reklama
CNN Prima News zdravotníci

zdravotníci

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotníci“

Poslanec Špičák (ANO): Epidemie nás může přinutit k povinnému očkování

Kauza s neočkovaným lékařem Vladimírem Voráčkem, kterému v Tokiu vyšel pozitivní test na koronavirus, otevřela debatu o povinném očkování zdravotníků. Ve Zprávách PLUS se poslanci Karla Maříková (SPD) a Julius Špičák (ANO) shodli, že jej v současnosti nelze vynucovat. „Na povinnost nemáme zákony a asi ani dlouho mít nebudeme. Vývoj epidemie však neurčujeme my, ale pandemie. Pokud v následujících měsících exploduje, tak zde nastane diskuze o povinném očkování,“ varoval Špičák.

Odebírání dětí do nonstop školek? Ne, náš návrh nebyl pochopen, hájí se Šlachta

Robert Šlachta se dostal pod palbou kritiky za návrh hnutí Přísaha. Podle něj by zdravotníci mohli ukládat své děti do nonstop školek na noc, aby v krizovém období měli čas na svou práci. Nápad se ale expertům nelíbí a někteří lidé jej vnímají i jako záměr odebírat děti. To Šlachta označil za naprostý nesmysl – podle něj byl nápad nepochopen a vytržen z kontextu. Nyní je k diskusi a počítá s dobrovolností, dodal pro CNN Prima NEWS.

Zdravotníci bez očkování přijdou o práci. Ve Francii to vře kvůli Macronovu projevu

Francouzský prezident Emmanuel Macron v posledním projevu k národu prohlásil, že každý, kdo bude chtít jít od srpna do restaurace a baru, jet dálkovým vlakem či jen vkročit do obchodního centra, bude se muset prokázat očkováním nebo negativním testem na covid. Macron rovněž nařídil povinné očkování všem zdravotníkům. To vše způsobilo, že jedni se narychlo registrují k vakcinaci a druzí se bouří.

Země, kde armáda vyhlásila válku doktorům: Za péči o pacienty jim hrozí smrt, léčí tajně

Klinika pod palbou a lékaři v slzách. Jedna z kulek vystřelená vojáky zasáhla do krku mladého muže, který se snažil bránit dveře. Lékaři se zoufale snažili zastavit silné krvácení, zatímco podlaha okolo se zbarvila do ruda. Tak popisují reportéři agentury AP scénu z tajné nemocnice ukryté v jednom z myanmarských klášterů, kterou vzaly bezpečnostní složky útokem. Léčili se v ní totiž zranění demonstranti, kteří protestovali proti vývoji v zemi po únorovém vojenském puči.

Babiš chce, aby lidé zapomněli na oběti pandemie. Proto povolal Vojtěcha, míní Kubek

Znovujmenování Adama Vojtěcha (za ANO) ministrem zdravotnictví je jen snahou premiéra Andreje Babiše (ANO) zakrýt více než 30 tisíc obětí a pandemií zdevastovanou ekonomiku Česka. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek. Podle Romana Šmuclera, prezidenta České stomatologické komory, je výběr Vojtěcha „nejlepší ze špatných variant“.

reklama