reklama

Holubi zase v ohrožení: V Las Vegas se objevila další skupina holubů s přilepenými kšiltovkami

V Las Vegas se objevily další dvě desítky holubů s přilepenými klobouky. Credit: P.U.T.I.N.

Ochránci v Las Vegas mají plné ruce práce. Nejdřív to byly kovbojské klobouky, pak sombrera či rákosové klobouky. Minulý týden neznámá skupina vystupující pod názvem P.U.T.I.N. (Pigeons United to Interfere Now – Spojení holubi teď zakročí) vypustila v Las Vegas holuby s přilepenými kšiltovkami a parukami. Obojí odkazuje na amerického prezidenta Donalda Trumpa – na kšiltovkách totiž najdeme jeho tradiční slogan „Make America Great Again“ („Učiňme Ameriku opět skvělou“). Ochránci zvířat však bijí na poplach. Situace se podle nich začíná vymykat kontrole.

reklama

Ochránci v Las Vegas mají plné ruce práce. Nejdřív to byly kovbojské klobouky, pak sombrera či rákosové klobouky. Minulý týden neznámá skupina vystupující pod názvem P.U.T.I.N. (Pigeons United to Interfere Now – Spojení holubi teď zakročí) vypustila v Las Vegas holuby s přilepenými kšiltovkami a parukami. Obojí odkazuje na amerického prezidenta Donalda Trumpa – na kšiltovkách totiž najdeme jeho tradiční slogan „Make America Great Again“ („Učiňme Ameriku opět skvělou“). Ochránci zvířat však bijí na poplach. Situace se podle nich začíná vymykat kontrole.

Poprvé se holubi s přilepenými pokrývkami hlavy objevili v prosinci. Šlo o trojici s barevnými kovbojskými klobouky. Ochráncům zvířat z organizace Lofty Hopes se je podařilo odchytit a klobouků je zbavit. Jeden bohužel zakrátko zemřel. V lednu se objevili holubi s přilepenými sombrery, ale i dalšími druhy klobouků. Identita muže, který si tímto týráním uspokojuje své ego, je známa. Avšak tamější policie ani úřady se nechystají proti němu zasáhnout – holubi jsou zde totiž považováni za „škůdce“.

Dvě desítky holubů s kšiltovkami má však na svědomí zřejmě někdo jiný. 18. února se k jejich vypuštění přihlásila skupina P.U.T.I.N., která tak chtěla vyjádřit svou podporu současnému prezidentovi v předvolebním klání a zároveň údajně připoutat pozornost k „neblahému osudu holubů ve městech“. Proti jejich tvrzení se však ostře ohrazují zástupci Lofty Hopes. „Jediné, co tím podporují, je týrání zvířat. Je jedno, jaké k tomu použili lepidlo. Pokrývky hlavy holubům brání ve výhledu, jsou zranitelnější vůči predátorům i nárazům do oken či srážkám s auty atd.“ K jejich nesouhlasu se připojila i PETA.

reklama
reklama

Politika

Toman finišuje ústavní ochranu vody. Ve Sněmovně přitom leží další tři návrhy

Další hlavní zprávy

360°

Žantovský: Tohle je osudový moment v kariéře Donalda Trumpa

Žantovský: Tohle je osudový moment v kariéře Donalda Trumpa

Po celých Spojených státech amerických zuří nepokoje kvůli násilné smrti George Floyda, který zemřel po brutálním policejním zásahu. Podle bývalého českého velvyslance v USA Michaela Žantovského nyní bude pro amerického prezidenta Donalda Trumpa klíčové, jak se k nepokojům postaví. Rozhodne to podle něj, zda Trump znovu vyhraje prezidentské volby, které se budou konat 3. listopadu. V pondělí to řekl v pořadu CNN Prima NEWS 360⁰ Pavlíny Wolfové.

reklama
Voráček: Nechce se mi do Států a hrát tam bez diváků
reklama
reklama
Smrt George Floyda: Policista z Michiganu odložil zbraně a přidal se k demonstrantům

USA

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama