reklama

Hororový pád jedenáctiletého skateboardového zázraku. Stihne Sky Brownová olympiádu?

Jedenáctiletá britská skateboardistka Sky Brownová připravující se na Letní olympijské hry v Tokiu zažila děsivý pád, který označila za nejhorší v životě. Po vyjetí z rampy před jedním z tréninkových skoků se zřítila ze čtyřapůlmetrové výšky. Dívka je ale statečná. Občas je OK spadnout, vzkázala z nemocnice s tím, že je v pořádku. Britské sportovkyni dle vlastních slov zachránily život helma a paže.

reklama

Sky Brownová během tréninku při jednom ze skateboardových skoků sjela mimo rampu a zřítila se z výšky asi čtyř a půl metru. Při pádu podle dostupných informací utrpěla frakturu lebky a zlomeniny v levém zápěstí a levé ruce. Do nemocnice ji musela dopravit helikoptéra.

Podle CNN se jedenáctiletá dívka zranila během tréninku s jedním z nejproslulejších skateboardistů světa Tonym Hawkem v jeho soukromém tréninkovém zařízení v americké Kalifornii.

K tématu

„Obvykle své pády nesdílím ani o nich nemluvím, protože chci, aby lidé viděli v tom, co dělám, zábavu. Ale tohle byl můj nejhorší pád a chci jen, aby každý věděl, že jsem v pořádku,“ uvedla Brownová ve videu, které natočila na nemocničním lůžku.

„Občas spadnout je v pořádku. Vrátím se zpátky a vyvinu ještě větší úsilí. Chci, aby každý věděl, že cokoliv děláme, musíme dělat s láskou a potěšením,“ uvedla dále malá sportovkyně.

Stane se nejmladší Britkou na letní olympiádě?

Sky cílí na Letní olympijské hry v Tokiu, které byly z letošního roku odloženy na ten příští z důvodu pandemie koronaviru. Stejně jako ona má na nadcházející olympiádě zažít svůj debut právě i skateboardová disciplína, ve které bude závodit.

Brownová by se navzdory ročnímu odkladu her měla stát nejmladší britskou sportovkyní na letních olympijských hrách. Při startu her v Tokiu 23. července 2021 bude dívence 13 let a 11 dní, zatímco současné britské rekordmance, plavkyni Margery Hintonové, bylo v roce 1928 na Letních olympijských hrách v Amsterdamu 13 let a 14 dní.

Tou historicky vůbec nejmladší Britkou na olympiádě byla krasobruslařka Cecilia Colledgeová, která se zúčastnila Zimních olympijských her v roce 1932 ve věku 11 let a 73 dní.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Spolumajitele Penty Haščáka poslal soud do vazby. Viní ho i z praní špinavých peněz

Spolumajitele Penty Haščáka poslal soud do vazby. Viní ho i z praní špinavých peněz

Soud na Slovensku poslal v pátek večer do vazby spolumajitele finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka, kterého policie v úterý zadržela a obvinila z korupce a praní špinavých peněz. Novinářům to řekl prokurátor. Obhajoba podala proti rozhodnutí soudkyně Specializovaného trestního soudu stížnost, na verdikt odvolacího soudu bude Haščák čekat ve vazbě.

Lidé si užívají rozvolněná opatření. Odborníci varují před přílišným optimismem
Další koronaviry kolují v přírodě, tvrdí čínská viroložka. Zásobárnou jsou netopýři
Blatný: Nechejme se otestovat, abychom udrželi otevřené obchody a společenský život
Pod autobusem na Jihlavsku se utrhla krajnice, vezl školáky. Tři těžce zranění
Hrozil bombami v nemocnicích, obchodech či poštách. Policisté ho dopadli v zahraničí
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Kampaň za miliony obnoví důvěru, tvrdí Havlíčkův úřad. Bábek: Stačí změnit komunikaci
Ve věznicích kvůli covidu chybí stovky dozorců. Budou za ně zaskakovat policisté
Stovky volných termínů, jednotky zájemců. Učitelé se na covid testy zdarma nehrnou
Další články
reklama
reklama