reklama

Herci ze seriálu Sestřičky udělali dobrý skutek. Napekli pro zdravotníky z Motola

Pečeme sestřičkám. Tak zní název dobročinné akce, kterou vymysleli herci ze seriálu Sestřičky. Pustili se do pečení a vaření a své výtvory z domácí kuchyně pak rozvezli zdravotníkům, kteří ve Fakultní nemocnici v Motole pečují o pacienty s koronavirem.

reklama

Nápad potěšit nemocniční personál dobrým jídlem vznikl v hlavách herců, kteří chtěli coby seriáloví zdravotníci pomoci těm opravdovým. „Herci za námi chodili do produkce, že by chtěli s něčím pomoct, ale nevědí jak. Tohle vzniklo úplně spontánně,“ vysvětlila vedoucí projektu Sestřičky Pavlína Zdanovcová.

„My jsme společně napekli šunkofleky, Hraběnčiny řezy a slané quiche. Všechno je pečené s láskou, samozřejmě – a těšíme se. Snad to bude chutnat,“ řekla herečka Michaela Tomešová.

Celkem tři várky s několika kily podomácku připravených dobrot převezli herci do Fakultní nemocnice v Motole. „Všechno, co dnes herci dovezli, si převzali zdravotníci z Centra následné péče, takzvané LDNky, a poté z infekčního oddělení. Zbytek bude rozdělen v rámci naší nemocnice. Máme zde tým, který se o všechno, co lidé posílají, stará,“ sdělila Ludmila Šimáčková, vedoucí komunikace a PR nemocnice.

Sestřičkám udělal dárek radost

„Já jsem upekla svoje klasické dva druhy štrůdlu, jeden cibulový a jeden špenátový s nivou. Když tohle upeču návštěvě, tak se potom vždycky jen zapráší,“ uvedla herečka Kristýna Frejová.

„Jsme za to samozřejmě hrozně rádi. Koukám, že je tady samé sladké, to je dobré na nervy,“ řekla vrchní sestra LDN Lucie Kubová. „Teď je to opravdu hodně náročné, protože spousta zdravotníků je covid pozitivních a musí nám vypomáhat kolegové z jiných oddělení. Snažíme se to prostě nějak zvládnout,“ dodala Kubová.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Třináctiletá Bára byla po covidu v umělém spánku, selhávaly jí orgány

Třináctiletá Bára byla po covidu v umělém spánku, selhávaly jí orgány

Teprve 13letá Bára strávila na oddělení pediatrické resuscitační a intenzivní péče v ostravské fakultní nemocnici 47 dní. Trpí totiž závažným imunitním onemocněním PIMS-TS, které postihuje děti po prodělaní nemoci COVID-19. Fakultní nemocnice Ostrava dosud úspěšně vyléčila 14 dětí s tímto pocovidovým syndromem. Mezi ně se řadí i mladá Bára.

Koronavirus

Ženy se bojí, že očkování proti covidu ovlivní plodnost. Odborníci to vyvracejí

Ženy se bojí, že očkování proti covidu ovlivní plodnost. Odborníci to vyvracejí

Amy Taylorová si s kamarádkami povídala přes videoaplikaci Zoom, když jejich rozhovor nabral nečekaný směr. Jedna ze skupinky žen –⁠ všech těsně po třicítce, většinou vysokoškolsky vzdělaných a s dobrým zaměstnáním –⁠ se zmínila, že má obavy z očkování proti covidu, protože by za rok nebo dva chtěla zkusit otěhotnět, napsal zpravodajský server The Guardian.

Koronavirus

Vědce straší koronavirový hybrid. Vznikl spojením dvou mutací, může zaplavit svět

Vědce straší koronavirový hybrid. Vznikl spojením dvou mutací, může zaplavit svět

Světový boj s koronavirem i nadále neustává. Lidstvo za více než rok probíhající pandemii již sice dokázalo vytvořit hned několik látek pro očkování, ale proměnil se i samotný virus. Po celé planetě se objevují nové mutace, které jsou ještě nebezpečnější než předešlé. Nyní se vědci obávají, co může způsobit hybrid britské a kalifornské mutace, který se nyní objevil v USA.

Smrtící kombinace. V zemích, kde žije hodně lidí s nadváhou, se více umírá na covid
reklama
reklama
Návštěva covidária: Zdravotníci pod náporem pláčou, přežije jen 40 procent pacientů

Koronavirus

Domácí zpravodajství

S ivermektinem zacházíme jako nejzaostalejší africké země, tvrdí Tomáš Cikrt
Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová
Lidé v opatřeních tápou. Co dělat, když žijete v Praze a nemáte tam trvalé bydliště
Další články
reklama
reklama