reklama

GALERIE: Hodonínská zoo sčítá škody po tornádu. Areál je takřka zničen

Mimořádně silné bouře kromě lidí zasáhla i zvířata. Hodonínská zoo přišla o velkou část zázemí. Všechna zvířata jsou však v bezpečí, ať už přímo na místě, nebo v jiných zařízeních.

reklama

Podle ředitele zoo Martina Kruga se bouře nejvíce podepsala na psím útulku, který je součástí zoo. „Vypadá to katastrofálně, v hrozném stavu máme útulek, dalo by se říct, že neexistuje. Snažíme se stěhovat psy. Zvířata jsou všechna v pořádku, všechno pozavírané, bez újmy,“ uvedl pro ČTK. Psů se ujal Útulek pro opuštěná zvířata Břeclav-Bulhary.

Podle prvotního ohledání bylo poničeno zázemí na zhruba polovině areálu. „Hlavně stromy, ohrady jsou pryč, ploty, budovy drží. Pryč je všechno, co bylo z plechu, ze dřeva, to je kdo ví kde. Lítaly tady kusy betonu, je to šílené,“ dodal ředitel. Na podporu hodonínské zoo vypsal Nadační fond Psí naděje sbírku. „Jako nadační fond vyčleňujeme pro akutní potřeby útulku 100 000 Kč. Současně vypisujeme sbírku na dalších 150 000 Kč tak, aby útulek a případně zoo měly možnost dát zvířecí ubikace co nejdříve do původního stavu. A všechna zvířata, umístěná nyní v provizoriu, se co nejrychleji vrátila k normálnímu životu. Všem dárcům předem děkujeme,“ vysvětlují zástupci fondu.

Pomoc pro zvířata v nouzi

Pomoci se dostává i psům a dalším zvířatům, kteří byli při tragédii zavaleni pod domy, auty či stromy. Nalezená či ztracená zvířata je možno hlásit na emailu pomoc@docasky.cz, případně na telefonním číslo 777 866 555. „Psi budou odvezeni do bezpečí, než se situace zklidní. Pokud by jich bylo více, než zvládneme přijmout, budeme Vás, co nebydlíte příliš daleko, potřebovat," uvádí spolek. Na jejich facebookové stránce Dočasky.cz se už objevují nalezení psi  v Hruškách a okolí. Pomocnou ruku nabízí také kočičí útulek v Hodoníně, který řádění tornáda přestál bez úhony.

Hodonín, Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves a všichni z postižených oblastí!

Posted by Kočky SOS Hodonín on Friday, June 25, 2021

Před obecním úřadem v Moravské Nové Vsi vznikl vetpoint, kde mohou lidé nechat ošetřit své domácí mazlíčky. Na místo se také sjíždí veterináři ze záchranných veterinárních služeb Pet-Medic (Praha) a Pet&Horse Emergency (Brno). Pomoc nabízí i veterináři z Brna a okolí.

Tagy:
Zeman podpořil Babiše: Souhlasí s uznáváním testů na protilátky. Odborníci stále tápou
Miloš Zeman

Zeman podpořil Babiše: Souhlasí s uznáváním testů na protilátky. Odborníci stále tápou

Miloš Zeman souhlasí s premiérem Andrejem Babišem a podporuje návrh, aby se kromě očkování na koronavirus uznávaly i protilátky v krvi. V SMS zprávě to redakci CNN Prima NEWS napsal tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Odborníci ale před touto cestou varují a s doporučením váhají. Není podle nich jasné, jak vysoká hladina protilátek v těle vlastně musí být a zda jsou testy z krve dostatečně průkazné.

Nejsme očkovací otroci. Protestující v Bratislavě se bijí navzájem, zranili bratra Kotleby

Ve slovenském hlavním městě se ve čtvrtek znovu protestuje proti očkovací strategii a testování na koronavirus, pandemickým opatřením, představitelům vlády a prezidentce Zuzaně Čaputové. Dav lidí na několik minut zablokoval hlavní bratislavské silnice. Rozhánět ho museli těžkooděnci. Jeden z policistů se zranil, stejně tak mladá aktivistka. Bratr předsedy krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Mariana Kotleby skončil v nemocnici. Akce se účastní stovky až jednotky tisíc lidí.

Čokoládová, nebo jahodová aneb souboj o zmrzlinu: Babiš nám přebírá PR, smějí se Piráti

„Udělám vše pro to, aby Piráti nezakázali vanilkovou a čokoládovou zmrzlinu,“ napsal premiér Andrej Babiš (ANO) na sociální sítě a navíc lidi na točenou zmrzlinu zve. Piráti se brání, že žádnou zmrzlinu zakazovat nehodlají. Premiér navíc podle nich přebírá jejich PR, protože to byli právě oni, kteří jako první oznámili, že v rámci kampaně budou rozdávat jahodové nanuky. Mohlo by se tak zdát, že zmrzlina je zásadnějším tématem voleb než bydlení nebo důchodová reforma.

reklama

Domácí zpravodajství

Havlíček: Na vině je strojvůdce. Ani zabezpečení srážce vlaků stoprocentně nezabrání

„Žádný zákon ani žádné zabezpečovací zařízení stoprocentně nemůže zabránit srážce, jaká se stala ve středu u Milavče,“⁠ zdůraznil na brífinku po návštěvě jižní Moravy ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň ze střetu vlaků obvinil strojvedoucího německého expresu. Při nehodě na Domažlicku zemřeli tři lidé, desítky dalších byly zraněny.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Kurýra si spletl s milencem své ženy. Po zahradě v Praze ho naháněl s mačetou

Majitel domu na Zbraslavi si pracovníka kurýrní služby, který mu dovezl novou pračku, spletl s milencem své ženy. A aniž by si počkal na jakékoliv vysvětlení, chopil se mačety a vystartoval po něm s křikem, že ho zabije. Kurýrovi se naštěstí podařilo utéct a přivolat policii. Hlídka, která na místo dorazila během několika minut, nepříčetnému muži naměřila více než tři promile alkoholu.

reklama