CNN Prima News hnojení

hnojení

Výpis příspěvků ke štítku „hnojení“

Nyní dodáte výživu, napřesrok se můžete radovat z bohaté a zdravé úrody

Výživa ovocných stromů zejména na podzim je velkou nutností pro samotnou dobrou kondici stromů, a následně i pro dostatečnou a zdravou úrodu. Naopak nedostatek výživy se projevuje v nejrůznějších fyziologických změnách, špatné násadě květů a malém výnosu při sklizni. Rozhodně je tedy lepší dodat ovocným stromům potřebnou výživu než později litovat a nesklízet.

Jak docílíte zdravé a úrodné půdy? Vydejte se cestou zeleného hnojení

Zdrojů živin pro půdu v zahradě existuje hned několik. Od posekané trávy s listím, přes chlévský hnůj, kompost, až po zelené hnojení. To funguje na jednoduchém způsobu, kdy necháváme na volné ploše po sklizni růst rostliny s krátkou vegetační dobou, které vytvoří dostatek zelené hmoty. Jaké rostliny je možno takto využít a na co si musíme dávat pozor?

Zelenina potřebuje správnou péči, poradíme, jak na to

Zelenina patří z agrotechnického hlediska k plodinám nejnáročnějším na obsah živin v půdě. Podle nároků na organické hnojení rozdělujeme zeleniny do tří tratí, z nichž bychom měli vycházet při plánování osevního postupu. Osevním postupem se rozumí střídání plodin na témže pozemku během několika let.

Jak správně pečovat o plodovou zeleninu na záhonech i v nádobách

Už se těšíte na letošní úrodu? Jaro je teprve v rozpuku a mnozí z nás už netrpělivě čekají, až budou moci vysadit koupené nebo vlastnoručně předpěstované plodiny na zahradu či do skleníku. Ti, kteří zahradu nemají, mohou pro pěstování využít balkon nebo terasu a umístit rostliny do nádob vhodných pro pěstování zeleniny. Poradíme vám, jaké nádoby zvolit a jak o rostliny pečovat po jejich přesazení.