reklama

Herci ze seriálu Sestřičky udělali dobrý skutek. Napekli pro zdravotníky z Motola

Pečeme sestřičkám. Tak zní název dobročinné akce, kterou vymysleli herci ze seriálu Sestřičky. Pustili se do pečení a vaření a své výtvory z domácí kuchyně pak rozvezli zdravotníkům, kteří ve Fakultní nemocnici v Motole pečují o pacienty s koronavirem.

reklama

Nápad potěšit nemocniční personál dobrým jídlem vznikl v hlavách herců, kteří chtěli coby seriáloví zdravotníci pomoci těm opravdovým. „Herci za námi chodili do produkce, že by chtěli s něčím pomoct, ale nevědí jak. Tohle vzniklo úplně spontánně,“ vysvětlila vedoucí projektu Sestřičky Pavlína Zdanovcová.

„My jsme společně napekli šunkofleky, Hraběnčiny řezy a slané quiche. Všechno je pečené s láskou, samozřejmě – a těšíme se. Snad to bude chutnat,“ řekla herečka Michaela Tomešová.

Celkem tři várky s několika kily podomácku připravených dobrot převezli herci do Fakultní nemocnice v Motole. „Všechno, co dnes herci dovezli, si převzali zdravotníci z Centra následné péče, takzvané LDNky, a poté z infekčního oddělení. Zbytek bude rozdělen v rámci naší nemocnice. Máme zde tým, který se o všechno, co lidé posílají, stará,“ sdělila Ludmila Šimáčková, vedoucí komunikace a PR nemocnice.

Sestřičkám udělal dárek radost

„Já jsem upekla svoje klasické dva druhy štrůdlu, jeden cibulový a jeden špenátový s nivou. Když tohle upeču návštěvě, tak se potom vždycky jen zapráší,“ uvedla herečka Kristýna Frejová.

„Jsme za to samozřejmě hrozně rádi. Koukám, že je tady samé sladké, to je dobré na nervy,“ řekla vrchní sestra LDN Lucie Kubová. „Teď je to opravdu hodně náročné, protože spousta zdravotníků je covid pozitivních a musí nám vypomáhat kolegové z jiných oddělení. Snažíme se to prostě nějak zvládnout,“ dodala Kubová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vaše období vstoupí do dějin jako Babišova drahota, vpálil premiérovi Fiala
Petr Fiala

Vaše období vstoupí do dějin jako Babišova drahota, vpálil premiérovi Fiala

Za zdražování vláda nemůže, je to celosvětový problém, je přesvědčen premiér Andrej Babiš (ANO). Šéf opoziční ODS Petr Fiala však toto vysvětlení odmítá s tím, že současná nezvykle vysoká inflace má i české příčiny. „Vláda cpe do ekonomiky peníze, které si půjčuje, což je problém,“ řekl Fiala v superdebatě Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Pohřební klaun či pouštění lodiček. Obliba alternativních smutečních obřadů roste

České pohřby se mění. Stále více Čechů volí místo klasického obřadu v krematoriu alternativní způsob rozloučení. Ať už na louce, u vody, se sázením stromu za zemřelého nebo vypuštěním lodičky po řece. V nabídce je ale dokonce i služba takzvaného pohřebního klauna. Ten nemá za cíl dělat na pohřbu třeskutou legraci, nýbrž s pomocí pozůstalých vytvořit netradiční interaktivní představení.

reklama

Domácí zpravodajství

Maláčová se narodila jako 50letá žena, Fiala je zoufale necharismatický, míní novináři

ČSSD bojuje o to, aby se ve volbách do Poslanecké sněmovny dostala přes kritickou hranici pěti procent. Pomoci jim má i pořad Hustá dvojka, ve kterém vystupuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a její kolega Matěj Stropnický. „Maláčová může fungovat na starší lidi, narodila se jako padesátiletá žena. Stropnický pak odvádí mnohem lepší práci, než když byl u Zelených,“ okomentoval dvojici šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Babiš: Opozice ohrozila životy našich občanů. Kde berete tu drzost? reagoval Rakušan

Ostrý střet vyvolala debata o pandemickém zákoně, který schválila v tomto roce Poslanecká sněmovna. „Opozice udělala všechno, aby nám zazdila prodloužení nouzového stavu. Ohrozila životy našich občanů,“ řekl premiér Andrej Babiš v pořadu Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. „Že máte drzost tohle říct. Máte na podrážce otisk bílého kříže,“ kontroval předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Mají mít homosexuálové právo na manželství? Babiš a Fiala jsou proti, Rakušan pro

Homosexuálové by neměli mít stejné právo na svatbu jako heterosexuálové. V debatě Česko hledá premiéra se na tom shodli například Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (ODS), Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Tomio Okamura (SPD) či Vojtěch Filip (KSČM). Proti registrovanému partnerství ovšem nejsou. Pro sňatky všech se naopak vyslovila například koalice STAN a Pirátů nebo šéf Přísahy Robert Šlachta.

reklama