Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank

Terminátor, John Matrix či barbar Conan. Hollywoodský herec, kulturista a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger je známý především jako drsňák z akčních filmů. Hráče počítačových her ale překvapil i zmátl svou přítomností ve vánoční reklamě pro on-line titul World of Tanks. Spolupráci s vývojáři posléze vysvětlil na sociálních sítích – sám je dle svých slov velký fanda vojenské techniky. Připomněl, že doma má funkční tank, se kterým už v minulosti „pro radost“ přejížděl vraky aut či nábytek.

Ve svých 74 letech je Schwarzenegger stále velmi aktivní celebritou. Na sociálních sítích sdílí videa ze svého života a komentuje současné politické dění, hojně také vyzýval veřejnost k očkování proti covidu. Nedávno ale hollywoodský akční hrdina zvolnil a ve zveřejněné reklamě láká na vánoční obsah Holiday Ops v tankové hře World of Tanks.

V klipu obdrží Schwarzenegger dopis, který mu byl doručen s třicetiletým zpožděním. Místo drsné reakce, která mu je ve filmech vlastní, se rozhodne již dospělého odesílatele překvapit svou návštěvou. Poněkud kýčovitá vánoční reklama ale hráče spíše zmátla, jelikož s herním titulem běloruských vývojářů neměl na první pohled nic moc společného. Někteří s nadsázkou glosovali, že by v opravdovém filmu se Schwarzeneggerem dostal pošťák pěstí.

Spolupráci s vývojáři ze studia Wargaming následně vysvětlil na sociálních sítích. „Mám dlouhou tankovou historii. Sám vlastním americký tank M-47 Patton, který jsem řídil v rakouské armádě už v 18 letech. Kousek ze studené války. A vlastně jsem si ten tank nechal před lety přivézt do Kalifornie,” pochlubil se někdejší guvernér v diskusi na Twitteru. Již v minulosti párkrát sdílel videa, jak se svým válečným strojem přejíždí vraky aut, nábytek či elektroniku.

Na spolupráci na reklamě pro hru World of Tanks dle svých slov kývl na popud svých přátel a tankových nadšenců na internetovém fóru Reddit. Samotný Schwarzenegger – či spíše jeho virtuální verze – je součástí vánočního eventu Holiday Ops, v rámci něhož rozdává hráčům speciální mise a odměny. Po splnění valné většiny úkolů ho mohou získat jako velitele do svého tanku.

V reklamách se mihl Chuck Norris i Marek Vašut

Není zdaleka jediným hercem, který se objevil v herních projektech. Studio Wargaming v minulosti spolupracovalo i s Chuckem Norrisem. Ve strategickém titulu Master of Orion 3 zazněl hlas Marka Hamilla, známého především díky roli Luka Skywalkera ze Star Wars. V polské akční hře Cyberpunk 2077 se zase objevila virtuální verze Keanu Reevese, který si střihl hlavní role ve snímcích Matrix či John Wick.

Výjimkou není ani české prostředí. Například titul Mafia 3 se dočkal reklamního klipu s Markem Vašutem, který v prvním díle dnes již kultovní gangsterské střílečky propůjčil svůj hlas hlavní postavě. Velký ohlas získalo také propagační video pro akční hru DOOM, v němž se s brokovnicí v ruce objevil také bývalý televizní moderátor a hlasatel Alexander Hemala.

Tagy: