reklama

Herci ze seriálu Sestřičky udělali dobrý skutek. Napekli pro zdravotníky z Motola

Pečeme sestřičkám. Tak zní název dobročinné akce, kterou vymysleli herci ze seriálu Sestřičky. Pustili se do pečení a vaření a své výtvory z domácí kuchyně pak rozvezli zdravotníkům, kteří ve Fakultní nemocnici v Motole pečují o pacienty s koronavirem.

reklama

Nápad potěšit nemocniční personál dobrým jídlem vznikl v hlavách herců, kteří chtěli coby seriáloví zdravotníci pomoci těm opravdovým. „Herci za námi chodili do produkce, že by chtěli s něčím pomoct, ale nevědí jak. Tohle vzniklo úplně spontánně,“ vysvětlila vedoucí projektu Sestřičky Pavlína Zdanovcová.

„My jsme společně napekli šunkofleky, Hraběnčiny řezy a slané quiche. Všechno je pečené s láskou, samozřejmě – a těšíme se. Snad to bude chutnat,“ řekla herečka Michaela Tomešová.

Celkem tři várky s několika kily podomácku připravených dobrot převezli herci do Fakultní nemocnice v Motole. „Všechno, co dnes herci dovezli, si převzali zdravotníci z Centra následné péče, takzvané LDNky, a poté z infekčního oddělení. Zbytek bude rozdělen v rámci naší nemocnice. Máme zde tým, který se o všechno, co lidé posílají, stará,“ sdělila Ludmila Šimáčková, vedoucí komunikace a PR nemocnice.

Sestřičkám udělal dárek radost

„Já jsem upekla svoje klasické dva druhy štrůdlu, jeden cibulový a jeden špenátový s nivou. Když tohle upeču návštěvě, tak se potom vždycky jen zapráší,“ uvedla herečka Kristýna Frejová.

„Jsme za to samozřejmě hrozně rádi. Koukám, že je tady samé sladké, to je dobré na nervy,“ řekla vrchní sestra LDN Lucie Kubová. „Teď je to opravdu hodně náročné, protože spousta zdravotníků je covid pozitivních a musí nám vypomáhat kolegové z jiných oddělení. Snažíme se to prostě nějak zvládnout,“ dodala Kubová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní
360°

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Sleva na jízdném by nově měla činit 50 procent. O návrhu rozhodne vláda ve středu

Aktualizováno

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) vládě navrhne snížení výše slev v dopravě ze současných 75 procent na 50 procent z ceny jízdného. Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

reklama

Domácí zpravodajství

Česko v případě dohody stáhne žalobu ohledně Túrowa. Korektní jednání, říká Hubáčková

Aktualizováno

Pokud se česká vláda dohodne na podmínkách řešení sporu kolem polského hnědouhelného dolu Turów, stáhne žalobu, kterou podala k Soudnímu dvoru EU. Uvedla to ve středu podle agentury Reuters polská ministryně klimatu a životního prostředí Anna Moskwová v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Polskie Radio 1. K dohodě podle ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) zatím nedošlo. Podle Moskwové je ale konec sporu na dohled.

Firmy nahlásily 9098 pozitivních samotestů. Celkový počet testovaných znám není

Za pondělí a úterý tohoto týdne zaměstnavatelé nahlásili 9 098 pozitivních samotestestů. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Celkový počet zaměstnanců, kteří se testovali za první dva dny, co nová povinnost platí, známý není. Testování ve firmách má bránit šíření varianty omikron, která tento týden už v Česku tvoří naprostou většinu případů.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama