reklama

Snažíme se pomoci, jak můžeme, říká Petr Ryšavý o iniciativě Sestřičky sestřičkám

Sestřičky sestřičkám je projekt, díky kterému se snažíme pomoci lidem, kteří mají profesi, která je v současné chvíli opravdu asi nejnáročnější, uvedl v pořadu Nový den CNN Prima NEWS herec Petr Ryšavý ze seriálu Sestřičky Modrý kód. Co zažil ve Fakultní nemocnici v Motole, kam s kolegy zavítal?

reklama

„Nikdo z nich, myslím, když šel studovat školu, nevěděl, že budou v této době v práci dvacet hodin, možná i dvacet dva a spát tam a podobně,“ zmínil Ryšavý těžký úděl zdravotních sester a dalšího zdravotního personálu v době epidemie.

„Snažíme se alespoň touto formou finančně nějakým způsobem pomoct a snažíme se pro ně dělat maximum, co můžeme,“ dodal k inciativě Sestřičky sestřičkám, kterou založila skupina Prima za podpory herců ze seriálu Sestřičky, České asociace sester a Českého červeného kříže.

Přispět svým dílem může opravdu každý

Pomoci může každý prostřednictvím dárcovské SMS (DMS) zprávy, nebo skrze platformu znesnaze21 (více informací ZDE). V současné době je z cílové desetimilionové částky vybráno přes dva miliony korun (první milion korun vložila skupina Prima).

Ryšavý byl také s kolegy podpořit zdravotníky na „místě činu“. „Šli jsme se s kolegy podívat a předat takovou maličkost, což bylo napečené cukroví, ve Fakultní nemocnici v Motole. Byli jsme tam přijati s velkou vervou a bylo to velice milé,“ nastínil.

„Popsali nám, že situace byly opravdu náročné, že pár týdnů zpátky tam opravdu lidi spali na chodbách a opravdu to pro ně bylo fyzicky náročné.“

A jak v současné době funguje Ryšavého kapela Botox? „V těchto dnech natáčíme klipy na tři singly,“ vysvětlil. „V této době kapela musí makat na sociálních sítích, protože nemáme možnost se s lidmi potkat fyzicky na koncertech nebo na nějakých akcích. Tak se snažíme alespoň takzvaně masírovat sociální síť. To znamená, vydáváme klipy, snažíme se s nimi (lidmi) komunikovat prostřednictvím sociálních sítí,“ dodal herec a muzikant.

Tagy:
Nový den zdravotníci iniciativa koronavirus COVID-19 Sestřičky Modrý kód sestřičky pomoc Sestřičky sestřičkám Petr Ryšavý

Hlavní zprávy

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ředitel závodů F1 na odstřel kvůli fiasku. Není hlavní viník, jde proti proudu Enge

Fiasko, totální selhání nebo krádež. Nelichotivých slov, která padala po konci sezony formule 1 kvůli poslednímu závodu, by se našla spousta. Ročník 2021 byl přitom jedním z nejatraktivnějších v historii královny motorsportu, nicméně po nervy drásající koncovce v Abú Dhabí zůstávala pachuť, jež nejvíce pocítil Lewis Hamilton a jeho tým Mercedes. Hlavním hromosvodem zlosti byl a je ředitel závodu Michael Masi. Svůj pohled na věc teď přidal Tomáše Enge, první a zatím také poslední Čech, který kdy do prestižního seriálu nakoukl.

reklama

Domácí zpravodajství

Syn zpěvačky, která zemřela po covidu: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Sleva na jízdném bude činit 50 procent. Změna by měla začít platit od dubna

Aktualizováno

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna. Na vládu s návrhem přišel ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama