reklama

GALERIE: Hodonínská zoo sčítá škody po tornádu. Areál je takřka zničen

Mimořádně silné bouře kromě lidí zasáhla i zvířata. Hodonínská zoo přišla o velkou část zázemí. Všechna zvířata jsou však v bezpečí, ať už přímo na místě, nebo v jiných zařízeních.

reklama

Podle ředitele zoo Martina Kruga se bouře nejvíce podepsala na psím útulku, který je součástí zoo. „Vypadá to katastrofálně, v hrozném stavu máme útulek, dalo by se říct, že neexistuje. Snažíme se stěhovat psy. Zvířata jsou všechna v pořádku, všechno pozavírané, bez újmy,“ uvedl pro ČTK. Psů se ujal Útulek pro opuštěná zvířata Břeclav-Bulhary.

Podle prvotního ohledání bylo poničeno zázemí na zhruba polovině areálu. „Hlavně stromy, ohrady jsou pryč, ploty, budovy drží. Pryč je všechno, co bylo z plechu, ze dřeva, to je kdo ví kde. Lítaly tady kusy betonu, je to šílené,“ dodal ředitel. Na podporu hodonínské zoo vypsal Nadační fond Psí naděje sbírku. „Jako nadační fond vyčleňujeme pro akutní potřeby útulku 100 000 Kč. Současně vypisujeme sbírku na dalších 150 000 Kč tak, aby útulek a případně zoo měly možnost dát zvířecí ubikace co nejdříve do původního stavu. A všechna zvířata, umístěná nyní v provizoriu, se co nejrychleji vrátila k normálnímu životu. Všem dárcům předem děkujeme,“ vysvětlují zástupci fondu.

Pomoc pro zvířata v nouzi

Pomoci se dostává i psům a dalším zvířatům, kteří byli při tragédii zavaleni pod domy, auty či stromy. Nalezená či ztracená zvířata je možno hlásit na emailu pomoc@docasky.cz, případně na telefonním číslo 777 866 555. „Psi budou odvezeni do bezpečí, než se situace zklidní. Pokud by jich bylo více, než zvládneme přijmout, budeme Vás, co nebydlíte příliš daleko, potřebovat," uvádí spolek. Na jejich facebookové stránce Dočasky.cz se už objevují nalezení psi  v Hruškách a okolí. Pomocnou ruku nabízí také kočičí útulek v Hodoníně, který řádění tornáda přestál bez úhony.

Hodonín, Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves a všichni z postižených oblastí!

Posted by Kočky SOS Hodonín on Friday, June 25, 2021

Před obecním úřadem v Moravské Nové Vsi vznikl vetpoint, kde mohou lidé nechat ošetřit své domácí mazlíčky. Na místo se také sjíždí veterináři ze záchranných veterinárních služeb Pet-Medic (Praha) a Pet&Horse Emergency (Brno). Pomoc nabízí i veterináři z Brna a okolí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?
MS ve fotbale

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?

Česká reprezentace zabojuje o fotbalové mistrovství světa v Kataru v březnové baráži. Pokud by ve dvoukolovém play-off uspěla, bude se upínat k termínu 21. listopad 2022. Právě v tento den „mundial“ v exotické destinaci začíná. Termín je to pro světový šampionát dosti netradiční, ale vzhledem k vedrům v Perském zálivu je zimní varianta pro hráče komfortnější než tradiční letní.

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama