenti zpěv Zlín žáci Zlínský kraj základní škola online výuka distanční výuka herci Luhačovice Divadlo Zlín

Další hlavní zprávy

Nehody

Zeman obvinil islámské radikály. Za pád vrtulníku s Češkou však může závada

Zeman obvinil islámské radikály. Za pád vrtulníku s Češkou však může závada

Tragická nehoda helikoptéry na Sinaji, při níž zahynulo sedm spojeneckých vojáků včetně Češky Michaely Tiché, je objasněna. Podle zprávy amerických vyšetřovatelů se vrtulník Black Hawk 12. listopadu 2020 zřítil kvůli špatně fungujícímu stabilizátoru. Jak vyplývá z dokumentu, který zveřejnil americký web ArmyTimes.com, helikoptéra UH-60 Black Hawk se zřítila při letu na ostrov Tiran, který leží mezi Sinají a Saúdskou Arábií. V podvěsu právě nesla měch na vodu.

EURO 2021

Sledujte ŽIVĚ Co Čech, to trenér! s Limberským i Bednářem: Má český tým proti Skotům šanci?

Sledujte ŽIVĚ Co Čech, to trenér! s Limberským i Bednářem: Má český tým proti Skotům šanci?

Čeští fotbalisté se připravují na důležitý zápas. Premiéru na Euru si zahrají v pondělí v 15:00 a nebudou mít snadného soupeře. Jako první se ve skupině D utkají se Skotskem, kterému na podzim v Lize národů dvakrát podlehli. Jak se manšaft na zápas připravuje a jak zásadní je pro něj vyhrát? Na to v pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS odpoví bývalí reprezentanti Roman Bednář a David Limberský a atletka Nikola Bendová.

Nejtragičtější měsíce v historii. V prvním čtvrtletí zemřelo přes 46 tisíc lidí
S Babišem ne, s ANO možná ano. Politici řekli, jak může vypadat povolební spolupráce
Na světě je osm kontinentů: Zélandie je opředená tajemstvím a velká jako Austrálie
Česká senzace. Krejčíková stoupá na vrchol žebříčku, v deblu už je světovou jedničkou
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
Nejméně nakažených za poslední rok. V neděli přibylo 42 případů covidu
Pirátka Šípová: Zaráží mě, že má Kalousek čas na mé bláboly. Ať se mnou řeší exekuce
Další články
reklama
reklama