CNN Prima News vězni

vězni

Výpis příspěvků ke štítku „vězni“

Za mřížemi jsem naposled. Trestanci z Rýnovic opouštějí vězení s výučním listem, mají motivaci

Kradli, loupili, prodávali drogy. Teď se snaží sekat dobrotu a za mřížemi sní o lepší budoucnosti. Vstupenkou do řádného života, kde se peníze obstarávají poctivou prací, by pro desítky odsouzených z rýnovické věznice mohl být výuční list. Školní třídy i dílny mají přímo ve věznici, vyučit se zde mohou obráběčem kovů.

Stoupá kriminalita i počet vražd, protože se chudne, tvrdí Vondráček. Šetřit chce na vězních

Stoupající počet vězňů není chyba systému. Vzrůstající kriminalita souvisí s tím, že je v zemi „chudo“, řekl poslanec hnutí ANO Radek Vondráček v nedělní Partii Terezie Tománkové. Ministr spravedlnosti zpochybnil, že by důvodem byla sociálně-ekonomická situace v České republice. Oba politici ve vysílání CNN Prima NEWS ale došli ke shodě, že by se měli například neplatiči výživného trestat jinak než tím, že skončí za mřížemi.

Popravy i nelidské chování. Velitel vagnerovců popsal kruté metody žoldáků, uprchl do Norska

Pro naše velitele jsme byli snadno postradatelní, v podstatě jen potrava pro děla. Trestance, kteří nás doplnili a odmítli bojovat, bez milosti zabili. Tak o svém působení ve Vagnerově skupině vypráví ruský žoldák Andrej Medveděv, který dezertoval a uprchl do Norska. Podle vlastních slov se velmi obával o svůj život, a tak raději opustil svoji domovinu.

Když se odchýlí z trasy, tak je popraví. Britští špioni popsali brutální taktiku vagnerovců

Britské tajné služby se ve svém pravidelném hodnocení války na Ukrajině zaměřily na taktiku ruské Vagnerovy skupiny v okolí města Bachmut. Podle zpravodajců vagnerovci těží z velkého přísunu nově mobilizovaných mužů, především pak odsouzených vězňů. Ty mnohdy posílají doslova na porážku. Sami velitelé pak vydávají rozkazy z relativního bezpečí.