reklama

Herci ze seriálu Sestřičky udělali dobrý skutek. Napekli pro zdravotníky z Motola

Pečeme sestřičkám. Tak zní název dobročinné akce, kterou vymysleli herci ze seriálu Sestřičky. Pustili se do pečení a vaření a své výtvory z domácí kuchyně pak rozvezli zdravotníkům, kteří ve Fakultní nemocnici v Motole pečují o pacienty s koronavirem.

reklama

Nápad potěšit nemocniční personál dobrým jídlem vznikl v hlavách herců, kteří chtěli coby seriáloví zdravotníci pomoci těm opravdovým. „Herci za námi chodili do produkce, že by chtěli s něčím pomoct, ale nevědí jak. Tohle vzniklo úplně spontánně,“ vysvětlila vedoucí projektu Sestřičky Pavlína Zdanovcová.

„My jsme společně napekli šunkofleky, Hraběnčiny řezy a slané quiche. Všechno je pečené s láskou, samozřejmě – a těšíme se. Snad to bude chutnat,“ řekla herečka Michaela Tomešová.

Celkem tři várky s několika kily podomácku připravených dobrot převezli herci do Fakultní nemocnice v Motole. „Všechno, co dnes herci dovezli, si převzali zdravotníci z Centra následné péče, takzvané LDNky, a poté z infekčního oddělení. Zbytek bude rozdělen v rámci naší nemocnice. Máme zde tým, který se o všechno, co lidé posílají, stará,“ sdělila Ludmila Šimáčková, vedoucí komunikace a PR nemocnice.

Sestřičkám udělal dárek radost

„Já jsem upekla svoje klasické dva druhy štrůdlu, jeden cibulový a jeden špenátový s nivou. Když tohle upeču návštěvě, tak se potom vždycky jen zapráší,“ uvedla herečka Kristýna Frejová.

„Jsme za to samozřejmě hrozně rádi. Koukám, že je tady samé sladké, to je dobré na nervy,“ řekla vrchní sestra LDN Lucie Kubová. „Teď je to opravdu hodně náročné, protože spousta zdravotníků je covid pozitivních a musí nám vypomáhat kolegové z jiných oddělení. Snažíme se to prostě nějak zvládnout,“ dodala Kubová.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nehody

U Klášterce nad Ohří uhořel člověk. Cestou k nehodě havarovali i hasiči

U Klášterce nad Ohří uhořel člověk. Cestou k nehodě havarovali i hasiči

  • Aktualizováno

Při čelním střetu dvou osobních vozů v Klášterci nad Ohří na silnici 13 v sobotu odpoledne zemřel člověk. V autě zůstal zřejmě zaklíněn a uhořel, sdělila mluvčí policie Jana Slámová. Zranění utrpěli další čtyři lidé, mezi kterými má být i dítě. Cestou k nehodě navíc havarovali hasiči. Silnice první třídy je v místě nehody uzavřená, objízdná trasa vede z Perštejna přes Okounov, Oslovice a Kotvinu do Klášterce.

Počasí

Počasí komplikuje dopravu. Kvůli silnému větru hasiči evidují až čtyřikrát více zásahů

Počasí komplikuje dopravu. Kvůli silnému větru hasiči evidují až čtyřikrát více zásahů

Hasiči na Vysočině měli za posledních 24 hodin přes sto zásahů, v téměř 80 případech se týkaly následků větru. Pardubičtí hasiči hlásí dokonce 120 událostí souvisejících se silným větrem během noci. A v terénu jsou stále. Počasí zkomplikovalo dopravu po celé České republice už od čtvrtka, kdy napadl sníh, a tak zvýšený počet výjezdů v posledních dnech hlásí většina složek hasičských záchranných sborů.

Slovensko

Šéf slovenského Parlamentu otevírá svůj skiareál. Varování odborníků ho nezajímají

Šéf slovenského Parlamentu otevírá svůj skiareál. Varování odborníků ho nezajímají

Na Slovensku se otevírá lyžařské středisko Park Snow Donovaly, jehož majitelem je předseda Národní rady a šéf hnutí Jsme rodina Boris Kollár. Provoz zahájil i přesto, že slovenští odborníci před podobnými aktivitami, které by přilákaly větší počet lidí na jedno místo, varují. Kollár však říká, že otevřením střediska opatření neporušuje a názor odborníků ho nezajímá.

Blatného PES míří do čtyřky. Roman Prymula odhadl, jak to bude s obchody do Vánoc
V restauracích spořádaně s rozestupy. V pražské MHD je pak cestou domů hlava na hlavě
Z 35metrového továrního komínu se zřítili dva muži, pád nepřežili
Nadílka za rozpočtové peklo. Primátor Hřib přivezl poslancům uhlí a brambory
reklama
reklama
Budou Vánoce konečně bílé? Meteorologové zveřejnili předpověď do konce roku

Počasí

Domácí zpravodajství

Nakažených znovu přibývá. Blatný mluví o opětovném zpřísnění opatření
Policie obvinila soudce pražského vrchního soudu z korupce. Spolu s ním další čtyři lidi
Další články
reklama
reklama