reklama

Petra Kvitová: Kde bere touhu vítězit a jak její rodiče reagovali na zranění ruky?

Že bych se mohla tenisem živit, jsem pochopila asi v 16 letech. V pořadu KB Interview Martina Moravce na CNN Prima NEWS to řekla fenomenální česká tenistka Petra Kvitová. Moderátorovi se svěřila i s tím, jaké má „netenisové“ sny a jak její rodina nesla zranění ruky, které v roce 2016 utrpěla při loupežném přepadení ve svém bytě.

reklama

Kvitová v pořadu KB Interview odpovídala na dotaz, jak její zranění nesli rodiče. „Táta je hodně citlivý, mamka to úplně nedává najevo, ale myslím si, že z toho byli oba hodně vyřízení. I mí dva bratři. A myslím, že celá rodina to brala hrozně těžce. Přeci jen jsem nejmladší dcera,“ řekla Petra Kvitová.

K tématu

„Ta bolavá ruka v dlaze nepřipomínala nic hezkého. Ale byla jsem u nich, takže si myslím, že potom už byli šťastní a už se jenom čekalo, jestli zvládnu vrátit se k tenisu, nebo ne. Ale byla jsem naživu a to si myslím, že jim potom stačilo,“ dodala tenistka.

Kurt, na kterém jsem začínala, tam pořád je

Kvitová si v rozhovoru s Martinem Moravcem zavzpomínala i na kurt, na kterém s tenisem začínala. „Areál se dnes jmenuje po mně,“ uvedla s tím, že až do 16 let ji trénoval její tatínek a přibližně ve stejném věku pochopila, že by se tenisem mohla i živit.

„Vždycky jsem hrála ve finále lépe než v prvním kole, za to jsem moc ráda. Ve finále v sobě vždy objevím víc. Asi je to tou vidinou, jak se hraje o pohár a víc mě to vybudí,“ uvedla také Petra Kvitová. Ta zároveň dodala, že kariéru zatím ukončit neplánuje a „ještě pár let chce zvládnout“.

Martinu Moravcovi odpověděla tenistka i na to, co jsou její „netenisové“ sny. „Ráda bych jednou měla děti, já je zbožňuji. Jednou bych chtěla mít i nějaký salon krásy, kosmetika mě hrozně baví,“ řekla Kvitová, která si s sebou do studia přinesla tenisovou raketu, s níž vyhrála v roce 2014 Wimbledon.

Tagy: rozhovor tenis Petra Kvitová Wimbledon CNN Prima NEWS

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

O tomto víkendu se naplno rozbíhá sezóna dětských táborů. I ty letos poznamenala koronavirová krize. Jak hlásí mnozí vedoucí, dětí oproti loňsku jim ještě přibylo, protože lidé rušili dovolené v zahraničí a posílali náhradou děti právě na tábory. Hygienici už také vyrazili na kontroly, letos samozřejmě i se zaměřením na dodržování zvýšených hygienických požadavků kvůli prevenci nákazy koronavirem, jak potvrdila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých, Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Marie Nosková.

reklama
Prezidentské volby rozhoduje jen několik států USA. Jak tyto swing states fungují?
reklama
reklama
Japonsko má revoluční rychlovlak šinkansen, může jet i při zemětřesení

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Milion chvilek volá po společné opoziční stínové vládě. Nejde to, reagují politici
Šikana mezi vězni: Odsouzenému ostatní propichují ušní bubínky nebo strhávají nehty
Černý pátek na českých silnicích: Následkem nehod zemřelo šest lidí, letos nejvíce
Další články
reklama
reklama