Vrah z Olomouce chce pro svoji oběť vyznamenání od Pavla. Vrchol cynismu, nechápal soudce

Olomoucký krajský soud ve čtvrtek uložil doživotní trest vězení 73letému Adolfu Hlubikovi za vraždu pracovnice herny v Olomouci.

Doživotí pro seniora za smrt barmanky

Muž, který má za loňskou vraždu pracovnice herny strávit zbytek života za mřížemi, neprojevil lítost, ale spíše cynismus. Adolf Hlubik z Olomoucka je podle soudu nebezpečný jedinec, který svou oběť chladnokrevně popravil. Doživotní trest je tak pro něj jedinou možností.

Vražda se stala loni v květnu. Do herny na olomoucké Masarykově třídě vstoupit 73letý muž až ve chvíli, kdy odešli hosté. Podle rozsudku vytáhl zbraň a chtěl po obsluze peníze. Bylo 21 hodin a 25 minut, když zazněl výstřel. Celé to trvalo 51 sekund.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Krádež šperků za miliony v Táboře. Policie hledá tmavé auto, ve kterém měli zloději ujet

„Ve chvíli, kdy mu poškozená odmítla dát peníze a vyhovět mu, dokonce se nějakým způsobem stavěla na odpor, tak po ní vystřelil a způsobil jí zranění, na která následně zemřela. Žádnou reálnou lítost neprojevil,“ sdělil státní zástupce Jindřich Pazdera.

U soudu dokonce prohlásil, že mrtvou ženu navrhne prezidentovi na státní vyznamenání za statečnost. Soudce prohlásil, že cyničtější vyjádření pachatele nad svou obětí ještě neslyšel. Recidivistu, který byl 13krát trestaný a za mřížemi strávil 48let, nakonec poslal do vězení na doživotí.

Trest byl nezbytný

„Samozřejmě neskáču radostí, že jsem přispěl k tomu, aby někdo dostal doživotní trest, ale v případě pana Hlubika považuji takové rozhodnutí za nezbytné,“ dodal Pazdera. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný si vzal lhůtu na vyjádření. Projevil však přání, aby mohl zůstat ve vazbě.

Soud neuvěřil ani mužovu tvrzení, že obsluze mířil na rameno. Protože ale špatně vidí, zasáhl ji prý omylem do hlavy. Sedmapadesátiletá pracovnice herny tehdy utrpěla střelné poranění spojené s poškozením mozku. Svůj boj o život nakonec letos 7. března prohrála.

„Po provedeném dokazování mám za to, že podmínky pro uložení doživotního trestu odnětí svobody byly splněny. Došlo ke spáchání trestného činu ze zvlášť zavrženíhodné pohnutky a náprava obžalovaného jako pachatele tohoto závažného trestného činu je de facto vyloučena,“ podotkl předseda Senátu Krajského soudu v Olomouci Petr Sušil.

O tom svědčí i fakt, že v minulosti byl Hlubik odsouzen i za vraždu. Před 40 lety ve věznici Leopoldov umlátil spoluvězně kladivem.

Tagy:
vražda soud Olomoucký kraj Olomouc věznice krimi herna Tábor Krajský soud v Ostravě Jindřich Pazdera Adolf Hlubik