CNN Prima News zdravotníci

zdravotníci

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotníci“

Drsné video reality v Mariupolu. Záběry se pašovaly v tampónu, autorku zajali Rusové

20. května 2022 19:16

Natočila mnoho záběrů hrůz z dnes již Ruskem obsazeného Mariupolu. Ukrajinská zdravotnice Julija Pajevská během tvrdých bojů ve východoukrajinském přístavním městě ošetřovala ukrajinské, ale i ruské vojáky. Zdokumentovaná svědectví pak věnovala novinářům agentury AP, kteří kartu z kamery propašovali přes okupované území v tampónu. Zdravotnici později zajala ruská armáda, nyní se ji snaží využít pro svou propagandu.

Opilec v Brně se nechal vynést z tramvaje, pak si ustlal na zemi. Nadýchal rekord

6. dubna 2022 15:13

Brněnští strážníci v úterý odpoledne vyjížděli k opilému 46letému muži, který ležel na tramvajové zastávce. Na přivolanou hlídku absolutně nereagoval. Samotní strážníci se podivovali nad tím, že vůbec zvládl dechovou zkoušku. Nadýchal totiž neuvěřitelných 5,83 promile alkoholu. Z tramvaje ho na konečné museli vyvést spolucestující, pak přivolali strážníky.

Mnoho lékařů mezi uprchlíky není, většina zůstala na Ukrajině, upozorňuje Kubek

27. března 2022 20:03

Mezi statisíci ukrajinskými uprchlíky, kteří nalezli alespoň dočasný azyl v České republice, není příliš mnoho lékařů a zdravotních sester, kteří by mohli pomoci českému zdravotnímu systému. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek. Ten každopádně volá po tom, aby uprchlíkům se zdravotnickou praxí bylo umožněno brzy se zapojit do plnohodnotné práce ve svých oborech v tuzemských nemocnicích.

Mafiáni odchytávají uprchlíky už na hranicích. Je to nepřijatelné, zlobí se Středula

11. března 2022 09:24

Čeští občané a uprchlíci z Ukrajiny musí mít na trhu práce stejné podmínky. V Novém dni na CNN Prima NEWS to zdůraznil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Dodal, že příliv lidí ze země, kde již dva týdny probíhá ruská invaze, nejspíše zvedne v Česku nezaměstnanost. Odchytávat uprchlíky kvůli práci za nelegálních podmínek hned na hranicích je ale podle odborového předáka nepřijatelné.

Ukažte to Putinovi, hřímal ukrajinský lékař. Šestiletá holčička nepřežila ostřelování

28. února 2022 23:31

Rusko během války na Ukrajině stále častěji ostřeluje i obytné oblasti. Přibývá tak civilních obětí. Obzvlášť tragická událost se odehrála v neděli v Mariupolu. Do místní nemocnice přivezli zraněnou šestiletou dívku. I přes veškerou snahu zdravotníků nakonec zemřela. Zvýšenou brutalitu ruských jednotek dokazuje i pondělní bombardování Charkova.

Brutální únava a deprese. Zdravotní sestry čelí syndromu vyhoření, pomoc nepřichází

19. února 2022 20:53

Nedostatek personálu, více práce, vyčerpání a čím dál častější syndrom vyhoření. S tím vším se musí potýkat české zdravotní sestry, které již druhým rokem stojí v první linii koronavirové krize. Zatímco na začátku pandemie byly opěvovány jako hrdinky, nyní mnohé z nich čelí psychickým problémům, aniž by se dočkaly jakékoliv pomoci. Stát ale zatím nenabízí žádné řešení.

Odložili skafandry a povolují návštěvy. Lékaři z VFN změnili strategii a úmrtnost klesá

28. ledna 2022 08:23

Zdravotníci z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) od začátku koronavirové pandemie pečovali o více než 2 000 covidových pacientů. Za tu dobu podstatně změnili strategii, aby boj proti nemoci zefektivnili. Personál například kvůli hrozbě přenosu nebezpečných bakterií přestal nosit ochranné obleky. Téměř stovku nemocných v nejvážnějším stavu na mimotělním oběhu (ECMO) si pražští zdravotníci dovezli z jiných nemocnic. Nyní ostatním zařízením radí, jak o ně co nejlépe pečovat.

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

18. ledna 2022 19:43

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.