CNN Prima News zdravotníci

zdravotníci

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotníci“

Zdravotnictví se řítí do zdi. Proč budou Česku zoufale chybět lékaři i základní péče?

Hrozí černý scénář českého zdravotnictví? Už teď trpí všeobecné lékařství v České republice hrubým nedostatkem praktiků, a podle prognóz bude hůře. Bojují s brutálním náporem ve svých ordinacích, mladí adepti mnohdy radši utečou do zahraničí a ti starší odcházejí do důchodu, aniž by za ně přicházela adekvátní náhrada. O moc lépe na tom nejsou ani další složky zdravotní péče, od pracovníků v nemocnicích po dětské psychiatry. Proč hrozí, že v blízké budoucnosti zkrátka budou chybět lékaři? Ve spolupráci s nimi jsme sepsali hlavní důvody.

Symbol katastrofálních záplav v Libyi. Mrtvé do masových hrobů ukládá ve zničeném městě bagr

Záplavy na východě Libye mají podle místních úřadů již přes tři tisíce potvrzených obětí. Značná část mrtvých byla zaznamenána ve statisícovém městě Derna, kterým se v neděli přehnala řeka podobná tsunami, a to po protržení nedalekých přehrad ve vyšší nadmořské výšce. Na místě stále probíhají rozsáhlé záchranné akce, které výrazně komplikuje nejistá politická situace v zemi. Představitelé východní správy země tvrdí, že tragédie je zcela nad jejich hospodářské možnosti. O rozsáhlé zkáze informuje web BBC.

Kubík se narodil ve Vizovicích na zastávce. S porodem pomohli policisté hlídající metalisty

Když se koná festival, má to i své výhody. Své o tom ví tatínek zdravého chlapečka, který dostal jméno Jakub. Cestou do porodnice ve Zlíně se chlapeček tak rychle dral na svět, že musel otec zastavit na zastávce ve Vizovicích, kde probíhá Masters of Rock, a o pomoc požádal přítomnou hlídku policistů. Záchranáři po příjezdu na místo pomohli šťastnému tátovi přestřihnout pupečník.

Čech na Ukrajině: Někteří vojáci nad mrtvolami i zvrací. Rusy v Bachmutu vypráskáme jako psy

Pokud Rusové obsadí Bachmut, vypráskáme je odtamtud jako prašivé psy. Pomstíme naše kluky, řekl česko-ukrajinský bojovník „Matouš“ v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Jedním dechem přiznal, že nezná současnou situaci ve válkou zmítaném městě, jelikož v Záporoží se jemu i dalším vojákům prohání hlavou další starosti. Redakci popsal tíživou situaci na jihovýchodní frontě, kde obě strany utrpěly velké ztráty. „Ti, co nejsou zvyklí sbírat kusy těl, se vyzvrací a jsou pak v pohodě,“ dodal cynicky.

Zemřel český medik a otec projektu Phoenix. Podlehl těžkým zraněním z ukrajinské fronty

Český dobrovolný medik a zakladatel projektu Phoenix v pondělí po několika týdnech podlehl těžkým zraněním, která utrpěl na Ukrajině, oznámili jeho kolegové na sociálních sítích. Podle nich během svého působení na Ukrajině dokázal zachránit řadu zraněných bojovníků na východní frontě, kde stále probíhají tvrdé boje s ruskými okupanty. „Svými činy nás náš kamarád opakovaně přesvědčil, že má smysl bojovat za lepší svět,“ napsali Češi z projektu Phoenix na facebookových stránkách.

Záhadná nemoc děsí jihoamerický stát. Několik lidí zemřelo, příznaky jsou podobné covidu

Záhadný zápal plic se šíří v Argentině. V jihoamerické zemi už nemoc zabila tři lidi a podle místních úřadů jsou další nakažení. Zdravotničtí experti zatím tápou a mluví o „nemoci neznámého původu“. Podobným termínem bylo původně označováno onemocnění, které vypuklo na konci roku 2019 v čínském Wu-chanu, které bylo později pojmenováno COVID-19. Jestli se jedná o další nebezpečí podobné právě pandemii covidu, se zatím odborníci neshodují.

Drsné video reality v Mariupolu. Záběry se pašovaly v tampónu, autorku zajali Rusové

Natočila mnoho záběrů hrůz z dnes již Ruskem obsazeného Mariupolu. Ukrajinská zdravotnice Julija Pajevská během tvrdých bojů ve východoukrajinském přístavním městě ošetřovala ukrajinské, ale i ruské vojáky. Zdokumentovaná svědectví pak věnovala novinářům agentury AP, kteří kartu z kamery propašovali přes okupované území v tampónu. Zdravotnici později zajala ruská armáda, nyní se ji snaží využít pro svou propagandu.