CNN Prima News Český červený kříž

Český červený kříž

Výpis příspěvků ke štítku „Český červený kříž“

Krevní plazma zachraňuje životy. Dárců však i přes nabídku finanční kompenzace stále ubývá

30. října 2022 09:19

Počty dárců krevní plazmy v posledních letech klesají v celé Evropě. Přitom její darování je pro lidské tělo méně náročné než darování krve. V České republice žijí tisíce lidí, kteří potřebují k životu léky vyrobené právě z krevní plazmy. Lékaři proto vybízejí, aby se lidé dárcovství nebáli. Kromě dobrého skutku mohou získat i finanční kompenzaci. Proč je vlastně krevní plazma tak důležitá, kdo se může stát dárcem a jak odběr probíhá? CNN Prima NEWS oslovila hematologa Blahomíra Kuču.

Prima vybrala na pomoc dětem Ukrajiny už bezmála 35 milionů. Pomáhejte dál

15. března 2022 20:02

Už bezmála 35 milionů korun se podařilo vybrat iniciativě Pomoc dětem Ukrajiny, kterou organizuje skupina Prima pod hlavičkou CNN Prima NEWS ve spolupráci s Českým červeným křížem. Tato suma se podařila vybrat díky výtěžku z Koncertu dětem Ukrajiny, darům od skupiny Prima i z řad klientů a veřejnosti. Děkujeme! Dětem Ukrajiny pomáháme, dokud to bude potřeba, a budeme rádi za jakoukoli vaši podporu.

České neziskovky vybraly pro Ukrajinu 1,5 miliardy, dalších 500 milionů dostala armáda

7. března 2022 12:13

Napadení Ukrajiny ruskou armádou vyvolalo v Česku bezprecedentní vlnu solidarity. Jen na finančních sbírkách shromáždily humanitární organizace zatím přes 1,5 miliardy korun a denně přibývají další miliony. Podle dostupných informací jde o nejvyšší částku, která se kdy v Česku vybrala na pomoc lidem trpícím přírodní katastrofou či jiným neštěstím. Rekordem zatím bylo zhruba 1,3 miliardy korun vybraných po loňském tornádu na jižní Moravě. Další bezmála půl miliardu korun shromáždilo ukrajinské velvyslanectví v Praze ve sbírce na podporu armády své země.

Díky Koncertu dětem Ukrajiny se vybralo přes 16 milionů. Zazpíval Janda i kapela Jelen

7. března 2022 08:23

Skupina Prima v neděli večer uspořádala benefiční Koncert dětem Ukrajiny, který se uskutečnil v pražském Foru Karlín na podporu dětem Ukrajiny. Během večera se podařilo na sbírku Českého červeného kříže, která pomáhá dětem na Ukrajině, vybrat přes 16 milionů korun. Získaný výtěžek poputuje na zakoupení nového přístrojového vybavení a zdravotnického materiálu na dětská oddělení a do dětských nemocnic na Ukrajině. Partnerem celé sbírky v rámci realizace pomoci je Ukrajinský červený kříž (Ukrainian Red Cross Society). Bez nároku na honorář na benefiční akci vystoupili například Janek Ledecký, Petr Janda, Monika Absolonová, Václav Noid Bárta, Dasha, Anna Julie Slováčková, Olga Lounová, skupiny Support Lesbiens, Slza a Jelen. Celým večerem doprovázel moderátor Libor Bouček.

Iniciativ na pomoc Ukrajině existuje řada. Pořád to ale nestačí, říká Bouček

4. března 2022 14:11

Už tuto neděli proběhne v pražském Foru Karlín benefiční Koncert dětem Ukrajiny. Pořádá ho skupina Prima ve spolupráci s Českým červeným křížem a vybrané finanční prostředky poputují do ukrajinských dětských nemocnic. Večerem diváky provede oblíbený moderátor Libor Bouček. Podle jeho slov se můžete těšit na neobvyklé seskupení hostů.

Jak můžete pomoci po tornádu: Peníze, potraviny, ubytování

25. června 2021 16:32

Tornádo na jihu Moravy tvrdě zasáhlo obyvatele na Břeclavsku a Hodonínsku. Přírodní živel poničil řadu domů či aut. Lidé tak mnohdy přišli o střechu nad hlavou a celou řadu dalších věcí. Mezi Čechy se ovšem zvedla až neuvěřitelná vlna solidarity. Jak se dá pomáhat právě teď? Zejména finančně, ale i zasláním oblečení či materiálu. Podívejte se v přehledném článku na možnosti, jak můžete pomoci lidem, které postihlo tornádo.

Běsnění tornáda z ptačí perspektivy. Záběry, ze kterých vás bude mrazit

25. června 2021 14:39

Polovina obce Hrušky na Břeclavsku je podle místostarosty Marka Babisze srovnaná se zemí, obcí prošlo tornádo. Ale ani další obce na jihu Moravy nebyly ušetřeny. Další tornádo, které se objevilo v průběhu pátku, značně poničilo obec Stebno u Kryr na Lounsku. Meteorologové potvrdili, že mělo sílu F3, kdy se rychlost větru pohybuje kolem 219 km/h, ale nevyloučili ani vyšší stupeň. Škody jsou v řádech desítek milionů korun.