CNN Prima News vězni

vězni

Výpis příspěvků ke štítku „vězni“

Rusko volá do války vězně s HIV. Vojáci s nimi nechtějí bojovat, lékaři by jim nepomohli

28. října 2022 14:38

Ruská mobilizace stále nekončí – Moskva nyní prostřednictvím Vagnerovy skupiny povolává do zbraně těžce nemocné vězně, a to včetně těch, kteří mají HIV nebo hepatitidu. Zdraví ruští vojáci se na frontě údajně bouří, protože vedle infikovaných kolegů nechtějí bojovat. Vědí totiž, že vojenští lékaři takto nemocným nepomáhají.

Nelítostný rozkaz ruských velitelů: Máme zastřelit všechny, kteří z fronty utíkají

28. října 2022 13:36

Ústup z Ukrajiny je pro některé ruské okupanty takřka nemožný. Na části fronty totiž velení údajně rozestavělo linii s vojáky, kteří mají nařízeno střílet na všechno, co před sebou uvidí. A to včetně svých krajanů. Dokládá to zachycený telefonát mezi ruským vojákem a jeho partnerkou, v němž dívce svěřuje, jaké rozkazy od velitele dostal.

Vemte zbraně nebo aspoň lopaty. Putinův šéfkuchař posílá ruské poslance bojovat na frontu

16. října 2022 14:25

Ruští poslanci Státní dumy pořád jen mluví a místo toho by raději měli odjet bojovat na Ukrajinu. To si myslí šéf žoldnéřské organizace Vagnerova skupina Jevgenij Prigožin. Mocnář, kterému se přezdívá „Putinův šéfkuchař“, má nyní podle všeho významný vliv v nejbližším kruhu ruského prezidenta. Zahraniční média uvádí, že společně s čečenským vládcem Ramzanem Kadyrovem patří mezi hlavní válečné štváče v Putinově okolí.

Nejdřív je verbovali, teď střílí. Vagnerovci údajně zabili přes 40 rekrutovaných vězňů

15. října 2022 14:57

Do války proti Ukrajině se zapojily stovky odsouzených vězňů z Ruska. Verbovat do boje je měla přímo polovojenská Vagnerova skupina v čele s jejich údajným zakladatelem Jevgenijem Prigožinem. Ten rekrutům slíbil nejen milost, ale i velkou finanční odměnu. Kromě toho jim také pohrozil trestem v případě, že by chtěli dezertovat. Nyní se ukazuje, že na jeho slova zřejmě skutečně došlo. Příslušníci Vagnerovy skupiny měli už zastřelit přes 40 vězňů, kteří šli bojovat na Ukrajinu. Na svém Telegramu o tom informovalo ukrajinské oddělení strategické komunikace ozbrojených sil s odkazem na zakladatele lidskoprávního projektu Gulagu.net Vladimíra Osečkina.

OSN odsoudila ruskou anexi části Ukrajiny. Proti hlasovalo Rusko a čtyři další země

12. října 2022 06:41

Ukrajinci se mohou těšit z dodávky nových zbraní od západních spojenců. Země mimo jiné obdržela další čtyři kusy obávaných raketometů HIMARS. Na Twitteru to potvrdil ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov. Zároveň prohlásil, že Rusy na frontě čekají zlé časy. Ukrajinská armáda také odrazila ruské útoky vedené proti městu Bachmut. Mezitím OSN odsoudila nedávnou ruskou anexi čtyř částečně okupovaných ukrajinských území. Proti rezoluci odsuzující krok Moskvy jako nelegální hlasovalo pouze Rusko, Bělorusko, Sýrie, Nikaragua a Severní Korea.

Vzpoura v Leopoldově: Zapojily se stovky vězňů, povstalci chtěli rukojmí upálit na střeše

8. září 2022 07:29

Přes tisíc vězňů bez jakýchkoliv zábran a proti nim policisté, dozorci a vojáci včetně speciálních jednotek. Tak vypadala vězeňská vzpoura, kterou paradoxně odstartovala amnestie Václava Havla. Vězni neměli s nikým slitování. Ostatně, vedl je muž, který o rok a půl později při pokusu o útěk zavraždil pět dozorců.

Basketbalová hvězda za „obchodníka se smrtí“? Rusko a USA zvažují unikátní výměnu vězňů

11. července 2022 20:56

K unikátní výměně vězňů se patrně schyluje mezi Spojenými státy a Ruskem. A to na základě výpovědi americké basketbalové superhvězdy Brittney Grinerové, která před ruským soudem přiznala, že pašovala drogy do Ruska. Na svobodu by se mohla dostat výměnou za ruského pašeráka zbraní Viktora Buta, který sedí už deset let ve vězení ve Spojených Státech.

Vězni přímo v pardubické cele smažili řízky. Usvědčilo je video na sociálních sítích

21. února 2022 15:12

Na sociálních sítí se objevily záběry vězňů pardubické věznice, kteří si na ohni přímo v cele smažili v ešusu řízky a syrečky. Vězeňská služba pravost videa potvrdila, uvedla ČT. Mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová řekla, že v současné době se případem zabývá oddělení prevence a stížností pardubické věznice, které zjišťuje další okolnosti. Začaly také výslechy odsouzených, kteří se na videu objevili.