reklama
CNN Prima News zdravotníci

zdravotníci

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotníci“

Koronavirus ohrožuje i necovidová oddělení. Šéf HIV centra se obává o personál i pacienty

4. prosince 2021 12:47

Počet lidí hospitalizovaných s koronavirem přesáhl 6 tisíc, nákaza začíná ovlivňovat i necovidová oddělení. Mezi ně patří také HIV centrum ve Fakultní nemocnici Bulovka. „Nejvíce se bojíme personální stránky věci, kdyby část našich pracovníků musela pomáhat na covidových odděleních,“ strachuje se vedoucí centra David Jilich.

Kolaps nemocnic a zbytečné umírání. Psycholog varuje před nízkou proočkovaností

3. prosince 2021 21:01

Může dojít ke kolapsu zdravotnictví a zbytečnému umírání, měli bychom se zamyslet nad hodnotou života. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS tak apeloval psycholog Jan Kulhánek na všechny, kteří se ještě nenechali očkovat. Napadání zdravotníků je podle něj ovlivněno tlakem, stresem ve společnosti a šířením dezinformací na sociálních sítích.

Další agresivní pacient řádil v nemocnici. V Motole ohrožoval lidi na urgentním příjmu

2. prosince 2021 17:55

Další agresivní muž řádil v nemocnici. Ohrožovat měl lidi na urgentním příjmu v pražské Fakultní nemocnici v Motole. Nejdřív proti němu zasáhla ostraha nemocnice a potom také přivolaní strážníci. Nejedná se přitom o ojedinělý případ. Podobnému incidentu čelili tento týden také zdravotníci v Benešově či Březině na Tišnovsku.

Spojil Babiše a Fialu: Mělo to přijít už dávno. Jak chce očkovat milion lidí za týden?

1. prosince 2021 07:34

Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) a premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se kvůli pandemii koronaviru měli spojit už dávno, míní stomatolog z iniciativy Lékaři pomáhají Česku Radek Mounajjed, který zorganizoval úterní tiskovou konferenci obou politiků. Třetí dávkou vakcíny proti koronaviru chce v Česku naočkovat milion lidí za týden, ideálně za ten příští. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětlil, jaký má plán.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Koho se bude týkat povinné očkování a jaké sankce hrozí?

30. listopadu 2021 18:09

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Do konce týdne má být jasno ohledně povinného očkování proti covidu u vybraných skupin. Existují ale obavy, že někteří i přesto vakcínu odmítnou, a zaměstnavatelé tak přijdou o své lidi. Koho se povinné očkování bude týkat a co jim hrozí v případě, že vakcinaci odmítnou? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Zdravotníky čekají pekelné Vánoce. Pacienti budou v nemocnicích přibývat, varuje Kubek

29. listopadu 2021 21:23

Počty nakažených ani hospitalizovaných s covidem v posledních dnech nerostou tak prudce jako dříve. Přestože to svádí k mírnému optimismu, celkové zlepšení covidové situace rozhodně není otázkou několika málo dní. Lépe by podle výpočtů mohlo být až po Vánocích. A to podle odborníků pouze v případě, že se naočkuje dostatek lidí a budou poctivě dodržovat opatření.

reklama