CNN Prima News studenti

studenti

Výpis příspěvků ke štítku „studenti“

Praha navýší kapacity gymnázií, slibuje ministr Balaš. Chystá i speciální třídy

21. července 2022 22:01

Praha bude rozšiřovat počet míst na čtyřletých gymnáziích. Do budoucna by se mohl navýšit až o dva tisíce. Kromě toho by na odborných středních školách v Praze měly vzniknout gymnaziální třídy. Zástupci magistrátu a Středočeského kraje se na tom dohodli s ministrem školství Vladimírem Balašem. Ten si od toho slibuje, že se už nebude opakovat stejná situace jako letos, kdy se na pražská gymnázia kolikrát nedostali ani jedničkáři.

Němcová: Dokud Moskva nezastaví válku a nezaplatí škody, nemají Rusové v Česku co dělat

15. července 2022 23:01

Senátorka Miroslava Němcová (ODS) se vyjádřila velmi kriticky k pobytu ruských občanů na území České republiky. Mimo jiné připomněla, že zatímco Rusko bombarduje ukrajinské univerzity, roste zájem Rusů o studium na některých českých vysokých školách. Podle Němcové nemají Rusové v Česku co dělat, dokud Kreml nezastaví válku na Ukrajině a nezaplatí škody.

Studenti najdou letní brigádu snadno, práce je dost. Ukrajince brzdí čeština

10. července 2022 10:47

Nabídka letních brigád v Jihomoravském kraji převyšuje poptávku ze strany vysokoškolských studentů. Ukrajinští pracovníci z řad uprchlíků pokryli jen některé pozice. Studentům shánění brigád nijak výrazně nezkomplikovali, protože Ukrajince mnohdy brzdí jazyková bariéra a složitější byrokracie, shodují se oslovené personální agentury.

Diskriminace, zlobí se ruští studenti ČVUT kvůli speciální žádosti. Škola to vidí jinak

11. června 2022 20:07

Ruští a Běloruští studenti ČVUT, kteří chtějí ve vzdělávání na univerzitě pokračovat, musí podat speciální žádost. ČVUT tím reaguje na směrnici EU, jež zakazuje poskytování technické pomoci studentům z Ruska a Běloruska. Součástí žádosti by měl být i motivační dopis s vysvětlením, proč chce student univerzitu dále navštěvovat. Vedle toho může obsahovat i jeho postoj k válce na Ukrajině.

Chtějí chápat svět a dorozumět se s novými spolužáky. Zájem o ruštinu na školách roste

21. května 2022 16:19

I přes aktuální vypjatou situaci na Ukrajině zájem o ruský jazyk na základních a středních školách neklesá, naopak. Vyplývá to z výpovědí několika českých škol, které oslovila redakce CNN Prima NEWS. Podle učitelů ruštiny mohl zájem o tento jazyk u studentů podpořit příchod nových žáků z Ukrajiny. Mnozí z nich se totiž dorozumívají rusky a české děti se proto snaží s novými kamarády domluvit jazykem, kterému rozumí.

Prahou na Prvního máje procházely průvody. Nechyběly ani akce na podporu Ukrajiny

1. května 2022 17:15

Politici i občané si při několika akcích v Praze připomenuli 1. máj, svátek práce i lásky. Na Střeleckém ostrově se dopoledne při této příležitosti sešli komunisté, své pikniky tam uspořádali i anarchisté a mladí příznivci ČSSD a Strany zelených. Studenti slavili v majálesovém průvodu, který prošel centrem Prahy. Nechyběla ale ani akce připomínající dění na Ukrajině, která čelí ruské invazi. Spolek Pražský Majdan za tímto účelem otevřel na Staroměstském náměstí osvětový stánek.

Gazdík: Plnější školy kvůli ukrajinským dětem? Jejich otcové bojují za naši svobodu

29. dubna 2022 21:39

Uprchlická krize způsobená ruskou invazí na Ukrajinu dopadá i na české školství. Hrozí tuzemským školám, že se z nich kvůli přítomnosti ukrajinských dětí stane plnější a méně komfortní prostředí? I kdyby ano, podle ministra školství Petra Gazdíka (STAN) by stále šlo o malou cenu vzhledem k tomu, jak Ukrajina ruské agresi vzdoruje.