Hledá se Nemo. Trestanci uprchli z vězení díky kartáčkům, dopadli je v palačinkárně

Kuriózní útěk z vězení se odehrál v americkém Newport News. Dva trestanci vydlabali v cele díru ve zdi a zmizeli. Neměli přitom k dispozici žádné specifické nástroje, jen zubní kartáčky. Pomohlo jim i to, že byli v zařízení s minimální ostrahou. Informovala o tom americká stanice CNN.

Hledá se Nemo. To si mohli říkat policisté při pátrání po uprchlých vězních, právě tak se totiž jeden z nich jmenoval. Arley Nemo a John Garza vydlabali díru do zdi své cely. Použili při tom zubní kartáčky s kouskem kovu a za chvíli byli na svobodě.

ČTĚTE TAKÉ: Čeští Bonnie a Clyde. Žena přepadla eskortu a osvobodila manžela, ten se po dopadení zabil

Dozorci je začali pohřešovat až při pravidelném sčítání vězňů. Policisté poté zveřejnili pátrání na sociálních sítích. A právě díky němu uprchlé trestance našli. „Díkybohu. Jsem rád, že nebyl nikdo zraněn a že se nám je podařilo najít a dostat zpět do vazby,“ komentoval akci náčelník policie Newport News Steve Drew.

Svědek navedl kriminalisty do známé palačinkárny, kde ve tři hodiny v noci vězni jedli. Na svobodě si užili devět hodin. „Spolupracovali jsme s oddělením šerifa. Společně jsme prověřovali místa a možnosti. Znovu jsme mluvili s různými osobami a ráno jsme je našli. Chci opravdu poděkovat členům komunity, kteří sehráli velkou roli v tom, že tato věc mohla rychle skončit,“ doplnil Drew.

Zabezpečení věznice teď prověřují experti, kteří mají zajistit, aby se už podobné útěky neopakovaly. Nemo a Garza jsou zpět ve vazbě – tentokrát ale v klasickém žaláři, s mnohem vyšší ostrahou.

Tagy: