reklama
CNN Prima News vězni

vězni

Výpis příspěvků ke štítku „vězni“

Facky, bití i kopance. Patnáct dozorců, kteří měli trestat vězně, stanulo před soudem

11. listopadu 2021 11:29

Patnáct dozorců stane před jabloneckým soudem kvůli nepřiměřenému trestání vězňů. Podle obžaloby měli vězně mimo jiné fackovat a kopat, aby si zajistili klid na oddělení. Státní zástupce podal celkem čtyři žaloby a rozdělil obžalované do čtyř skupin. První do soudní síně zamířila už ve čtvrtek. „Je jim kladeno za vinu porušování povinností při dozorčí službě a zneužití pravomoci úřední osoby,“ uvedl žalobce Martin Tvrdík.

Útok na vězení v Nigérii: Zeď odpálili dynamitem, stovky trestanců utekly na svobodu

23. října 2021 18:49

Ozbrojenci v jihozápadním nigerijském státě Oyo v pátek večer zaútočili na věznici a osvobodili přes 800 zadržovaných. Podle agentury Reuters to v sobotu oznámila vězeňská služba. Dopadeno podle ní zatím bylo 262 vězňů, po dalších 575 se stále pátrá. Útočníci měli podle vězeňské služby „sofistikované zbraně“ a po přestřelce s ostrahou odpálili zeď do dvora věznice dynamitem.

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

17. září 2021 18:31

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Nejkrvavější vzpoura vězňů v historii USA. Před 50 lety jich úřady desítky postřílely

9. září 2021 23:01

V září 1971 otřásla vzpoura téměř 1 300 vězňů v nápravném zařízení Attica na severu státu New York celým národem. Čtyřdenní povstání, které bylo nejkrvavější vězeňskou vzpourou v novodobých amerických dějinách, upozornilo na životní podmínky ve státních věznicích, na rozsáhlé porušování lidských práv za mřížemi, zkrátka na realitu amerického vězeňského systému. Během události přišlo o život 43 lidí.

Vykastrujeme vás a zveřejníme adresy. Barbarství, kritizují systém kazašští pedofilové

16. srpna 2021 07:21

Chemická kastrace, kterou v Kazachstánu schválili před necelými třiceti dny, se u usvědčených pedofilů provádí pravidelnou injekcí. Jeden z hříšníků popsal, že po vpichu cítil „strašnou bolest, kterou by nepřál nejhoršímu nepříteli“. Podle zdravotní sestry z tamní vězeňské nemocnice by se západní země měly inspirovat.

Vězni se vyzbrojili břitvami a vzali dozorce jako rukojmí. Jako výkupné žádali pizzu

21. července 2021 22:16

Dva odsouzenci ve švédské věznici Hällby, asi 100 kilometrů západně od Stockholmu, ve středu vzali dva dozorce jako rukojmí a zabarikádovali se s nimi ve strážní místnosti. Požadovali pizzu a kebab pro 20 vězňů svého oddělení, informovala agentura DPA, která se odvolává na švédská média. Na místě byli vyjednávači i policie. Večer byli oba dozorci propuštěni.

Z Francie se vrátil pro snoubenku, jako politický vězeň skončil 16 let za mřížemi

26. června 2021 09:50

Muži určení k likvidaci – říkalo se jim muklové. Lidé na okraji společnosti a „ničitelé“ tehdejšího socialistického státu. Mezi ně patřil i plukovník Josef Čech, člověk, který jako politický vězeň strávil necelých šestnáct let v kriminále. Životní příběh tohoto muže by se mohl stát předlohou mnoha knih a filmů. Jak ho vnímaly jeho děti a jaký zůstal v jejich vzpomínkách? U příležitosti Dne památky obětí komunistického režimu to v rozhovoru přiblížil jeho syn Jan.

Putin v rozhovoru odmítl likvidaci Navalného. U nás něco takového nemáme ve zvyku, řekl

14. června 2021 15:45

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl, že by nařídil likvidaci svého hlavního kritika v Rusku Alexeje Navalného, který je nyní vězněn. Šéf Kremlu to uvedl v rozhovoru, který poskytl americké televizní stanici NBC. „U nás něco takového nemáme ve zvyku – někoho zabíjet,“ odpověděl Putin na otázku moderátora, zda vydal rozkaz zabít Navalného.

reklama