reklama

Holubi zase v ohrožení: V Las Vegas se objevila další skupina holubů s přilepenými kšiltovkami

V Las Vegas se objevily další dvě desítky holubů s přilepenými klobouky. Credit: P.U.T.I.N.
Foto:

Ochránci v Las Vegas mají plné ruce práce. Nejdřív to byly kovbojské klobouky, pak sombrera či rákosové klobouky. Minulý týden neznámá skupina vystupující pod názvem P.U.T.I.N. (Pigeons United to Interfere Now – Spojení holubi teď zakročí) vypustila v Las Vegas holuby s přilepenými kšiltovkami a parukami. Obojí odkazuje na amerického prezidenta Donalda Trumpa – na kšiltovkách totiž najdeme jeho tradiční slogan „Make America Great Again“ („Učiňme Ameriku opět skvělou“). Ochránci zvířat však bijí na poplach. Situace se podle nich začíná vymykat kontrole.

reklama

Ochránci v Las Vegas mají plné ruce práce. Nejdřív to byly kovbojské klobouky, pak sombrera či rákosové klobouky. Minulý týden neznámá skupina vystupující pod názvem P.U.T.I.N. (Pigeons United to Interfere Now – Spojení holubi teď zakročí) vypustila v Las Vegas holuby s přilepenými kšiltovkami a parukami. Obojí odkazuje na amerického prezidenta Donalda Trumpa – na kšiltovkách totiž najdeme jeho tradiční slogan „Make America Great Again“ („Učiňme Ameriku opět skvělou“). Ochránci zvířat však bijí na poplach. Situace se podle nich začíná vymykat kontrole.

Poprvé se holubi s přilepenými pokrývkami hlavy objevili v prosinci. Šlo o trojici s barevnými kovbojskými klobouky. Ochráncům zvířat z organizace Lofty Hopes se je podařilo odchytit a klobouků je zbavit. Jeden bohužel zakrátko zemřel. V lednu se objevili holubi s přilepenými sombrery, ale i dalšími druhy klobouků. Identita muže, který si tímto týráním uspokojuje své ego, je známa. Avšak tamější policie ani úřady se nechystají proti němu zasáhnout – holubi jsou zde totiž považováni za „škůdce“.

Dvě desítky holubů s kšiltovkami má však na svědomí zřejmě někdo jiný. 18. února se k jejich vypuštění přihlásila skupina P.U.T.I.N., která tak chtěla vyjádřit svou podporu současnému prezidentovi v předvolebním klání a zároveň údajně připoutat pozornost k „neblahému osudu holubů ve městech“. Proti jejich tvrzení se však ostře ohrazují zástupci Lofty Hopes. „Jediné, co tím podporují, je týrání zvířat. Je jedno, jaké k tomu použili lepidlo. Pokrývky hlavy holubům brání ve výhledu, jsou zranitelnější vůči predátorům i nárazům do oken či srážkám s auty atd.“ K jejich nesouhlasu se připojila i PETA.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

reklama
Ceny zboží v Česku rostou skoro nejrychleji v Evropské unii. Pomohlo by euro?
Cynická Evropo, probuď se, volají kvůli uprchlíkům premiéři Kalábrie a Sicílie
Bez roušek to v budoucnu nepůjde, myslí si epidemiolog Maďar
Slovensko hlasuje o interrupcích. Poslanci mají na stole dokonce čtyři novely
Landa: Lidé se bojí říkat svůj názor. Potřebujeme debatu o svobodě, kterou nám krájí
reklama
reklama
Češi si dovezli koronavirus ze šesti zemí. Nejvíce ze Slovenska

Koronavirus

Domácí zpravodajství

V pondělí v Česku přibylo 64 případů nákazy. Podobně jako o víkendu
Domácí násilí a jeho řešení není prioritou naší společnosti, říká advokátka Hrdá
Na Novojičínsku hygienici nařídili plošné testování celkem 1 500 lidí, začne v úterý
Po bouřlivé debatě vláda podpořila senátní návrh na ústavní právo bránit se zbraní
Další články
reklama
reklama