reklama

Snažíme se pomoci, jak můžeme, říká Petr Ryšavý o iniciativě Sestřičky sestřičkám

Sestřičky sestřičkám je projekt, díky kterému se snažíme pomoci lidem, kteří mají profesi, která je v současné chvíli opravdu asi nejnáročnější, uvedl v pořadu Nový den CNN Prima NEWS herec Petr Ryšavý ze seriálu Sestřičky Modrý kód. Co zažil ve Fakultní nemocnici v Motole, kam s kolegy zavítal?

reklama

„Nikdo z nich, myslím, když šel studovat školu, nevěděl, že budou v této době v práci dvacet hodin, možná i dvacet dva a spát tam a podobně,“ zmínil Ryšavý těžký úděl zdravotních sester a dalšího zdravotního personálu v době epidemie.

„Snažíme se alespoň touto formou finančně nějakým způsobem pomoct a snažíme se pro ně dělat maximum, co můžeme,“ dodal k inciativě Sestřičky sestřičkám, kterou založila skupina Prima za podpory herců ze seriálu Sestřičky, České asociace sester a Českého červeného kříže.

Přispět svým dílem může opravdu každý

Pomoci může každý prostřednictvím dárcovské SMS (DMS) zprávy, nebo skrze platformu znesnaze21 (více informací ZDE). V současné době je z cílové desetimilionové částky vybráno přes dva miliony korun (první milion korun vložila skupina Prima).

Ryšavý byl také s kolegy podpořit zdravotníky na „místě činu“. „Šli jsme se s kolegy podívat a předat takovou maličkost, což bylo napečené cukroví, ve Fakultní nemocnici v Motole. Byli jsme tam přijati s velkou vervou a bylo to velice milé,“ nastínil.

„Popsali nám, že situace byly opravdu náročné, že pár týdnů zpátky tam opravdu lidi spali na chodbách a opravdu to pro ně bylo fyzicky náročné.“

A jak v současné době funguje Ryšavého kapela Botox? „V těchto dnech natáčíme klipy na tři singly,“ vysvětlil. „V této době kapela musí makat na sociálních sítích, protože nemáme možnost se s lidmi potkat fyzicky na koncertech nebo na nějakých akcích. Tak se snažíme alespoň takzvaně masírovat sociální síť. To znamená, vydáváme klipy, snažíme se s nimi (lidmi) komunikovat prostřednictvím sociálních sítí,“ dodal herec a muzikant.

Tagy:
Nový den zdravotníci iniciativa koronavirus COVID-19 Sestřičky Modrý kód sestřičky pomoc Sestřičky sestřičkám Petr Ryšavý
Cestování zpřísní: Do Německa jen s testem či očkováním. Francie a Dánsko budou červené
Cestování

Cestování zpřísní: Do Německa jen s testem či očkováním. Francie a Dánsko budou červené

Cestováni od pondělí zpřísní. Neočkovaní budou muset po návratu z Francie a Dánska na PCR test i do izolace, země se přesouvají do červené kategorie. Oranžová se rozšiřuje o Itálii, Švýcarsko a Island, uvádí ministerstvo zahraničí. Německo bude od neděle vyžadovat, aby měli lidé při vstupu do země buď negativní test na COVID-19, potvrzení o uzdravení nebo doklad o očkování.

Živě
ON-LINE osmý den olympiády: Češi mají další dvě zlata, slaví Krpálek a Prskavec

Judista Lukáš Krpálek a kajakář Jiří Prskavec rozšiřují českou medailovou sbírku. Prvně jmenovaný dokázal porazit všechny protivníky a slaví tak zasloužené zlato. Prskavec si díky famózním jízdám ve vodním slalomu dojel rovněž nejhodnotnější medaili. V akci byli i atleti nebo plavci včetně české rekordmanky Barbory Seemanové. Čeští sportovci vybojovali na olympijských hrách v Tokiu už šest cenných kovů a další dvě mají jisté díky tenistkám.

Volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu těsně předstihla Piráty a STAN

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 23,5 procenta hlasů. Koalice Spolu tvořená ODS, TOP 09 a KDU-ČSL by skončila na druhém místě s 21,5 procenta hlasů a o půl procenta by předstihla koalici Pirátů se STAN. Vyplývá to z červencového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Rozdíl mezi těmito třemi uskupeními ale podle CVVM není statisticky významný a nelze s naprostou jistotou říci, které z nich mělo v době měření největší podporu. Volby se uskuteční 8. a 9. října.

Plíšková: Olympiáda není pro mě. Pak tam nemá co dělat, zkritizoval ji český veslař

Po jízdě na wimbledonské trávě čeští fanoušci věřili, že Karolína Plíšková zabojuje na olympiádě v Tokiu o medaili. Místo ní má cenný kov jistý zázračná Markéta Vondroušová. Bývalá světová jednička totiž skončila už v osmifinále. Po vypadnutí se Plíšková nechala slyšet, že „olympiáda asi není nic pro ni“. Tato slova celkem automaticky zajistila pohrdavé reakce nejen na sociálních sítích, ale překvapivě i u kolegy z české výpravy.

Nečekaný vedlejší účinek po vakcíně Pfizer. Očkované ženy hlásí zvětšení prsou

Nežádoucích vedlejších účinků po očkování proti covidu hlásí lidé tisíce. Mnohé ženy, které si nechaly aplikovat vakcínu Pfizer, se však z jednoho radují. Vyskytl se u nich takzvaný „Pfizer boob job“ neboli zvětšení prsou po očkování. Některé se následně obávaly, že mají rakovinu prsu. Reakce těla je totiž podobná té u zákeřné diagnózy.

reklama

Domácí zpravodajství

Odstavený lídr ČSSD: Za Maláčovou se stydím, měla by být jako chápající tetka Schillerová

„Kampaň ČSSD je negativní, jsme unavení a neumíme komunikovat. Lidi spíš zastrašujeme,“ hodnotí střízlivě a kriticky aktuální volební kampaň strany Břetislav Štefan, starosta v Brně-Líšni. Toho odstavilo vedení partaje z čela kandidátky a dosadilo tam Romana Onderku, prvního místopředsedu. Štefan zhodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS i předvolební počínání ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

reklama