CNN Prima News homosexualita

homosexualita

Výpis příspěvků ke štítku „homosexualita“

Kladivem mezi oči. Petr s HIV myslel, že hned umře. Díky lékům žije a nikoho nenakazí

1. prosince 2022 06:07

Když se dozvěděl, že je nakažený virem HIV, myslel si, že druhý den umře. Od té doby už uplynulo 17 let a právník Petr Kalla díky moderním lékům vede plnohodnotný život a je předsedou České společnosti AIDS pomoc (ČSAP). Se svojí organizací mimo jiné poukazuje na to, že jsou nemocní stigmatizováni a že veřejnost stále směšuje pojmy HIV a AIDS. Světový den AIDS připadá na 1. prosince.

Tohle do Kataru neberte. Kromě piva mohou fanoušky dostat do problémů i sexuální pomůcky

13. listopadu 2022 06:41

Pořadatelé mistrovství světa v Kataru očekávají, že do malého emirátu přicestuje během šampionátu 1,5 milionu návštěvníků. A mnoho z nich se bude muset ještě před odletem za fotbalovým zážitkem přizpůsobovat. Protože to, co je jinde zcela běžné, může v hostitelském státu znamenat potíže. Takže například není radno s sebou do dějiště „mundialu“ tahat vepřové maso, alkohol nebo sexuální pomůcky.

Bartoš na Prague Pride? Bůh nás ochraňuj, rýpl si Vondrák. Teď čelí ostré kritice

15. srpna 2022 20:49

O víkendu v hlavním městě vyvrcholil festival Prague Pride, který mimo jiné bojuje za práva sexuálních menšin. Tradičního sobotního průvodu se podle odhadů účastnilo až 60 tisíc lidí. Nechyběli ani někteří politici včetně ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti). Proti jeho účasti i celé akci se ohradil například moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO). Za to pak na sociálních sítích čelil poměrně ostré kritice.

ČSSD cítí šanci. Jurečka honí gaye, Fiala je jen ministr zahraničí, tepe vládu Šmarda

22. července 2022 16:39

Česko v posledních měsících čelí drtivé inflaci. Skokově zdražují energie, ale i potraviny. Leckdo spekuluje o tom, že takové podmínky by v budoucnu mohly umocnit návrat tradiční levice do Sněmovny. Starosta Nového Města na Moravě a předseda ČSSD Michal Šmarda v letním speciálu 360° na CNN Prima NEWS prohlásil, že sociální demokraté se poučili z chyb a jsou připraveni vrátit se do vysoké politiky. Neodpustil si kritiku současné vlády premiéra Petra Fialy (ODS).

Jsem lesba, oznámila nejlepší ruská tenistka. U toho si rýpla do rodné země bohaté na tabu

19. července 2022 11:53

I když se píše rok 2022, téma homosexuality je stále v některých částech světa tabu. Například v Rusku. Proto nejlepší tenistka z této země Darja Kasatkinová dlouho žila, jak sama říká, ve skříni. To se teď mění. Oznámila vztah s krasobruslařkou Natalií Zabijakovou a k tomu zkritizovala to, jak se v její domovině pohlíží na gaye a lesby.

Opičí neštovice se dramaticky šíří Evropou. Čísla začala vzrušovat WHO, varoval Prymula

7. července 2022 11:32

Evropská pobočka Světové zdravotnické organizace (WHO) na začátku července vyzvala evropské státy k naléhavému a koordinovanému postupu proti opičím neštovicím. Epidemiolog Roman Prymula ve vysílání CNN Prima NEWS ubezpečil českou veřejnost, že se onemocnění šíří především na základě sexuálního styku dvou mužů a týká se hlavně Německa, Španělska a Velké Británie.

Masivní zatýkání během pochodů hrdosti v Turecku. Do vazby brala policie lidi náhodně

26. června 2022 23:07

Ve velkých světových městech včetně New Yorku v neděli pokračuje vlna takzvaných pochodů hrdosti, které jsou oslavami komunity sexuálních menšin či transgenderových lidí. Před zahájením manifestace v Istanbulu, kterou úřady nepovolily, podle agentury AFP skončily ve vazbě desítky lidí včetně fotografa zpravodajské organizace. Ve Spojených státech provází podobné akce obavy o práva gayů a lesbiček vyvolané verdiktem nejvyššího soudu k potratům, píše agentura AP.

Žádný sex během šampionátu v Kataru. Svobodní fanoušci pohlavním stykem riskují vězení

22. června 2022 15:17

Všichni jsou vítáni, řekl organizační šéf nadcházejícího fotbalového šampionátu v Kataru Nasser Al-Khater. Prezident FIFA Gianni Infantino dodal, že se chystá nejlepší šampionát všech dob. Ne každý si ho ale užije tak, jak by si přál. Britský web Daily Star přišel s tím, že nemanželský sex fanoušků – kterých do dějiště dorazí desetitisíce – může být potrestán až sedmi lety za mřížemi.

Těžké časy LGBT na Slovensku. Matovič chce zakázat duhové vlajky, má je za propagandu

16. června 2022 05:44

Slovenský expremiér a lídr nejsilnějšího koaličního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igor Matovič znovu vyvolal kontroverze. Podle svých slov by totiž podpořil návrh jednoho ze svých poslanců, aby na Slovensku byly zakázané duhové vlajky, tedy symbol LGBT komunity, na budovách veřejné správy. Zástupci komunity na Slovensku v reakci hlásí, že LGBT lidi čekají těžké roky.